vuokrataan kesäksi jenkkirauta

jos auto löytyy...

joo eli tarkotus olis parin kaverin kanssa vuokrata jenkkiauto täks kesäksi, haluttais vuokrata jenkkiauto halvalla, vaikka viikoks tai pariks. iältään ollaan 18, 19 ja 21. Jos tiedät, että mistä jenkkiautoja vois vuokrata, nii kertokaahan, tai jos täällä on joku joka haluais jenkkiautoo vuokrata, nii ota yhteyttä.

[email protected]

12

2902

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fdfdfd

      Eikös Jari Mäki niitä vuokraa, kysy sieltä.

    • 16

      Lainaus: "haluttais vuokrata jenkkiauto halvalla, vaikka viikoks tai pariks. iältään ollaan 18, 19 ja 21"

      No tuon ikäiselle porukalle en kyllä vuokraa yhtään mitään ! - ja vielä halvalla pitäisi saada - heh heh

    • osta pois

      Kannattaa ostaa jenkkiauto, myy pois sitten kun et enää tarvitse.

    • ite en ostais
    • kkgdakgajgjajg

      Suomen kesä on lyhyt ja sateinen.
      Harrasteautot seisoo lähes koko vuoden tallissa korjattavana, huollettavana, kiillotettavana...
      Sitten kun kesä koittaa ja on hetken kauniit kelit ja pääsee ajamaan omalla rakkaalla jenkillään, niin se menisikin vuokralle.
      Vanhat autot hajoavat ja kaikkea muuta kivaa. Maksatteko korjaukset vai meneekö vuokraajan piikkiin?
      Ei voi kun yhtyä tohon että ostakaa joku halpa jenkkiromu, vaikka sitten etuveto v6 ja myykää syksyllä

    • pussihousut

      mulla olis tossa yks 1959 avocadillac MR rekisteröity, onko 50e vrk liikaa pyydetty?

      • Anonyymi

        Vieläkö vuokraat


    • jiijiji

      pussihousu, otahan sähköpostiin yhteyttä eli [email protected]
      ja lähetä kuva mukana, ei oo ollenkaa paha hinta, ei sitä tarvittaiskaa ko muutamaks päiväks, missäpäin auto sijaitsee?

    • Gghghhghhh

      Mulla ois -70 avo plymouth fury kolmonen. En itse sillä oo ajellu. Voisin kyllä vuokrata sen vaikka koko kesäksi.
      Se on valmiiksi purettu. Kukin puolen lattia on hitsattu. Vielä ois jäljellä vänkärin puolen lattiaa runkopalkkeja ja peltipintojen hitsausta. Sitten ois mittavaa verhoiluhommaa, uuden rätin asennus, uudet jarruputket, uutta johdotusta, maalausta, kromausta ym, ym... Milloin haluutte aloittaa?

      Niin ja tossa ylemmässä käkkylätarjouksessa haisee vahvasti sarkasmi. Jos jossain ois tollanen käkkylä vuokralla, niin taksa varmastikkin olisi vähintään se 500€/vuorokausi, plus henkivakuutus. Siis henki pois naarmusta.

      Jonku dartin vois saadakkin parilla tonnilla ja tuurillaan toimivanki vielä. Taitaa pojat olla inuu chanssi päästä jenkin rattiin.

      Itse nuorena poikana ostin dodge dartin jenkkikuumeeseen. V8 oli. Muuten elämää nähnyt ja nuhtuinen. Jarruja joutui aina keväällä retusoimaan katsastusta varten ja muuta pientä laittoa. Moottori ja muu tekniikka pelasi sen viis vuotta, minkä se mulla oli.

    • dudduudaaa

      -69 ford mustang. Muuten alkuperänen mut remmiahtimella.
      Oiskohan 300e/viikko hyvä hinta

    • Impala_1959

      Museorekisterissä oleva , 15000 miles ajettu 1959 Chevy Impala 2dht. 283cid V8 Powerglide-automaatti. Täysin alkuperäinen ja virheetön. Kuin uusi. Alkuperäisillä rättirenkailla, joissa jopa alkuperäinen ilma vuodelta 1959 !!. Viikkovuokra 200eur.

      • ottakkee yhteyttä

        lähettäkää yhteystietonne sähköpostiin, enhän teihin muuten saa yhteyttä !!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      234
      14281
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      56
      6496
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      72
      5459
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      298
      3985
    5. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      143
      3722
    6. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      127
      3689
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      91
      2227
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      17
      1567
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      1410
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      344
      1355
    Aihe