Hyvä päivä työnhakuun

Sukset jalkaan ja työtä hakemaan. Kokeilkaa, edes kerran, se on mukava kokemus
28432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Housut jalkaan ja Vyötä hakemaan. Kokeilkaa, edes kerran, se on mukava kokemus

Äänestä

Joo, selkeä-kalevikin lasna ollessa joka koulupäivä hiihti kesät-syksyt-talvet ja jopa keväät joka päivä 10 kilometriä suuntaansa jotta pääsisi kouluun.

Kukaan ei tiedä miksi selkeä-kalevi sen 10 kilometriä joka koulupäivä mennen tullen hiihti, sillä selkeä-kalevi asui tien toisella puolella ihan koulua vastapäätä, ja jos olisi hiihtänyt tai kävellyt suoraan niin matkaa olisi ollut alle 34,75 metriä suuntaansa.

Mutta ehkä se oudohko hiihtely lapsuudessaan jollaintapaa selittää sen miksi kalevi tällä ja muilla palstoilla käyttäytyy kuin käyttäytyy.

Äänestä

mutta kun ei ole lunta,,, mitä mä nyt teen...

Äänestä
  • muuta pohjoiseen ja jos siellä ole muuta, etelänapa mantereelle kun on pian keskitalvi

    Äänestä

En omista rullasuksia, jotka täällä etelässä olisi tarpeen: lumi suli jo!

Äänestä

Kävin työhaastattelussa elokuussa 2006. En tullut valituksi, mutta enpä olisi halunnutkaan.

Äänestä
  • vittu oli vaan edellinen it-työpaikka niin vastenmielinen kokemus
    että en enää koskaan halua samaan työpaikkaan, tai
    samoihin työtehtäviin, koskaan tässä universumissa,
    mieluummin kuolen nälkään ja tauteihin.
    see you in hell.

    Äänestä

Panin sukset jalkaan ja menin, työnhakuun nimittäin.

Kävin Saarioisella ja sanoin että kyllä aina tekevälle töitä riittää, että miten ois?

http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2875793/saarioinen-aikoo-irtisanoa-225-henkea

Sanoivat että myöhäistä enää baby, antaa heittää!

Ei ollut mukava kokemus, ja ne prkleen sukset, ne eivät luistaneet yhtään, mutta syynä siihen lienee se sukuvika.

Sen pituinen niillä.

Äänestä

Kävin sukset jalassa ja neljän tuulen hattu päässä Nokia-tehtaalla töitä kysymässä. Hälyttivät vartijat paikalle.

Äänestä

Huomenna hiihdänkin Nokia Siemens Networkiin töitä kysymään, sillä kaipaan mukavia kokemuksia ja sitäpaitsi olen aivan varma että sieltä aina tekevälle töitä löytyy.

http://www.hs.fi/talous/Nokia Siemens Networks aloittaa yt-neuvottelut 400n vähentämiseksi/a1305598625360

Äänestä

Aloittaja voi laittaa sukset jalkaansa ja suksia aluksi vaikka v.i.t.t.u.u.n. Toinen vaihtoehto on mennä hiihtämään junaradalle. Muista laittaa korvatulpat.

Äänestä

Ei mul oo aikaa hakea töitä,kun kaikki aika menee naisia nussiessa !

Äänestä

Nyt sukset jalkaan ja töitä hakemaan. Kokeilkaa päästä töihin vaikka Vakuutusyhtiö Fenniaan, kyllä sieltä tekevälle aina töitä löytyy.

http://www.verkkouutiset.fi/index.php/talous/982-talous/109421-109421

Mutta pitäkää kiirrettä, loppuviikosta saattaa jo olla myöhäistä, joten hiihdä Fenniaan töitä kysymään jo huomenna!.

Äänestä

Nyt on korkea aika tervata sukset sekä perrrsereikä ja hiihdellä Keskolle työnhakuun.

Äänestä

Nyt sukset jalkaan ja töitä hakemaan. Kokeilkaa päästä töihin vaikka Keskolle, kyllä sieltä tekevälle aina töitä löytyy.

http://www.arvopaperi.fi/uutisarkisto/kesko kaynnistaa ytneuvottelut vahentaa henkilostoa/a841525

http://www.talouselama.fi/uutiset/nyt irtisanoo kesko 370 saa lahtea/a2146778?s=r

Mutta pitäkää kiirrettä, loppuviikosta saattaa jo olla myöhäistä, joten hiihdä Keskolle töitä kysymään jo tänään!.

Äänestä

Nyt sukset jalkaan ja töitä hakemaan. Kokeilkaa päästä töihin vaikka Rautaruukille, kyllä sieltä tekevälle aina töitä löytyy.

http://www.talouselama.fi/uutiset/nyt potkii rautaruukki 250 saa lahtea/a2147467

Mutta pidä kiirettä, loppuviikosta saattaa jo olla myöhäistä, hiihdä Rautaruukille töitä kysymään jo tänään!.

Äänestä

Nyt sukset jalkaan ja töitä hakemaan. Kokeilkaa, edes päästä töihin vaikka Isku OY:lle, kyllä sieltä tekevälle aina töitä löytyy.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288503250773.html

Mutta pidä kiirettä, loppuviikosta saattaa jo olla myöhäistä, hiihdä Iskulle töitä kysymään heti maanantai-aamusta!.

Äänestä

Nyt sukset jalkaan ja töitä hakemaan. Kokeilkaa, edes päästä töihin vaikka Koskisen OY:lle, kyllä sieltä tekevälle aina töitä löytyy.

http://yle.fi/uutiset/koskisen_oy_irtisanoo_kymmenia/6314350

Mutta pidä kiirettä, loppuviikosta saattaa jo olla myöhäistä, hiihdä Koskiselle töitä kysymään heti maanantai-aamusta!.

Äänestä

Nyt sukset jalkaan ja sulkeisiin eiku töitä hakemaan. Kokeilkaa päästä töihin vaikka SA INT nimiseen Pelastusarmeijan kanssa kilpailevaan firmaan, kyllä sieltä tekevälle aina töitä löytyy.

http://yle.fi/uutiset/puolustusvoimissa_irtisanomisuhan_alla_865_henkea/6316402

Mutta pidä kiirettä, loppuviikosta saattaa jo olla myöhäistä, hiihdä SA INT:iin töitä kysymään heti huomis-aamusta!.

Äänestä

Nyt sukset jalkaan ja töitä hakemaan. Kokeilkaa päästä töihin vaikka elintarvikeyhtiö Raisiolle, kyllä sieltä tekevälle aina töitä löytyy.

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194770895195/artikkeli/elintarvikeyhtio raisio aloittaa yt-neuvottelut jotka koskevat 230 nta tyontekijaa.html

Mutta pidä kiirettä, loppuviikosta saattaa jo olla myöhäistä, hiihdä Raisiolle töitä kysymään viimeistään huomis-aamusta!.

Äänestä

Nyt sukset jalkaan ja töitä hakemaan. Kokeilkaa edes, vaikkapa päästä töihin tuonne Habbo-Hotelli Sulakkeelle, kyllä sieltä tekevälle aina töitä löytyy.

http://www.kauppalehti.fi/omayritys/habbo hotellin sulake vahentaa puolet vaestaan/201210292845

Mutta pidä kiirettä, loppuviikosta saattaa jo olla myöhäistä, hiihdä Sulakkeelle töitä kysymään jos ei tänään niin viimeistään huomis-aamusta!.

Äänestä
  • Yksittäistapauksia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Selkeästi kirjoitti:

Sukset jalkaan ja työtä hakemaan. Kokeilkaa, edes kerran, se on mukava kokemus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu