Huppupäisyyden analyysiä

Kape 8v

Verukkeelliset syyt:

Pää pysyy lämpimänä: Todellisuudessa salit on lämpimiä paikkoja ja pää pysyy lämpimänä ilman huppuakin. Pään lihaksia ei myöskään treenata.

Muut eivät häiritse: Tätä käytetään hevosilla. Ihminen pystyy poistamaan muiden läsnäolon häiriötekijät ilman hupun suojaa.

Todelliset syyt:

Olen erakko sankari, tuntematon mystinen mies/nainen. Säälikää minua, mutta en tarvitse apuanne. Huomatkaa minut (vaikka minulla onkin roinatut lihakset olen silti epävarma itsestäni ja siitä huomataanko minut).


muitakin todellisia syitä voi olla, tuleeko mieleen?

10

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pääsyy

      Pääasiallinen syy on kakka pyllyssä.

      • kakkaaka

        HEi mees pyyhkiin sulla on kakat pyllys


      • ehe ehe

        Isälläs oli kakkaa pyllyssä kun sua teki.


      • kokkelinokka
        ehe ehe kirjoitti:

        Isälläs oli kakkaa pyllyssä kun sua teki.

        Moi taas, Muistas ny Kammata nePERSKARVATkusiperse


      • aamukakka
        kokkelinokka kirjoitti:

        Moi taas, Muistas ny Kammata nePERSKARVATkusiperse

        No mikäs nyt on onko joku kakannut sun aamumuroihin?


    • Pieni natu

      Äsken kun lähdin salita kotiin, niin huppupäinen roinaaja poltteli röökiä pihalla ennen salille menoaan.

      Roinaaja tekee askelkyykkyä puolet 10 kiloa kevyemmillä painolla kuin minä, vaikka painaa yli 20 kiloa enemmän.

      • Testottaja

        Hoho... pikku natu kyylää salilla muiden painoja, Meidän pikku salikyylä on niin epävarma itsestään, että miettii kuka roinaa, kuka ei ja millä painoilla kukin treenaa. On se vaikeaa elää tuollaisen kateuden vallassa.

        Ja mistäs tiedät, millaisella paino-sarja-syklityksellä tämä oletettu roinari treenaa? Ei sitä aina tarvitse painaa sata lasissa jos muutenkin tulee lihasta.


      • Pieni natu.
        Testottaja kirjoitti:

        Hoho... pikku natu kyylää salilla muiden painoja, Meidän pikku salikyylä on niin epävarma itsestään, että miettii kuka roinaa, kuka ei ja millä painoilla kukin treenaa. On se vaikeaa elää tuollaisen kateuden vallassa.

        Ja mistäs tiedät, millaisella paino-sarja-syklityksellä tämä oletettu roinari treenaa? Ei sitä aina tarvitse painaa sata lasissa jos muutenkin tulee lihasta.

        "Ei sitä aina tarvitse painaa sata lasissa jos muutenkin tulee lihasta."

        No ei todellakaan tarvitse koskaan painaa sata lasissa jos mömmöjä käyttää. Lihasta tulee kyllä.

        Ja tämä roinaamisensa tunnustanut itsensä myrkyttäjä treenaa aina löysästi, kerran polki jopa kuntopyörää viisi minuuttia ja sen jälkeen totesi että kuntoilu ei ole hänen juttunsa.


    • JORMArgh...
    • alan mies 73

      Laaksossa ja Mäntymäellä käy joskus niitä huppupäisiä kundeja, jotka on aika komeitakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      113
      1218
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      119
      1062
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      132
      948
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      96
      802
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      299
      763
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      81
      676
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      616
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      592
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      579
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      75
      514
    Aihe