Ei taida

19

löytyä 47v.kouluttamattomalle enää töitä helpolla vai onko tosiaan näin?Mutta onneksi olen kuitenkin saanut tehdä elämässäni töitä jo 16 v.asti.Tosin viimeiset 8 v.on mennyt ilman töitä.Minkälaiseksi 8v.tekee ihmisen joka ei saa tehdä töitä vaikka haluaisi?Miksi kaikki nuoremmat saavat työn?Eikö tosiaan ole sellaista työnantajaa joka uskaltaisi ottaa töihin näinkin pitkään olleen työttömän?Kannataako enää hakea autolähetin töihin ollenkaan,vai onko niin että nuoremmat naureskelaevat vaan että kato vaari tuli töihin?

3

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uolevi Sorsa

      Kyllä töitä aina tekevälle löytyy, voi esim mennä keittiöönsä ja kuoria potut valmiiksi.

      Myös kodin ulkopuolista työtä löytyy yllinkyllin jos ei ole turhan nirso työhön liittyvien oheisasioiden suhteen.
      Nimittäin työntekijälle tapahtuva palkanmaksu on se asia jota nykyaikainen dynaaminen työnantaja sitten inhoaa niin perusteellisesti.
      Niinpä töitä hakiessa ihan erikseen pitää oikein korostaa että: "Ettäkö palkkaa minulle! Ei missään tapauksessa. Olen Tarja Filatovin harras ihailija, enkä kaipaa enkä tarvi työstäni palkkaa. Mitäpä sitä köyhä rahalla kun on jo tottunut lähes ilman sitä elämään"
      Noin käyttäytymällä pääsee työsuhteeseen varmaan tuota pikaa.

      • hymy rittää palkaksi

        Hymy riittää mm vyöttömän palkaksi hyvin tehdystä vyöstä, millä housut pysyy vyötäröllä!. Vantaalainen tero kalervo yli-nuivaniemi on elokuvateateri Bio-rex:n paikannäyttäjä, koska sosiaalinen vyöttömien yhdistys vyötaivas oy:n vyöpaja vyöllistää vaikemmin vyöllistyjiä mm pakkovöihin!.


    • lisää lapsia

      Omat pakkovyöt on poikaa, kun kuppanin kanssa tehdään

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      65
      4242
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      67
      4241
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      109
      2905
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      58
      2796
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      2029
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      1992
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1679
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      109
      1353
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1281
    Aihe