pettääkkö vaiko ei...

pistääkköpoikki

rakastan kumppaniani ylikaiken mutta kun ei vaan irtoa niin ei irtoa... pari edellistä suhdetta oli 8 vuotta ja 3 vuotta ja kummassakaan en ole ollut näin vähällä seksillä eikä tässä olla oltu kuin reilu vuosi yhdessä. en haluaisi pettää ja uskollisuus tekee parisuhteesta pyhän mutta kun panettaa niin paljon ja runkkaaminen ei sitä himoa pois vie!

10

262

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pistääkköpoikki

      viime kerrasta on jo 10 päivää eikä ole ollut edes menkkoja sotkemassa...

    • näin on

      poikki vaan ja uutta kehiin.

    • ole uskollinen

      Himoa ei kyllä vie toinen nainenkaan. Nälkä kasvaa vain syödessä.

    • Nainen N:llä

      Oletko keskustellut tästä kumppanisi kanssa? Oletko tehnyt yleensä asian eteen mitään muuta kuin vongannut seksiä tai oletko edes vongannut/tehnyt aloitetta? Vietä kumppanisi kanssa aikaa, hyväile häntä, kehu häntä, kerro miten paljon häntä haluat ja miten hän on juuri se, kenet haluat, sen jälkeen tee aloite seksiin. Nainen sytytetään pään sisällä, ei suoraan tuikkasemalla tai tokaisemalla "pannaanko?".

      • pistääkköpoikki

        oon yrittänyt vaikka mitä ei ole tällaista ongelmaa ollut ikinä kenenkään kanssa kyllä mä naista osaan käsitellä, ja puhetta on ollut jo pariin kertaan asiasta mutta kolmen viikon parannuksen jälkeen asiat on taas samassa jamassa...


      • taertarq21
        pistääkköpoikki kirjoitti:

        oon yrittänyt vaikka mitä ei ole tällaista ongelmaa ollut ikinä kenenkään kanssa kyllä mä naista osaan käsitellä, ja puhetta on ollut jo pariin kertaan asiasta mutta kolmen viikon parannuksen jälkeen asiat on taas samassa jamassa...

        No eipä teillä ole "sen kummempaa" kuin montaa parisuhdetta kalvava perusvaiva: ihmiset tulevat mainiosti toimeen keskenään henkisellä tasolla ja arki sujuu - mutta sitten alun peitonheilutuskarnevaalien jälkeen tulee normitilanne ja huomataan, että ihmisillä on aivan erilaiset tarpeet, mitä seksiin tulee. Hienommin sanottuna eri vahvuiset libidot. Kukin ratkaisee tyylillään... Jos parisuhde on muuten vahvalla pohjalla, jotkut kykenevät jopa ns luvalliseen vieraissa käyntiin. Toisilla puutteessa oleva tyytyy kohtaloonsa ja "omaan käteen". Joillekin asia on sen verran tähdellinen, että eroa pukkaa. Valitse noista... Tai jos keksit jotain uutta ja toimivaa, kerro muillekin.


      • seksiterrosisti
        taertarq21 kirjoitti:

        No eipä teillä ole "sen kummempaa" kuin montaa parisuhdetta kalvava perusvaiva: ihmiset tulevat mainiosti toimeen keskenään henkisellä tasolla ja arki sujuu - mutta sitten alun peitonheilutuskarnevaalien jälkeen tulee normitilanne ja huomataan, että ihmisillä on aivan erilaiset tarpeet, mitä seksiin tulee. Hienommin sanottuna eri vahvuiset libidot. Kukin ratkaisee tyylillään... Jos parisuhde on muuten vahvalla pohjalla, jotkut kykenevät jopa ns luvalliseen vieraissa käyntiin. Toisilla puutteessa oleva tyytyy kohtaloonsa ja "omaan käteen". Joillekin asia on sen verran tähdellinen, että eroa pukkaa. Valitse noista... Tai jos keksit jotain uutta ja toimivaa, kerro muillekin.

        näin se menee ja yleensähän tällä joka ei halua on oikeus pihdata ja toinen kärsii. EN YMMÄRRÄ! Sit itketään kun mies kävi vieraissa. Silloin katsotaan peiliin. Minä EN pihtaa,koska edellisessa suhteessa mies pihtasi ja kuinkas kävi. Se on kuin syöminen tai vessassa käyminen, ei voi elää ilman, mutta nää kylmät kapakalat, niille riittää se että pidetään kädestä ja luotaan yhdessä Anni Polvaa. Ne vois mennä luostariin, ei olis kukaan kinumassa seksiä ainakaan. Sitä ainutta pahaa ja vastenmielistä asiaa maan päällä.


    • korppikotka

      JO ei ole lapsia niin kenkää vaan. En suosittele pettämistä vaan jättämistä jos siis alkuun tehnyt kaiken voitavasi. Siis keskustellut ja yrittänyt kaikkesi. Onhan se aika yleistä, että pihdataan ja mies käy esim. maksullisissa, ettei tule sitä ihmissuhdedraamaa.

    • hätä käteen

      Nöyryyttävää jos seksiä pitää anella ja pyytää. Pois tuollainen kotka ja NAINEN tilalle. Ootko kokeillut rahaa? Nää pihtarit on yleensä niin hiton tarkkoja kaikista pikku paperi ja raha-asioista, joskos menis paremmin perille jos alkaisit tarjoamaan rahaa hänelle tai sanot suoraa jos piparia ei irtoa kaupungilta löytyy kyllä.

    • kehäkukka.

      Meillä on seksiä vähintään kerran päivässä, joka päivä, myös raskaana ja olemme siis perhe jossa on 3 alle kouluikäistä lasta. Koen että seksi on läheisyyttä ja ihanaa kun saa suoda toiselle sen nautinnon ja pitää ja tuntea toinen lähellä. No jokainen tavallaan. Olen kuullut juttuja joissa mies on lähtenyt vetämään käteen kesken aktin, koska nainen makaa silmät kiinni liikkumattomana. Ja sortui vieraisiin, vaimo otti aina takaisin, ei alkanut irtoamaan. Yritti epävoivoisesti netistä sekivinkkejä opetella. Voi hyvät ihmiset sentään, ei se mitään ulkoaopittua ole!

      Luulen, että näillä naisilla on kehityksessä lapsena ollut joku virhe, on kasvatattu häpeämään omaa vartaloa ja esim. kuivaksiopettelussa on saattanut liittyä häpeää ym.
      Mehän ollaan kuin ympärileikattuja musliminaisia suurin osa, ei ole ympärileikattu mutta halut on samat. Eli ei tee mieli, kun se on niin saastasta ja vastenmielistä.
      Tosin kun vauvakuume iskee niin muna kelpaa siihen tarkoitukseen jopa niillä naisilla joilla mies on jo käytännössä lähtenyt yhteisestä elämästä. Silloin seksi kiinnostaa ja mielellään ilman ehkäisyä, miksköhän?

      On se seksi niin likaista ja vastenmiellistä, hyi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      107
      6902
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      91
      5125
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      112
      3376
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3272
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      31
      2419
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1766
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1411
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1362
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1266
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1034
    Aihe