Maanpäällinen helvetti

Blue

Olen hajoamispisteessä, sillä otin tapahtuneen hyvin raskaasti. Olen seurutellut mieheni kanssa kohta 10 vuotta. Meillä on kaksi lasta. Suhteemme on ollut melko intohimoinen, ja voin sanoa että mieheni on ollut ainoa mies jota kohtaan olen tuntenut rakkautta. Suhteemme alkuvaiheessa mieheni petti minua tuttumme kanssa.Heitin hänet pihalle.Tuntui niin lohdulliselta kun hän anelli päästä takaisin ja vakuutti että perheemme ja minä olemme hänelle kaikki kaikessa.Minä niin rakastin häntä.Takaisin ottaminen(omituista kyllä)sai arjen tuntumaan turvalliselta,ja auttoi unohtamaan.Se jätti kuiteenkin valtavat traumat ja toi vuosien painajaiset.Arki jatkui omalla painollaan ja uskoin olevani onnellinen.
Kunnes.Viikko sitten sain tietää tämän kyseisen naisen synnyttäneen tyttären.Jonka isä mieheni on.Kysymys oli yhden illan jutusta;joita heille tässä kymmenessä vuodessa onkin kuulemani mukaan kertynyt useita.Nainen salasi raskautensa raskautensa ajan, ja halusi kertoa lapsesta vasta tämän synnyttyä.Hyvä keino saada mies itselleen.
Jouduin shokkiin, heitin mieheni ulos elämästäni.En enää pilaa elämääni jakamalla sitä missään muodossa hänen kanssaan.
Tuntuu vain että jokainen sekunti olla olemassa ja tiedostaa tapahtunut, on tuskaa.Siitä olen katkera, että itse koen uskomatonta surua ja tuskaa tapahtuneesta, mutta tuntuu ettei muut osapuoolet sure lainkaan. Koen itse olevani idiootti ja koen alemmuutta itsestäni että olen tässä sopassa mukana, ja lienee ainut kärsijä, lasten lisäksi tietysti.Tuntuu etten voi ajatella omaa hyvinvointiani tai tulevaisuuttani kun tämä asia täyttää mieleni tuskalla niin kokonaisvaltaaisesti..
Hyvät kanssasisaret.Älkää ihmeessä jatkako miehen kanssa mikäli olette vastaavanlaisessa elämäntilanteessa,ettette jouduisi osalliseksi vastaaavanlaiseen helvettiin!

5

1985

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • selvisinkö?

      jaksamista..aika tekee pahoista asioista selvää , niin kuluneelta kuin se kuulostaakin.
      Olen miettinyt että tarkkailemalla omia tekoja ja oppimalla niistä,on ehkä tärkeämpää kuin sureminen toisten tekosia..siihen menee ihan liikaa tärkeätä energiaa.. :)

      • myötäeläjä

        Kaikki sympatiani on sinun puolellasi! Olen sanaton kun luin tekstisi..tuntuu vamasti karmealta, sinulta on viety kumppanuuden tärkeimmistä ominaisuuksista, luottamus. Ihmeellistä ettei tuttavapiiristäsi löydy sinulle tukijaa. Mutta tiedätkö mitä? Minä luulen että sinä selviät! Se vie aikaa ja monia itkuja, mutta ajattele niin että jokainen romahdus on kohti eheämpää minuutta! Näytät vielä ympäristöllesi ja exällesi että olet itsenäinen, vahva ja upea nainen joka ei luusereita vierelleen kaipaa!

        Tsemppiä! Se mikä ei tapa, se vahvistaa!!!!!!!


    • red

      mitäs rupesi mies leikkimään sinun kanssasi,teit oikein kun heitit hänet pihalle,se on sellaista kun elää tunteiden varassa,toinen käyttää sitä hyödykseen ja pitää itseään kuninkaana joka voi tehdä mitä haluaa.
      Elämä jatkuu sinulla kaikesta huolimatta,yritä aloittaa uusi elämä,sillä pääset pois entisestä.

    • Masa

      Teit oikein , kun heitit äijän ulos.
      Minä olen mies, joka on kokenut saman, vaimo petti, jätti perheen ( 2 lasta)
      Vaimo petti ensimmäisen kerran jo monta vuotta aiemmin, jäi kiinni, minä annoin anteeksi.
      Homma kuitenkin jatkui lupauksista huolimatta.
      Ero oli väistämätön.
      Jokainen päivä eteenpäin helpottaa, vaikka alussa olikin vaikeaa, nyt menee jo hyvin.
      Yksinäisyys tosin vaivaa.
      Koeta pärjätä, kyllä se siitä, kaikesta huolimatta aika parantaa haavat.

    • Anonyymi

      No kun tuo tervon pärstä ilmestyy ruutuun, helvetti on auki... inhoon... on siellä muitakin mut nimet on hukassa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      113
      6955
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      105
      4680
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      48
      3932
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      13
      3324
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      672
      1987
    6. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      222
      1348
    7. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      66
      1328
    8. Osaako kukaan sanoa?

      Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j
      Ähtäri
      52
      1277
    9. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      55
      1273
    10. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      12
      962
    Aihe