Säälittävyyden huippu?

Olen baareja kiertäessäni laittanut huvittuneena merkille erään asian... ootteko huomanneet saman?Tietyt pilluhaukat yrittävät ja yrittävät... aloittavat tietysti tarjonnan parhaasta päästä (optimistisia kun ovat), päämääränä hurmata nainen(kuin nainen) mukaansa... siis pimpsi mielessä.
Saavat kuitenkin pakit pakkien perään ja lopulta, kun valot sammuvat ja on aika lähteä... Poistuvat nämä onnettomat koko kapakan rumimpien ja kännisimpien neitokaisten kanssa...

Ja sama toistuu taas seuraavana iltana...
*paskaista naurua*
207330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ei siinä ole mitään säälittävää, kyseisillä ihmisillä on vain erillainen maailman kuva kuin sinulla.
Ja he luultavasti säälivät sinua, joka odotat satujen valkoista prinssiä.

Äänestä
  • Taisit tunnistaa ittes?

    Äänestä

Pilluhaukat, olipas rumasti sanottu henkilöistä, jotka kantavat äärimmäistä hätää lajin säilymisestä. Voi perse.

Äänestä

Tuo on täysin normaalia toimintaa,viimesen tunnin iskut vaativat aina heikon valon.
Tunnen yhden joka ei turhia kursaile. Käy kaikki läpi kysymällä saako pildee? Ja kaveri on aina varma nussija. Saa siinä kaikkein rumimatkin tarpeeseensa.

Äänestä

..jos pitäisi istua tyhjänpanttina baarissa omassa pöydässä katselemassa kun vierestä viedään. Siinä ehtii sitten tarkkailla muita mukamas ylemmyydentuntoisesti ja kehitellä kaikenlaisia teorioita oman itsetunnon säilyttämiseksi.

Äänestä
  • olemalla tarpeaksi kaunis niin miehet eivät onneksi tule juttelemaan ja puhumaan pillusta.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    olemalla tarpeaksi kaunis niin miehet eivät onneksi tule juttelemaan ja puhumaan pillusta.

    Niinpä... Tai tulevathan alussa, mutta pakit saatuaan jatkavat seuraavaan... Itse vietän iltani mieluummin fiksun miehen kanssa...

    Äänestä

Huonostipa on sinun näkemyksesi mukaan miehille käynyt. 90% illoistani on ollut menestyksekkäitä pyyntireissuja ja 10% illoista ei vain ole onnistunut jolloin todetaan että aina ei voi voittaa. Lähes aina olen kuitenkin mukaani saanut kauniin naisen ja välillä taas sellaisen tavallisen joka ei ole ollut yhtään ruma mutta huomattavasti fiksumpi päästään kuin ne kauniimmat tapaukset. Kun ei pidä niin korkeaa tasoa naisten suhteen niin törmää fiksuihin yksilöihinkin.

Säälittäviä ovat ns kanat(nuoret naiset), jotka nenä pystyssä kulkevat joka baarissa ja yrittävät kaikinkeinoin olla toinen toistaan kauniimpia.

*kusista naurua vaihtelunvuoksi*

Äänestä
  • korvaan tuo seuraava lause:Kun ei pidä niin korkeaa tasoa naisten suhteen niin törmää fiksuihin yksilöihinkin. Olipas ontuvasti sanottu.

    Äänestä

Tavalliset naiset (ulkoisesti) on yleensä huomattavasti fiksumpia kuin nämä "prinsessat" jotka kuvittelevat olevansa hyvännäkoisiä. Siksi nämä kaunokaiset eivät yleensä saa itselleen fiksua miestä, järkevä äijä kun ei edes harkitse nokkapystyssä kulkevaa kanaa. Pelimiehiä kyllä kiinnostaa pinnalliset pöntöt, vasta kun känni on tarpeeksi paha loppuillasta, uskalletaan mennä juttelemaan älykkäämmille yksilöille.

Äänestä
  • Juu ei ne miehet uskalla tulla jutteleen älykkään
    ja kauniin yksilön kanssa ennenkun kun ne on niin kännissä ettei ne pysty kunnolla jutteleen, muusta puhumattakaan.

    Äänestä

  • Delayla kirjoitti:

    Juu ei ne miehet uskalla tulla jutteleen älykkään
    ja kauniin yksilön kanssa ennenkun kun ne on niin kännissä ettei ne pysty kunnolla jutteleen, muusta puhumattakaan.

    Tästä tilanteesta tulee mieleen Freukkareiden erinomainen, nimenomaan miesten kieroutunutta wrvomaailmaa kuvaavaa kipale "En koskaan mene sänkyyn ruman naisen kanssa". "Kun mä aloitan illan olen valikoiva, kahden jälkeen mikö tahansa käy, vaikken koskaan mene sänkyyn ruman naisen kanssa, miksi aamuisin muita ei näy."

    Äänestä

eli suostuit siis lähtemään miehen kanssa

Äänestä

Säälittävyyden huippu tuo sinun viestisi.

Äänestä

... oon huomannu juuri noin tapahtuvan, että aloitetaan siitä "parhaimmasta" ja jos ei ala tulosta syntyä, alennetaan tasoa pikku hiljaa, ja loppujen lopuks kun paniikki iskee valomerkin aikaan, mukaan kelpaa aivan kuka tahansa. Tai jos on isompi naisporukka, niin siitä aloitetaan samalla lailla parhaimmasta ja kierretään kaikki osapuolet läpi. Mutta eihän näin kaikki miehet toimi, täällä kun syytetään aina yleistyksestä, niin enpä yleistä tällä kertaa.

Äänestä
  • Olen tuota nuorempana diskoissa käydessäni nähnyt ja ihmetellyt kun luulisi että naiset huomaa sen ja sitten saumat on aika heikot, paitsi epätoivoisten suhteen.

    Äänestä

  • Tuomo kirjoitti:

    Olen tuota nuorempana diskoissa käydessäni nähnyt ja ihmetellyt kun luulisi että naiset huomaa sen ja sitten saumat on aika heikot, paitsi epätoivoisten suhteen.

    Kaikki sen on huomannu, mitä sitten!?

    Äänestä

Kylläpä loukkasin näköjään monia... Huolestuttavaa...

Tarkotin tuossa kirjelmässäni lähinnä niitä tiettyjä... täällä missä mä asun, ne on aina ne samat onnettomat miekkoset "iskemässä". Siis niiden naamat jo tunnistaa.
Mä säälin sitä touhua katsellessani lähinnä niitä tyttöraasuja. Hyväksikäyttöä sanon minä.

Äänestä
  • selitys.

    Äänestä

Rumat miehet juovat sen vuoksi, että naiset jotka voivat olla heistä kiinnostuneita, alkavat näyttää viehtättäviltä/siedettäviltä vasta riittävän puudutusainemäärän jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyttö -82 kirjoitti:

Olen baareja kiertäessäni laittanut huvittuneena merkille erään asian... ootteko huomanneet saman?Tietyt pilluhaukat yrittävät ja yrittävät... aloittavat tietysti tarjonnan parhaasta päästä (optimistisia kun ovat), päämääränä hurmata nainen(kuin nainen) mukaansa... siis pimpsi mielessä.
Saavat kuitenkin pakit pakkien perään ja lopulta, kun valot sammuvat ja on aika lähteä... Poistuvat nämä onnettomat koko kapakan rumimpien ja kännisimpien neitokaisten kanssa...

Ja sama toistuu taas seuraavana iltana...
*paskaista naurua*

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu