En ole käynyt karaokebaareissa, kun en baareja tai ravintoloita harrasta. Kotosalla olen nyt laulanut karaokea reilun kuukauden. Sitä ennen laulamisessa oli väliä kymmeniä vuosia (en siis ole enää mikään nuori neitokainen). Minulla ei ole minkäänlaista käsitystä noiden "kunnon" karaokepaikkojen laulajien tasosta. Joten kysynkin nyt tietävämmiltä, olisko tällä äänellä mitään asiaa yleisön eteen vai teksinkö itseni aivan naurettavaksi.
http://www.youtube.com/watch?v=EHgjpcnUk6s&context=C49aa304ADvjVQa1PpcFOZD5srWb2DfWnwBKlnYCgXmLbEY7niI9A=
Julkiseen karaokeen?
5
218
Vastaukset
- karaokekj-tuurari
Ei muuta kuin rohkeasti laulamaan - ja laulamaan rohkeasti! Karaokekansa ei ole mitään tiukkapipoa, eikä etsi virheitä laulustasi. Jokainen esiintymiskerta kehittää sinua ja sen voit huomata ihan itse. Naurettavana pidän sellaista karaokelaulajaa, joka jo valmiiksi luulee olevansa paras mahdollinen, mitä maa päällään kantaa ;)
Siis, neitokainen: Lavalle mars! :) - kirmakka
Outoa on.. miksi te ravintolan pitäjät ette julkaise karaoke juontajia heidän oikealla nimellä silloin kun ovat työ vuorossa illassa, piilotatte heitä " toisen " nimen taakse.Itse olen käynyt karaoke paikoisssa ja sen kerran kun pääsen vko kiireeltä vapaata vkl viettämään haluan että saan kuunnella ammattitaitoisen karaoke juontajan, juontavan illan, tiedän monia juontajia jotka käyvät samoissa paikoissa kuin itse käyn mieheni kans.On melko pettymys kun lähtee iloisella mielellä, laitettuna kuin kesä morsian illan viettoon ja kas kummaa.. siellä onkin aloittelija joka sählää ensin levyjen kans ,sitten on säädöt päin persettä.. ja joo .Laittakaa oikat nimet juontajille jotta minä ja mieheni osaamme nämä ensi metreillä aloittaneet kiertää..
Hyvää kevättä kaikille.- Voi herranduudeli
sentään.
Siinä sitä taas oikein järjen jättiläinen. Oikein isolla J:llä.
"Minä ja miehenihän emme aloittelijan juontamaan karaokeen mene."
Elä välitä vaikka olis vähän huonompikin juontaja, ette tekään niin hyviä ole kuin itse kuvittelet. - karaokekj-tuurari
Voi herranduudeli kirjoitti:
sentään.
Siinä sitä taas oikein järjen jättiläinen. Oikein isolla J:llä.
"Minä ja miehenihän emme aloittelijan juontamaan karaokeen mene."
Elä välitä vaikka olis vähän huonompikin juontaja, ette tekään niin hyviä ole kuin itse kuvittelet.Kyllä sillä karaoke-vetäjällä suuri vaikutus on illan viihtyisyyteen ja olen tuon "valittajan" kanssa samaa mieltä: illasta pitäisi saada odotusten mukainen, silloin harvoin kun matkaan lähdetään. Siksi karaokejockeyn täytyisi olla sellainen, joka osaa lukea asiakkaiden odotuksia.. siis siinä mielessä taiteellinen lahjakkuus.
- 24
Mites tämä juttu liittyy tähän keskustelun aloitukseen?????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632122Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51785Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2341270En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71940Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87935Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20852Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?112762Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38698- 19696
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93689