Hei.
Olen mies puoleinen ja aika nuori.
Olen luonteeltani iloinen ja hymyilen aika paljon.
Naisille hymyilen tosi paljon ja yleensä saan vastakaikunakin hymyn.
Mutta jos tyttö tulee useamminkin vastaan, kuten töissä tai koulussa, huomaan tytön kuitenkin suuttuvan minulle.
Juttelenkin oikein mielelläni ja olen huomannut, etten saa vihoja niskaani tytöiltä jotka seurustelevat. Heidän kanssaan juttelenkin aika usein.
Jos seurustelu asioista ei tule puhetta, niin jonkin viikon kuluttua voi tyttö lakata puhumasta olleenkaan, ei edes tervehdi, on kuin ei edes tuntisi.
Pahoittaako tytöt tästä mielensä? Yritän vain olla kohtelias ja ystävällinen, mutta ei se ole kivaa jos siitä saa vain paheita niskaansa.
Osaako joku sanoa asian todellisen laidan?
Satutanko naisten tunteita?
12
408
Vastaukset
- Jemina8
"Mutta jos tyttö tulee useamminkin vastaan, kuten töissä tai koulussa, huomaan tytön kuitenkin suuttuvan minulle. "
Miksi hän siis suuttuu, siitäkö että hymyilet vai että et hymyile??
Sun viesti on vähän epäselvä. Kerro nyt suoraan mitä haluat tietää? Suomalaiset miehet kun ei hirveesti hymyile, ja jos hymyilee niin itse tulkitsen sen niin, että joko he pitävät minusta tai ovat muuten vaan erilaisia...- nuori pojan kloppi
Siis minähän hymyilen aina. Se yleensä menee niin, että kyllä hymyillään takaisin ja yleensä myös jutellaan jne. Mutta sitten lopetetaan tervehtiminen ja ollaan kun ei tunnettaisi, vaikka pari päivää sitten oltaisiin näytetty hyviltäkin ystäviltä.
Siis kyllästyykö tytöt vai loukaantuvatko he jotenkin kun noin suuttuvat?
Ja alempaan viestiin, niin ymmärrän kyllä, että asia voi olla noinkin, mutta miksi sitten ollaan alussa niin ystävällisiä ja seurallisia, jos aikoo ns hyljätä sen jälkeen.
Kyllähän pojilla ihan hyvin voi olla tyttöjä ihan kaverina. Itsellänikin on useita, kylläkin juuri ne varatut. - dlsöfldöfl
nuori pojan kloppi kirjoitti:
Siis minähän hymyilen aina. Se yleensä menee niin, että kyllä hymyillään takaisin ja yleensä myös jutellaan jne. Mutta sitten lopetetaan tervehtiminen ja ollaan kun ei tunnettaisi, vaikka pari päivää sitten oltaisiin näytetty hyviltäkin ystäviltä.
Siis kyllästyykö tytöt vai loukaantuvatko he jotenkin kun noin suuttuvat?
Ja alempaan viestiin, niin ymmärrän kyllä, että asia voi olla noinkin, mutta miksi sitten ollaan alussa niin ystävällisiä ja seurallisia, jos aikoo ns hyljätä sen jälkeen.
Kyllähän pojilla ihan hyvin voi olla tyttöjä ihan kaverina. Itsellänikin on useita, kylläkin juuri ne varatut.No jos ne seurustelemattomat jostain syystä saavat sellaisen kuvan, että sinä yrität "lämmitellä" heitä ja siksi muuttuvat. Voisiko käytöksesi tulkita niin, että yrität iskeä?
- Olisiko näin
Tytöt jotka eivät seurustele ottavat sinuun etäisyyttä etteivät anna väärää vaikutelmaa, eli että haluaisivat seurustella sinun kanssasi.
- !!
ÄMMÄ SINÄ OLET !!!
- Suomi etiketti
Ei Suomessa saa olla ystävällinen. Jos on ystävällinen sen katsotaan tarkoittavan, että on kiinnostunut toisesta. Muijat suuttuu, kun et vie hommaa pidemmälle. Myöskään luusereita ei kannata kohdella ystävällisesti koulussa tai töissä, ku ne alkaa hiihtää perässä ja luulee, että oot niitten paras kaveri.
- njdgf7r8b
Eikä vaan muijat, vaan JÄTKÄT!
- vcxvcxvxcvxcvcx
Itse olen huomannut saman. Olen päätellyt, että kaikki nämä tapaukset ovat kuvitelleet minun yrittävän iskeä heitä. Osa on ehkä alkanut ottamaan etäisyyttä kun on "tajunnut" tilanteen ja osa taas on nimenomaan loukkaantunut / kyllästynyt kun asia ei etene mihinkään.
Yksi tällainen tapaus lopulta lähestyi minua, vaikka itse seurusteli. En sitten tilanteessa viitsinyt mitään tehdä, koska tunsin hänen miesystävänsä. Tämän tapauksen jälkeen nainen ei ole minua edes tervehtinyt, vaikka emme usein kyllä ole enää nähneetkään. - bbb
Sait tossa jo aika uskottavia selityksiä siihen, miksi tyttöjen käytös muuttuu. Mulla ei oo kuin yksi ehdotus: Älä lakkaa hymyilemästä. :)
Sun kaltaisia on ihan liian vähän tässä kiukkuisessa maassa. - senih
Tuskinpa kukaan suuttuu kohteliaasta käytöksestä. Mun mielestä hymyily ei suoranaisesti ole merkki mistään. Pikemminkin tulee mieleen, että harrastat ehkä jopa tajuamattasi harmitonta flirttiä, jonka toinen kokee kiinnostuksena. Vaikka sekin on melko lapsellista loukkaantua flirtistäkin, mutta saattaahan se tuntua kohteesta siltä, että olet leikkinyt hänen tunteillaan ja johtanut häntä harhaan käytökselläsi.
- nuori pojan kloppi
Juu, paljon tuli kyllä hyviä pointteja.
Sääli kyllä jos joku ymmärtää asiat toisin kuin ovat.
Harva kuitenkaan tulee suoraan puhumaan mitä ajattelevat.
Tälläinen kuitenkin olen luonteeltani, enkä ihan äkkiä muutu.
Vaikeaa minun kuitenkaan on uskoa, että joku olisi minusta kiinnostunut, sillä en ole juuri kummoisenkaan näköinen. - Anonyymi
olet luultavasti liian sovinisti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t535520Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo943418Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel453309Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L762487SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral582382Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi751897Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2991715Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa71156Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja
Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal231112- 1151010