Oli oikein kiinnostavaa huomata, että ohjelmaan oli valittu niin hyvä valikoima komeita ja miehekkäitä nuoria isäntiä. On meillä miehilläkin taas jotain kiinnostavaa katsottavaa. Siinä aivan silmä lepää, kun nuori komea mies astelee saappaat jalassa oman maatilansa maisemissa. Ja oikein komeita olivat talotkin. Toivottavasti onni suosii isäntiä.
Hyvät isännät taas kilpailemassa!
6
700
Vastaukset
- Eräs emäntä
On se hyvä, että muillakin kansanosilla on mahdollisuus edes TV.n välityksellä nähdä näitä komeita isäntiä - me maalaisethan saamme katsella niitä muutenkin päivästä toiseen. Jotkut isännät ei tietysti ole ihan noin edustavia kuin tämä valikoima oli, eikä tietysti nuokaan aina ihan noin puleerattuina ehdi olla, mutta riittävän komeina kuitenkin!
- maaseutu tulee tutuk
Ei emäntien nyt tarvise mitenkään kateellisia olla, jos nuoria maajusseja kehutaan komeiksi. Sitä paitsi emännillähän on jo omat isännät omasta takaa.
On vain hyvä, jos omatkin silmät avautuvat ja oman miehen olemus alkaa kiinnostaa.
Eikä se tosiaan ole keneltäkään pois, jos täällä miehetkin ihastelevat maaseudun miesten miehistä komeutta. Katsoahan toki saa, ja ehkä joskus vähän kokeillakin, jos nuori isäntäkin niin tahtoo.
Hyvä että tällainen ohjelma tehdään ja toivottavasti maanviljelijätkin ymmärtävät sen suuren merkityksen maaseudun ja maatalouden ja jopa maatilamatkailun markkinoinnin tehostajana. Maaseudun kulttuurimaisemat ovat kauniita, ja tämän ohjelman kautta maaseutu tulee tutuksi niillekin, joilla ei ole edes tuttavia missään maataloustuotannon alkulähteillä.
- Mies isolla ämmällä
Onko tänä vuonna homoja tai lesboja? Viime kausi jäi katsomatta homottelun takia.
- Hyväksykää itsenne
Eipä ollut viime vuonnakaan mitään homottelua. Mutta viestistänne päätellen teillä näyttää olevan vakavia ongelmia oman seksuaalisuutenna kanssa. Hyväksykää ihmeessä itsenne ja oma seksuaalisuutenne, elämänne on silloin paljon parempaa.
- halloota!
Hyväksykää itsenne kirjoitti:
Eipä ollut viime vuonnakaan mitään homottelua. Mutta viestistänne päätellen teillä näyttää olevan vakavia ongelmia oman seksuaalisuutenna kanssa. Hyväksykää ihmeessä itsenne ja oma seksuaalisuutenne, elämänne on silloin paljon parempaa.
Mene homo sinne gay-palstalle vaan valehtelemaan. Ongelma on sinulla eikä meillä heteroilla.
- kun mitä ilmeisimmin
halloota! kirjoitti:
Mene homo sinne gay-palstalle vaan valehtelemaan. Ongelma on sinulla eikä meillä heteroilla.
Ketä heteroita täällä mukamas on? Eihän heterot edes muista homoja olevankaan, joten kyllä teidän nyt on melkein pakko olla ainakin jonkinasteinen hutero. Tehän tässä olette homoista niin kovasti kiinnostunut!
Joten kun mitä ilmeisimmin näin on, ongelma lienee teillä itsellänne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel405310Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1602753Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1062272Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.801814Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen251790Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276381767Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from61753- 941628
Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma671505- 741473