Löytyisikö täältä ketään alaluomileikkauksessa ollutta, joka olisi hakeutunut leikkaukseen juuri liian syvien ja "täytteettömien" silmäkuoppien vuoksi? Enemmän tuntuu löytyvän niitä, joilta on leikattu silmäpussit tai poistettu jotakin muuta kudosta silmien alta ja jotkin klinikoiden sivustot eivät edes mainitse muunlaisista alaluomileikkauksista.
Itselläni kuitenkin on ongelmana juuri silmäkuoppien voimakkuus, jotka ovat pelkkää kuopalla olevaa nahkaa, jota paljon ylempänä olevat silmäkuoppien reunat reunustaa. Selvää on, että silmät ovat myös erittäin tummat, mutta sen saa meikillä piiloon, toisin kuin näitä korkeuseroja.
Kysyisinkin nyt, että löytyykö täältä samanlaiseen ongelmaan plastiikkakirurgiasta apua saaneita ja mitä mieltä olette olleet tuloksesta? Oliko muutos merkittäväkin ja minkälaiset kustannukset olivat?
Syviin silmäkuoppiin alaluomileikkaus?
nuorivanha nainen
1
138
Vastaukset
- Sinisilmä
Kävin viime viikolla otattamassa hiukan täytettä huuliin(restyline) ja minulla ihan sama juttu kuin Sinulla. Hoitaja sanoi että täytettä voi laittaa juuri "reuna kohtiin". Leikkaus ei kuulemma tahdo auttaa juuri tähän vaivaan. Tiedä sitten oliko totta vai ei. Hoitaja oli kyllä sellaisesta paikasta missä tehdään myös alaluomi leikkauksia. Mutta en nyt ottanut vielä koska laihdutan vielä. Kokeilen sitten kun olen tavoite painossa. Laihtumisen myötä myös kasvot ovat laihtuneet ja silmien alle ilmestyneet korkeuserot vähän harmittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934732Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2053784Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.892178Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311224
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611203- 531095
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä36948