Eli kaikenlaista on tullut kokeiltua... karppaus ei ollut mun juttuni ja tällä hetkellä terveellisistä elämäntavoista on vaikea saada kiinni. Sairaaladietistä on tullut nyt jonkin verran tietoa luettua, joten alkoi kiinnostamaan. Se voisikin ehkä olla sysäys uudelle alulle ja painon pudotus (nesteineen päivineen) voisi motivoida hyvin kehon kunnossa pitoon.
Olen 19 vuotias nuori nainen, mittani ovat 157cm ja 66 kg. Haluaisin painoni ainakin alle 60 kg, tavoitteena olisi n.57 kg.
Onko noissa mitoissa ok, kokeilla sairaaladieettiä? Terveyteni on muuten kuitenkin ihan kunnossa.
Ja vielä kysymys, voiko dieetin aikana urheilla?
Sairaaladieetti
freoprjgeprkfpwej
1
208
Vastaukset
- mumminen
Voi tyttö pieni; mutta kun siihen ei ole muuta keinoa kuin ne terveelliset elämäntavat! Se vaan on niin, sanoo nimimerkki "kokemusta on", melkein kuudenkymmenen vuoden kokemuksella. Sairaaladieetillä ei saa muutakuin aineenvaihduntansa sekaisin ja asiat menee vain huonompaan suuntaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1658416KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4487560Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743864Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521563629Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183044Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542745Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv422046- 1262036
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211681