Eli kaikenlaista on tullut kokeiltua... karppaus ei ollut mun juttuni ja tällä hetkellä terveellisistä elämäntavoista on vaikea saada kiinni. Sairaaladietistä on tullut nyt jonkin verran tietoa luettua, joten alkoi kiinnostamaan. Se voisikin ehkä olla sysäys uudelle alulle ja painon pudotus (nesteineen päivineen) voisi motivoida hyvin kehon kunnossa pitoon.
Olen 19 vuotias nuori nainen, mittani ovat 157cm ja 66 kg. Haluaisin painoni ainakin alle 60 kg, tavoitteena olisi n.57 kg.
Onko noissa mitoissa ok, kokeilla sairaaladieettiä? Terveyteni on muuten kuitenkin ihan kunnossa.
Ja vielä kysymys, voiko dieetin aikana urheilla?
Sairaaladieetti
freoprjgeprkfpwej
1
184
Vastaukset
- mumminen
Voi tyttö pieni; mutta kun siihen ei ole muuta keinoa kuin ne terveelliset elämäntavat! Se vaan on niin, sanoo nimimerkki "kokemusta on", melkein kuudenkymmenen vuoden kokemuksella. Sairaaladieetillä ei saa muutakuin aineenvaihduntansa sekaisin ja asiat menee vain huonompaan suuntaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467545
- 334163
- 573675
- 503170
- 172846
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562456- 542378
- 402319
- 442302
- 162266