Söin aamulla kaksi leipää ja yhden kananmunan, sekä 1 tai 2 appelsiinia. Päivällä urheilun jälkeen rahkan, jonka jälkeen keitin kaurapuurot sekä eilistä salaattia johon lisäsin raejuustoa. Alkuillasta söin 2 pientä porkkanaa ja tähän mennessä 3 eskimoa, sekä grilliltä hain hampurilaisen. Vielä jos syökäsis 200g karkkia, jos päänsärky hellittää.
Mitä olet tänään syönyt?
26
168
Vastaukset
Jaa aamulla pari leipää ja kahvia, sit aamupäivällä jauhelihapitsa mikroon jonka söin... sitten myöhemmin käytyäni erääs paikas paistoin kolmen munan munakkaan ja paketillisen kalapuikkoja (10kpl). Sitten kaffet keittelin sen jälkeen josta vähän keksiä naamaan... ja sit muroja myöhemmin nyt ja ja sitpä ei ollakkaan syöty mitään sen jälkeen.
- N69
viis palaa ruisleipää, joiden päällä kananmuna, kinkkusiivuja, margariinia, suletejuustoa. Thaivihanneksia ja paistettuja kanafileitä, kaks vodkadrinkkiä mehun kanssa, pinaattijuustolettu, teetä, vissyä, jaffaa.
Listasin nyt ihan vaan katsoakseni mitä sitä napaansa mättää. - Sitä sun tätä
En syö viikonloppuisin aamupalaa kun herään silloin melko myöhään (n. >10:00). Lounaaksi söin tänään lohta perunoilla. Kävelylenkin jälkeen herkuttelin pullalla. Iltapäivän ateria jäi poikkeuksillisesti väliin, joten sen tilalla söin muutaman pitsan palan. Ilalla olen napostellut viini rypäleitä ja appelsiineja.
- Kylläinen
4 mukia kahvia (maito, ei sokeria)
4 isoa lasia kotipuutarhan marjamehua
4 mukia teetä
Kanawok ( 200 g kanafilesuikaleita, 400 g vihanneksia, hapanimeläkastike, 2 tomaattia)
4 palaa ruisleipää kalkkunaviipailein
4 kalkkunaviipaletta sellaisenaan
2 palaa tummaa paahtoleipää kotipuutarhan marjahillolla
Liikuntana 10 km lenkki hikoilua aiheuttavalla vauhdilla - iso ihminen
aamulla kahvia, banaani ja mysliä maidon kanssa.
pyörälenkin jälkeen iso annos ruispuuroa maidon kanssa ja metukkavoileipä.
iltapäivällä yksi keskiolut terassilla.
illalla kaksi täytettyä (juusto, metwurst,salaati) leipää (jotain spelttisiivuja), siis 4 leivänpalaa täytteet välissä, voita myös. ja muki teetä. - n
Aamulla näkkäri metwurstilla
Päivällä kaks ruispalaa metwurstilla ja raejuustolla
Illalla kaks ruispalaa metwurstilla ja raejuustolla.
Lisäksi teetä, kahvia ja sitruunavettä - Tarvitsisi diettiä
Täältä jos roskaruokapostia tänään tai huomenna saava/odottava ei tiedä hyvää. Tiedän sen kokemuksesta. Olet mitä syöt.
Yksi pitsa, tonnikalaa, greippijaffaa, yksi jäätelö, yksi marjapiirakka ja lihamakaronilaatikkoa.
- Koko päivän.
Leipää.
- köyhä mies
En mitään. Jääkaappi ihan tyhjä.
- .............
Samma här.
- Hick 46438
Olutta , märäkora
- ..
käytitkö haarukkaa ja veitseä?
- noin suunnilleen
120g proteiiniä
300g hiilihydraatteja
50g rasvaa - hgdfjjskj
Aamulla join kahvia, jossa oli tilkka rasvatonta maitoa (15 kcal-20kcal). Herättyäni kahvin voimasta söin sitten aamiaiseksi appelsiinin (45kcal). Jossain vaiheessa söin purkin raejuustoa (160 kcal). Ja sitten sunnuntain kunniaksi vedin minipussin "juustopökäleitä"(324 kcal) ja vielä aurinkoisen sään kunniaksi yhden jätskin (180 kcal). Viimeksi mainittuihin sortumisesta tuli hieman huono omatunto.
- Dr Obvious
Tässä tyypillinen menu (treenaan paljon):
A: kaurapuuroa, rasvaista luonnonjogurttia, maitokahvi, 1/2 lasia mehua, banaani
VP: banaani muu hedelmä, pähkinoitä, maitokahvi
L: kaalisalaattia, linssejä, kikherneitä, kanaa, juustoa, 5 ruokalusikallista oliivi-, avokado- ja makademiapahkinaoljyä, rasvaista luonnonjogurttia, 250 ml pakastemarjoja, pähkinoitä, kananmuna
VP: omena/luumu, pähkinoitä, tee
P: tuore lohi/kana/lammas/nauta, quinoaa/bataattia, vihanneksia em. oljyillä, olut/lasi viiniä - ismo laitela
Kokolihapihvin.
- 2345678
Aika rankka aamiainen ..
- ismo laitela
2345678 kirjoitti:
Aika rankka aamiainen ..
Epäilemättä.
- köyhäjätkä
Eilen söin 3 ateriaa
Nakit, valkoiset pavut (tomaattikastikkeessa), 1 muna, 1 ranskanleipäviipale.
Muusia, pekonipaketti, suolakurkkua.
Pasta/makaroni-mössöä - Miisa.
Eilen söin aamupalaksi puuroa, jogurtin ja vielä banaanin samalla kun menin töihin.
Päivälliseksi söin töissä lasagnea, salaattia ja pari lasia maitoa. (aiemmin söin myös leipää, mutta olen nyt koettanut vähän vähentää noita hiilihydraatteja)
Kun tuliin kotiin töistä niin söin kaksi appelsiinia ja pikku purkillisen rahkaa. - hdhshshhsh sksk
Tänään.
Ap 1 hapankorppu juustolla ja paprikalla
Ap 2 iso muki kahvia ja keenerinsuukko
Lounaaksi 1/4 lautasellinen salamipastaa vihersalaattia
Vp 1 yrttiteetä ja keenerinsuukko
Vp 2 2-3 keksiä iso muki kahvia
Punttiksella 1 nutrilet-toffeepatukka
Ip kaksi hapankorppua juustolla ja paprikalla raakoja kukkakaalin paloja salsaan dipattuna
Enempää en tänään syö. - mustispeppers
Aamulla kahvia mukillisen
Töissä kahvia, leivän ja appelsiinin
Lounaalla Lasagnea ja kipollisen salaattia
Päivällä kahvia, leivän ja Kalinkajogurtin
Päivälliseski Viilin ja kahvia
Iltapalaksi Vaniljatuutin
Pitäisköhän vielä jotakin syödä :P - toinen nälkäinen.
Hevosen.
- 19+9
Muroja, juustovoileipiä, tonnikalaa, vettä, mehua oliks muuta, joo purkkaa menee kans
- ..........
Aamu: kahvia kermalla
lounas: kaalilaatikko
Välipala: avokado kahvia kermalla
Päivälliseksi tulossa jotain rasva -ja protskupitoista ja iltapalaa en syö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3293883Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283580Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52292- 1121704
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181608Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241339Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j143961Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit101919Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79865- 86781