Moi!
Mitäs mieltä porukka on??
Tunnen erään naisen joka jatkuvasti haluaisi harrastaa seksiä kanssani ja olla lähellä koko ajan. Itteeni kuitenkin häiritsee se etten tunne kyseistä naista kovinkaan hyvin. Tarkoitan että toki olen tuntenut ja tiennyt hänet jo melkein puolen vuoden ajan kaveripohjalta.
Olen kuitenkin aina pitänyt omasta periaatteestani kiinni että seksiä tulee harrastaa vain jos tuntee toisen hyvin ja tuntee vetovoimaa toista kohtaan ja tämäkin aina toisen suostumuksella. Itseäni suoraan sanottuna hieman pelottaa tilanne koska nainen puhuu sitoutumisesta, seurustelusta kaiken tämän seksin vonkaamisen lisäksi. Haluaisin tutustua naiseen paremmin ennen kuin harrastamme seksiä.
Onko väärin että vältän seksiä hänen kanssaan koska en koe tuntevani häntä tarpeeksi hyvin?
Onko väärin?
6
163
Vastaukset
- --------------------
Come on man...
- 2+4
Tee niin kuin itse tahdot.
- hyvä asenne !
Ei ole väärin, on oikein että kuuntelet itseäsi ja periaatettasi. Sinusta joku saa hyvän miehen, oli se tuo nainen tai joku muu.
- sherlok holmes
Siis kuinka hyvin pitää tuntea??
NAinen on selkeästi ihastunut suhun, mut ei niitä sitoutumispuheita kannata tossa vaiheessa ottaa niin vakavasti voi olla enemmän sellasta läpän heittoa jolla ilmaisee kiinnostustaan.
Vältä jos siltä tuntuu, tuskin siinä mitään väärää on. Eiköhän kyllästä vonkaamiseen kohta. - anna mennä nyt
mikä vi.tun nössö toi aloittaja on. Silloin kun saa pimppiä niin sitte pitää panna joka päivä. Voihan olla et jäät auton allre huomenna ja halvaannut. Silloin et saa pimppiä enään ikinä.
Ei tietenkään ole väärin. Vaikuttaa siltä, että nainen tulkitsisi mahdollisesti seksin suostumukseksi myös sitoutumiseen, joten on ihan viisasta pitää kiinni rajoistaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h472973Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062751- 342745
Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv392476Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.511945Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151579- 321483
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061287- 1791228
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731070