Hän (nainen) sanoi ilmoittavansa kohta että milloin sopii. Tämä sovittiin puhelimessa. No sitten tuli yllättäen kutsu (minulle) perhetapahtumaan) syntymäpäville. Jonne kutsuin tämän naisen. Ei halunnut tulla. Oletin että no ei ensi tapaamisella halua tavata lapsia ,exiä , niiden uusia miehiä ym. sukua. No pariin päivään hän ei ilmoittanut että sopiiko tapaaminen ja milloin. Sairastuin keuhkoputkentulehdukseen. Ja ilmoitin et nyt ei sovi tapaaminen. Voin ilmoittaa koska sopii. Tähän ei tullut vastausta (textiviesti). No sitten seuraavana päivänä laitoin uuden textarin samasta aiheesta. Johon tuli vastaus tyyliin " ei varattu voi tavata muita naisia" .En ollut kertonut että olen sairastunut.
Kysymys kai olisi että millainen ihminen ajattelee heti pahinta vaihtoehtoa. Miten tässä tilanteessa olisi pitänyt toimia?
Tuskin tästä oli mitään tulossa jos se tuohon kaatuu , mutta olisi kai hyvä oppia miten tilanteessa tulisi toimia :)
Sovittiin alustavasti tapaamisesta
5
337
Vastaukset
Siis olisit kutsunut naisen ensitreffeille jonnekin perhejuhliin? :-o
Tapaamisten peruuntuminen on netissä ihan tavallista. Ei sen väliä mitä olisit tehnyt tai jättänyt tekemättä, kiinnostusta ei vaan ole ollut tarpeeksi.
Mutta älä koskaan kutsu ventovierasta perhejuhliin!- sinkkumies4real
Kyse ei nyt kuitenkaan ole ventovieraasta yhteyttä pidetty pitempään.
Sattui vain tuo perhejuhla tulemaan sopivaan ajankohtaan ja kutsuin.
Ennemmän kutsu oli vitsi , mutta ei se minua olisi haitannut olisi sieltä voinut jatkaa iltaa romanttisempaan paikkaan :)
Itseäni jäi ihmetyttämään se että varattu tuskin kutsuu ketään perhajuhliin. Tuskin niin idioottia varattua miestä maailmasta löytyy joka niin tekisi :)
Olemme kyllä pitäneet yhteyttä jo pidempään puhelimitse vaikka emme ole tavanneet. Aina jompi kumpi ollut varattu muualle.
Nyt olis kai tilanne että molemmat (ainakin minä olen) olisivat sinkkuja ja voisi katsoa tuleeko tästä jutusta mitään :)Niin kauan kuin ei ole tavattu, kyse _on_ ventovieraasta. Sinulla ei ole aavistustakaan millainen hän on livenä, miten käyttäytyy muiden ihmisten seurassa jne. Kysyitkö edes perhejuhlan sankarilta saatko tuoda mukanasi ventovieraan ihmisen?
Ja jos te kerran muutenkin soittelette niin soita, hyvä ihminen, hänelle!
- -------
Ihmisillä yleensä on tapana ajatella aina ensin kaikkein pahinta. Eli vastaus kysymykseen: kaikenlaiset ihmiset. Seuraavan kerran kun vastaavaa tapahtuu, niin SELITÄT syyn peruuntumiselle, jos olet aikeissa tavata vielä uudestaan. Sen jälkeen sovit HETI uuden tapaamisen tai vähintäänkin tarkasti sen, koska sovitte uuden tapaamisen. Jos jotain kyselyitä tulee, niin sitten vastailet niihin sen mukaisesti. On aika yleistä, että varatut leikkivät sinkkuja, joten sikäli on enemmän kuin ymmärrettävää, että tuollainen ajatus tulee mieleen. Ja typeräähän se on hakata omaa päätä seinään koko ajan, jos alkaa näyttää, ettei vastapeluri ole vapaa.
- iloinenvipeltäjä
No Naisilla näyttää olevan hyvä käsitys miehistä :
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1535585/suomi24
Onkohan jossain miesten mielipiteitä naisista?
Noita lukiessa kyllä saa nauraa. Kaikenlaista kummallista näyttää deittimarkkinoilla tapahtuvan!
Tuohon että miten pitää toimia missäkin tilanteessa ei ole koskaan yhtä oikeaa vastausta. Koska kahta samanlaista tilannetta tuskin on.
Kahta samanlaista ihmissuhdettakaan ei ole , koska ihmiset vaan on erilaisia. Jollekkin joku pikkujuttu on total turn off kun se taas toiselle on juuri se juttu mikä saa ihastumaan. Jos menee puihin niin menee ja toisen kanssa sitten taas onnistaa. Ei siitä mielestäni kannata elämää suurempaa numeroa tehdä.
Onhan tuossa deittailussa varmaan molemmilla osapuolilla itsetunto kovilla kun sitä sopivaa ei tunnu löytyvän. Mutta tulisi kai ottaa renosti ja nauttia tilanteesta meni juttu mieten meni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724394Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1003840Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363519- 513130
- 402608
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182529Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222322- 231976
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami151742Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351705