Millainen on täydellinen romanttinen ilta:) ?

Eli naiset haluavat romantiikkaa, mutta kertokaapa millainen olisi sinun täydellinen romanttinen intohimoinen iltasi?

10

6488

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moi aussi

      Se olisi sellainen,että tulisi sellainen tuntu,että mies on ajatellut juuri minua,eikä toista kaavaa,jolla ne kaikki muut on saatu haaviin.

      Tässä tapauksessa olisin sitä mieltä,että kannattaa" kuunnella" naisen elkeitä.
      Elikkä jos nainen pitää kasvisruuasta,bubivisasta ja hevimusiikista, niin kaikki tämä on helppo selvittää etukäteen ja se viestittää aidosta kiinnostuksesta ja voi sen illan viritellä näiden ympärille.
      Ja jos tässä tapauksessa itse inhoaa heviä,ruokarasisteja sekä visailua on parempi katsoa johonkin toiseen suuntaan.

    • vähän

      Romantiikkaa on pienikin yteinen aika jaka on vain meille.Yhteinen kävely kiireettömässä ajassa,vain sinä ja minä.Yhteenkuulumisen tunne ja harmonia,siinä kaikki.

    • nyt pettynyt

      Näin miehelle romanttisin iltani olisi kun nainen ei kokoajan nalkuttaisi jostain, vaan oikeasti huomioisi minut.

    • surprisee

      Yllätä hänet. Kokkaa hänelle kynttiläillallinen (voi kuinka kliseiseltä se kuulostaakin!):D Tai voit tietenkin viedä hänet johonkin hienoon ravintolaan ;)

    • -love-is-in-the-air-

      Kynttilät toimivat aina! Se tuo rahallisen ja kiireettömän tunnelman.
      Täydellinen ilta alkaisi sillä että tulen kotiiin ja huomaan valojen olevan poissa, kynttilöitä vähän joka paikassa ja mies on tehnyt ruokaa. Ruuan ei tarvitse olla mitään erikoista, ihan perusruokakin käy. Loppuilta kuunneltaisiin rakkausbiisejä ja puhuttaisiin syvällisiä. Mahdollisesti vielä kokovartalohieronta voisi toimia ;)

    • OlenRakastunut

      Täydellinen romanttinen ilta olisi seuraavin maustein:

      Sovitaan illallinen, vaikka luokseni, laitan hyvää ruokaa (sisäfileepihvit esim.), vähän punkkua ja siivosti aitoa shampanjaa. Ollaan pukeuduttu hyvin, ei sliipatusti.

      Siinä sitten jutellaan, ja syödään jälkiruokaa, joka on joko jäätelöä, creme bruleeta tai mansikoita. Kuunnellaan musiikkia. Saatetaan tanssahdella lattialla keskennään, huviksi. Sitten kauniissa alusvaatteeissa sänkyyn. Hitaasti, ilnan känniä.

      Toinen vaihtoehto on mennä pimeällä esim. jonkun joen/järven rantaan, picnic-korin kanssa. Siinä voi katsella toisiaan ja taivasta, ja ...suudella :)

    • kiitos neuvoista:) Kuinka moni teistä haluaa seksiä tuollaisen illan jälkeen?

      • kunhan saa

        Samaa mietin itekin. Muulla ei oo väliä


    • M,,Ä

      Mentäis kalaan ja nuotion äärellä paistetaas makkaraa........Ja sit vois luonto tehdä tehtävänsä. Kyl meitä naisia on monenlaisia. Mä tälläinen.

    • lilac path

      Romanttinen ilta. Ensinnäkin perustana hyvä suhde täynnä rakkautta ja luottamusta, halua toimia toisen parhaaksi vilpittömästi.

      Puitteet. Jos kotona, niin kaunis tunnelma kukilla ja musiikilla. Kauniit vaatteet. Herkkä mieli. Jotain hyvää syötävää.

      Koskettelua sanoin ja konkreettisesti. Pitkät katseet. Lämmön tunteen leviäminen. Autuas olo.

      Tai kävelyretki lämpöisenä kesäiltana esim. rannalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      134
      3060
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1630
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1354
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1041
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1022
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      897
    Aihe