Oltiin tässä miesten kesken ryyppyreissulla ja keskustelimme naisista lähes taukoamatta mikä lienee ilmiselvää. Kaveri toi esille, että uimapuku (sellainen normaali bodymallinen) on seksikkäämmän näköinen naisella kuin bikinit! Ja samaa mieltä olimme me muut miehet asiasta. Mitä naiset itse ajattelevat tästä? Minun käsityksen mukaan bikineitä on pidetty seksikkäämpinä, mutta kuten sanoin - yllätyksekseni kaikki seurueen jäsenet olimme asiasta samaa mieltä. Ihan tavallinenkin nainen kääntää päät tuollaisessa uimapuvussa.
Uimapuku seksikkäämpi
15
2719
Vastaukset
- maikki
Uikit kun harvoin todellisuudessa istuvat hyvin ja kauniisti päälle... Bikineistä saa yhdisteltyä sopivat minkälaiselle vartalolle hyvänsä, mutta uikkarien leikkaukset eivät tosiaan palvele hyvin naisten moninaisia muotoja. Ne kuvat joissa ootte nähnyt muijia keikistelemässä seksikkäästi uikkareissa on aika lailla fiktiota loppujen lopuksi.
Suurin syy varmasti uikkien epäsuosioon on niiden jättämät kammottavat rusketusrajat (keskivartalo kuin maitovalaalla) ja ainakin omasta mielestäni ne ovat usein epämiellyttäviä päällä...- kurvit
Uimapuku,oikeanmallinen-korostaa ja tuo kurvit esiin ja tarpeen vaatiessa läskimaha on piilossa-se on kuin korsetti jos niikseen.
- ...
taas bikinit ovat erittain epamiellyttavia. Ensinnakin sen takia etta tunnen olevani melkein alasti, tai sama kuin hyppisi alusvaatteissa. Toinen on tunne etta housuosat valahtelevat, enka halua kayttaa mitaan tiukkaa housuosaa.
- maikki
kurvit kirjoitti:
Uimapuku,oikeanmallinen-korostaa ja tuo kurvit esiin ja tarpeen vaatiessa läskimaha on piilossa-se on kuin korsetti jos niikseen.
Aivan, mutta oikeanmallisen uimapuvun löytäminen on työn ja tuskan takana. Joka tapauksessa en uimapukua käyttäisi, eikä mulla läskimakkara ongelmiakaan ole mitä pitäisi peitellä, päinvastoin itse olen ylpeä kapeasta ja timmistä vyötäröstäni, jota en haluisi verhota piiloon (urheilijaneitonen kun olen;) )
Uskonpa että me nuorempi sukupolvi olemme se joka tulee hylkäämään uikin muuten kuin urheilukäytössä! - naps
maikki kirjoitti:
Aivan, mutta oikeanmallisen uimapuvun löytäminen on työn ja tuskan takana. Joka tapauksessa en uimapukua käyttäisi, eikä mulla läskimakkara ongelmiakaan ole mitä pitäisi peitellä, päinvastoin itse olen ylpeä kapeasta ja timmistä vyötäröstäni, jota en haluisi verhota piiloon (urheilijaneitonen kun olen;) )
Uskonpa että me nuorempi sukupolvi olemme se joka tulee hylkäämään uikin muuten kuin urheilukäytössä!Enemmän uimapukua näkee nuoremmilla kuin taas vanhat pallerot sitkeästi menee bikineissä.Kyllä uimapuku tuo kurvit esiin ja on supersexyn näköistä.Joku vaan luulee että alastomuus on sexyä.
Joskus kaulaan asti napitettu on sexympi kuin rivosti paljasteleva. - ........
naps kirjoitti:
Enemmän uimapukua näkee nuoremmilla kuin taas vanhat pallerot sitkeästi menee bikineissä.Kyllä uimapuku tuo kurvit esiin ja on supersexyn näköistä.Joku vaan luulee että alastomuus on sexyä.
Joskus kaulaan asti napitettu on sexympi kuin rivosti paljasteleva.Bikinithän ovat rivosti paljastelevia???
- Lue niin oivallat
........ kirjoitti:
Bikinithän ovat rivosti paljastelevia???
vika lause tarkoitti pukeutumista yleensä.Ja mielipiteitä on yhtä monta kuin ihmisiä,turha herneitä vetää kärsään.
- Mies, 31v
naps kirjoitti:
Enemmän uimapukua näkee nuoremmilla kuin taas vanhat pallerot sitkeästi menee bikineissä.Kyllä uimapuku tuo kurvit esiin ja on supersexyn näköistä.Joku vaan luulee että alastomuus on sexyä.
Joskus kaulaan asti napitettu on sexympi kuin rivosti paljasteleva.Olen täsmälleen samaa mieltä! Hyvin kirjoitettu.
- Mies, 31v
maikki kirjoitti:
Aivan, mutta oikeanmallisen uimapuvun löytäminen on työn ja tuskan takana. Joka tapauksessa en uimapukua käyttäisi, eikä mulla läskimakkara ongelmiakaan ole mitä pitäisi peitellä, päinvastoin itse olen ylpeä kapeasta ja timmistä vyötäröstäni, jota en haluisi verhota piiloon (urheilijaneitonen kun olen;) )
Uskonpa että me nuorempi sukupolvi olemme se joka tulee hylkäämään uikin muuten kuin urheilukäytössä!Hmm... mielenkiintoista. Enpä olisi ajatellut, että "istuvan" uimapuvun löytäminen olisi työn ja tuskan takana. Ehkäpä niitä sen takia näkee niin harvoilla.
- oudoksuva
jaa..no mulla ainakin uimapuku littaa poveani huomattavasti niin et oikeat muotoni siitä kohtaa ainakin peittyvät,tuloksena miltei lauta etumus..sekö kaunista??ihmettelempä vain.. taidatte miettiä niitä baywatchin typyjä joilla uhkeammat etumukset myös uikkareissa-haloo todellinen keskivertokroppa on kaukana niistä!!
- Mies, 31v
Ei, vaan puhe oli niinikään enemmänkin ns. normaalivartaloisista naisista. Baywatch typykät - no joo, pienen hetken jaksoivat innostaa, mutta minusta Pamela Anderson ja muut enemmänkin työntävät pois kuin herättävät mielenkiintoa. Eivät miehet (aikuiset miehet ainakaan, kuten minä) ole kiinnostuneita sellaisista silikonibarbeista.
Uimapuku ei varmastikaan sovi kaikille naisille kuten sanoit, mutta useimmat ihan normaalirintaisetkin naiset näyttävät niissä suorastaan tyrmäävän seksikkäiltä. Tiedätkö, tulee ihan sellainen "wau!" olo kun näkee uimarannalla!
- arwen
Ottaen huomioon että bikinejä ei vatsan raskausarpien takia kehtaa käyttää...
- Tiina
Bikinit on kovaa kysyntää, koska halutaan näyttää paljasta pintaa miehille.
Niin se vaan on. Turha puhua mistään ''rusketusrajoista'' Paskapuhetta.
- pingo
Naisen vartalo on esteettisesti erittäin kaunis (pääsääntöisesti). Kaarevat muodot ja sopusuhtainen linjakas kokonaisuua. Bikinit rikkovat nuo muodot. Bikinien suorat reunat katkaisevat kaaret ja pilkkovat vartalon palasiksi. Häiritsevää on siis kauneuden rikkominen häiritsevillä yhsityiskohdilla,
töhritty Mona-Lisa, poikkiraitainen ferrari.- Anonyymi00015UUSI
Kyllä uimapuku on hyvännäkönen,sitten tiedätte kun sellaseen pukeutunutta syleilette
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.2711673IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk461543Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1511251Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701037- 1371035
Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.74991Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.73943Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää450924Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan47881Kesä ja nuorison mopoilu
Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta152867