Puhelinmyyjäksi Manilaan

Dostele hakee telemarkkinoinnin ammattilaisia MOL:lin sivuilla Filippiineille. Onko matkaan lähtijöitä muita? Minä ainakin haen sinne ja jos pääsen olisi mukava tutustua muihin hakijoihin jo täällä suomessa. Olen kerran käynnyt Filippiineillä ja sydän on siitä asti halunnut sinne takaisin. Ostoskeskukset ovat suurempia kuin missään päin euroopassa. Rantakohteet käsittämättömän kauniita. Ruoka halpaa ja ihmiset ystävällisiä.
2348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuttu paikka on Filippiinit...tämä telemarkkinointi homma kiinosti siinä määrin että lähetin hakemuksen kyseiseen yritykseen. Eräänä iltana minulle soitettiin että olet valittu sinne !!! Mahtavaa.!!!...erittäin huonon kuuluvuuden takia oli vaikea saada selvää mitä kaveri kertoili...ilmeisesti soitteli Espanjasta. Lähetin email viestin heille, koska halusin tietää tietenkin enemmän työsuhteen luonteesta ja toiminnasta...no, kaveri soittelikin muutaman päivän päästä ja kertoili taas erittäin huonosti kuuluvasta linjasta samoja asioita mitä eka kerralla...en saanut mitään vastauksia kysymyksiini..kysyi kuitenkin: onko pomo Hera x soittanut ? Ei ole pomo soittanut..ei...Minulla kyllä heräsi epäilys tämän yrityksen toiminnasta...!!?? Eikö yritys osaa vastata sähköpostiin..? Yksinkertaisiin kysymyksiin...? vähän kyllä epäilyttää tämä homma...!!!!!!!!

Äänestä
  • Kusetat.
    Kyllä ne ihan Suomesta soittaa ainakin kaikille muille :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Manilan tyttö. kirjoitti:

Dostele hakee telemarkkinoinnin ammattilaisia MOL:lin sivuilla Filippiineille. Onko matkaan lähtijöitä muita? Minä ainakin haen sinne ja jos pääsen olisi mukava tutustua muihin hakijoihin jo täällä suomessa. Olen kerran käynnyt Filippiineillä ja sydän on siitä asti halunnut sinne takaisin. Ostoskeskukset ovat suurempia kuin missään päin euroopassa. Rantakohteet käsittämättömän kauniita. Ruoka halpaa ja ihmiset ystävällisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu