Puhelinmyyjäksi Manilaan

Manilan tyttö.

Dostele hakee telemarkkinoinnin ammattilaisia MOL:lin sivuilla Filippiineille. Onko matkaan lähtijöitä muita? Minä ainakin haen sinne ja jos pääsen olisi mukava tutustua muihin hakijoihin jo täällä suomessa. Olen kerran käynnyt Filippiineillä ja sydän on siitä asti halunnut sinne takaisin. Ostoskeskukset ovat suurempia kuin missään päin euroopassa. Rantakohteet käsittämättömän kauniita. Ruoka halpaa ja ihmiset ystävällisiä.

2

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PinoyFinn

      Tuttu paikka on Filippiinit...tämä telemarkkinointi homma kiinosti siinä määrin että lähetin hakemuksen kyseiseen yritykseen. Eräänä iltana minulle soitettiin että olet valittu sinne !!! Mahtavaa.!!!...erittäin huonon kuuluvuuden takia oli vaikea saada selvää mitä kaveri kertoili...ilmeisesti soitteli Espanjasta. Lähetin email viestin heille, koska halusin tietää tietenkin enemmän työsuhteen luonteesta ja toiminnasta...no, kaveri soittelikin muutaman päivän päästä ja kertoili taas erittäin huonosti kuuluvasta linjasta samoja asioita mitä eka kerralla...en saanut mitään vastauksia kysymyksiini..kysyi kuitenkin: onko pomo Hera x soittanut ? Ei ole pomo soittanut..ei...Minulla kyllä heräsi epäilys tämän yrityksen toiminnasta...!!?? Eikö yritys osaa vastata sähköpostiin..? Yksinkertaisiin kysymyksiin...? vähän kyllä epäilyttää tämä homma...!!!!!!!!

      • mualimanmatkaaja1

        Kusetat.
        Kyllä ne ihan Suomesta soittaa ainakin kaikille muille :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      191
      3507
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      12
      3130
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2489
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2125
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1920
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1858
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      39
      1692
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1571
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1123
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1110
    Aihe