yksinäinenkö aina vaan

Hei, oikeasti paniikki iskee,olen 46 vuotias sinkku nainen,kolme kertaa pidempi suhde ja muutamia lyhyempiä.
Viimeisin vakavampi suhde loppui n.5 vuotta sitten ( mies rakastui toiseen )minulle se oli tosi paha paikka. En ole löytänyt toista miestä jonka kanssa voisin aloittaa uuden suhteen vakavasti.
Monet ihmettelevät kun olen vielä sinkku,tosin en tiedä mistä lähtisin haeskelemaan.
Käyn töissä,lenkkeilen paljon,teen hyvää ruokaa ym.

Onko tämän ikäiselle vielä vapaita miehiä ja mistä heitä löytää??
13173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Aha,jos sinä olet narsistinen ja vittumainen luonne,ei voi mitään.
Minä en ole kumpaakaan.
Sitäpaitsi, näköjään miehet tykkäävät juuri tuollaisista eikä tällaisista kivoista ja toisen huomioon ottavasta naisesta.

Sinä olet hassu kommenteinesi.

Äänestä
  • Haista paska. Joaisen eron jälkeen entistä vittumaisemmaks muutut,eihän te narsistit sitä ite huomaa. Luuletko että hyvää vaihdetaan. Minkä laskuopin mukaan? Oikeen tullaan kehuskelemaan suhteiden määrällään ja kuvitellaan, että se nyt on joku helvetin meriitti konsanaan.. Johan on vittu, jos ei ihmisen markkinaarvo heikkene, kun lukemattomien kuraperseiden panopuuna ajelehditaan ja sitten tullaan nyyhkytaronoita sepustelemaan siinä toivossa,että nyt heti ollaan hopeatarjottimella munaa tarjoamassa suruun. Voi vittu, et on kliseistä paskaa. Epäilemättä tällekkin haaskalle joku tulee kohta kuokkimaan. Välillä oikeen hävettää nää kaiken miehisyyden ja arvokkuuden irvikuvat, joille vain tuntuu tasan kaikki kelpaavan, kunhan nyt vaan jonkunkaanlainen vituntapanen housuista löytyy. Mulle et hei kelpaa,en oo vapaa sulle.

    Äänestä

Mä olen mies ja 36 vuotias ja samoja ajatuksia mulla kun sulla aloittaja. Vaikeeta uskoa et löydän jonkun naisen ikinä.

Äänestä

Vittu näitä "ongelmia". Olen vain kolme vuotta sinua nuorempi enkä ole koskaan edes nussinut. Painu hevon vittuun sääliä kerjäämään.

Äänestä
  • Painu sinä runkku sinne mistä nousitkin. Tällaiset aloitukset eivät ole teitä ikirunkkuperäpoikamiehiä varten.

    Äänestä

Taitaa meitä enemmänkin olla,ihmisiä jotka eivät ole omaansa löytänyt.
Tsemppiä kaikille!!

Äänestä

Vanhalla "naisella" ei tee mitään.

Äänestä

Siitä vain hakemaan vaimo Thaimaasta,toiset tykkää toiset ei.
Oletko nähnyt komeaa miestä tai edes mukiinmenevää jolla on Thaivaimo,minä en.

Äänestä

Kumma palsta tämä on, mutta nyt meni täysin yli hilseen - mihinkähän aloitukseen tämä ketju oikein liittyy? Onko kevätaurinko sulattanut viimeisimmänkin älyllisen elämän?

Ja ylläpito voisi lopultakin perustaa atm-palstan, ei roskaväen tarvitsisi jokaiseen ketjuun valuttaa hengenlahjojaan kaikille ihasteltaviksi.

Äänestä
  • Etkös sinä ole yh tai joku muu moneen kertaan käytetty lumppu? Ei luulisi olevan pokkaa nimitellä ketään roskaväeksi.

    Äänestä

Niin on outoa porukkaa,että hävettää...

Äänestä

Jos nämä täällä ei ole 15 vuotiaita,niin...vai voiko tosiaan jotkuu olla muka aikuisia,huhhuh..

Äänestä

Aloittaja nainen,tunnut ihan kivalta naiselta,toivottavasti löydät jonkun miehen itsellesi.
Älä välitä noista kommenteista,joku vain säälii itseänsä sairaasti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


murtunut sydän kirjoitti:

Hei, oikeasti paniikki iskee,olen 46 vuotias sinkku nainen,kolme kertaa pidempi suhde ja muutamia lyhyempiä.
Viimeisin vakavampi suhde loppui n.5 vuotta sitten ( mies rakastui toiseen )minulle se oli tosi paha paikka. En ole löytänyt toista miestä jonka kanssa voisin aloittaa uuden suhteen vakavasti.
Monet ihmettelevät kun olen vielä sinkku,tosin en tiedä mistä lähtisin haeskelemaan.
Käyn töissä,lenkkeilen paljon,teen hyvää ruokaa ym.

Onko tämän ikäiselle vielä vapaita miehiä ja mistä heitä löytää??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu