Hei, oikeasti paniikki iskee,olen 46 vuotias sinkku nainen,kolme kertaa pidempi suhde ja muutamia lyhyempiä.
Viimeisin vakavampi suhde loppui n.5 vuotta sitten ( mies rakastui toiseen )minulle se oli tosi paha paikka. En ole löytänyt toista miestä jonka kanssa voisin aloittaa uuden suhteen vakavasti.
Monet ihmettelevät kun olen vielä sinkku,tosin en tiedä mistä lähtisin haeskelemaan.
Käyn töissä,lenkkeilen paljon,teen hyvää ruokaa ym.
Onko tämän ikäiselle vielä vapaita miehiä ja mistä heitä löytää??
Viimeisin vakavampi suhde loppui n.5 vuotta sitten ( mies rakastui toiseen )minulle se oli tosi paha paikka. En ole löytänyt toista miestä jonka kanssa voisin aloittaa uuden suhteen vakavasti.
Monet ihmettelevät kun olen vielä sinkku,tosin en tiedä mistä lähtisin haeskelemaan.
Käyn töissä,lenkkeilen paljon,teen hyvää ruokaa ym.
Onko tämän ikäiselle vielä vapaita miehiä ja mistä heitä löytää??
Vastaukset 13
Vanhimmat
Aha,jos sinä olet narsistinen ja vittumainen luonne,ei voi mitään.
Minä en ole kumpaakaan.
Sitäpaitsi, näköjään miehet tykkäävät juuri tuollaisista eikä tällaisista kivoista ja toisen huomioon ottavasta naisesta.
Sinä olet hassu kommenteinesi.
Haista paska. Joaisen eron jälkeen entistä vittumaisemmaks muutut,eihän te narsistit sitä ite huomaa. Luuletko että hyvää vaihdetaan. Minkä laskuopin mukaan? Oikeen tullaan kehuskelemaan suhteiden määrällään ja kuvitellaan, että se nyt on joku helvetin meriitti konsanaan.. Johan on vittu, jos ei ihmisen markkinaarvo heikkene, kun lukemattomien kuraperseiden panopuuna ajelehditaan ja sitten tullaan nyyhkytaronoita sepustelemaan siinä toivossa,että nyt heti ollaan hopeatarjottimella munaa tarjoamassa suruun. Voi vittu, et on kliseistä paskaa. Epäilemättä tällekkin haaskalle joku tulee kohta kuokkimaan. Välillä oikeen hävettää nää kaiken miehisyyden ja arvokkuuden irvikuvat, joille vain tuntuu tasan kaikki kelpaavan, kunhan nyt vaan jonkunkaanlainen vituntapanen housuista löytyy. Mulle et hei kelpaa,en oo vapaa sulle.
Mä olen mies ja 36 vuotias ja samoja ajatuksia mulla kun sulla aloittaja. Vaikeeta uskoa et löydän jonkun naisen ikinä.
Vittu näitä "ongelmia". Olen vain kolme vuotta sinua nuorempi enkä ole koskaan edes nussinut. Painu hevon vittuun sääliä kerjäämään.
Painu sinä runkku sinne mistä nousitkin. Tällaiset aloitukset eivät ole teitä ikirunkkuperäpoikamiehiä varten.
Taitaa meitä enemmänkin olla,ihmisiä jotka eivät ole omaansa löytänyt.
Tsemppiä kaikille!!
Vanhalla "naisella" ei tee mitään.
Siitä vain hakemaan vaimo Thaimaasta,toiset tykkää toiset ei.
Oletko nähnyt komeaa miestä tai edes mukiinmenevää jolla on Thaivaimo,minä en.
Kumma palsta tämä on, mutta nyt meni täysin yli hilseen - mihinkähän aloitukseen tämä ketju oikein liittyy? Onko kevätaurinko sulattanut viimeisimmänkin älyllisen elämän?
Ja ylläpito voisi lopultakin perustaa atm-palstan, ei roskaväen tarvitsisi jokaiseen ketjuun valuttaa hengenlahjojaan kaikille ihasteltaviksi.
Etkös sinä ole yh tai joku muu moneen kertaan käytetty lumppu? Ei luulisi olevan pokkaa nimitellä ketään roskaväeksi.
Niin on outoa porukkaa,että hävettää...
Jos nämä täällä ei ole 15 vuotiaita,niin...vai voiko tosiaan jotkuu olla muka aikuisia,huhhuh..
Aloittaja nainen,tunnut ihan kivalta naiselta,toivottavasti löydät jonkun miehen itsellesi.
Älä välitä noista kommenteista,joku vain säälii itseänsä sairaasti.