Hölmöläisiä enää hälyttimettömien autojen omistajat. Hälyttimiä saa vaikka lainaakin vastaan köyhempikin henkilö ja nopeastikin asennutettua jollain huoltamolla.
Rikolliset viisastuu päivä päivältä tuollasissa asioissa ja oppii kaikkia keinoja miten murtaudutaan vanhempiin autoihin, kaikkein uusimpiin ei ole mitään järkeä yrittääkään, sen nyt tyhmäkin tietää(joka tapauksessa hälyttimet& virtalukot on elektronisesti suojatut).
Jotkut 90-luvun mallit & siitä alaspäin on helppoja tapauksia ammattirikollisille, kun katsoo vaan ettei niissä ole hälyttimiä.
Tosin tuonkin oppii vakuutusyhtiöt ennen pitkää että jos ei hälyttimiä ollut jossain vanhemmassa autossa myöhemmin asennettuna& se esim. varastetaan, ei mitään korvauksia.
Joensuussa katosi viikonloppuna neljä autoa
rikolliset viisastuu
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942493Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1422274Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132078- 1711560
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381277Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193898- 85896
- 182872
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 53703