Joensuussa katosi viikonloppuna neljä autoa

rikolliset viisastu

Hölmöläisiä enää hälyttimettömien autojen omistajat. Hälyttimiä saa vaikka lainaakin vastaan köyhempikin henkilö ja nopeastikin asennutettua jollain huoltamolla.
Rikolliset viisastuu päivä päivältä tuollasissa asioissa ja oppii kaikkia keinoja miten murtaudutaan vanhempiin autoihin, kaikkein uusimpiin ei ole mitään järkeä yrittääkään, sen nyt tyhmäkin tietää(joka tapauksessa hälyttimet& virtalukot on elektronisesti suojatut).
Jotkut 90-luvun mallit & siitä alaspäin on helppoja tapauksia ammattirikollisille, kun katsoo vaan ettei niissä ole hälyttimiä.
Tosin tuonkin oppii vakuutusyhtiöt ennen pitkää että jos ei hälyttimiä ollut jossain vanhemmassa autossa myöhemmin asennettuna& se esim. varastetaan, ei mitään korvauksia.

4

262

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keinot on

      Ei varkaille kelpaa romut vaan pitää olla korkeintaan parivuotta vanha autio ellei ole joku erikoinen ja kallis merkki.Hälytin turhaa.Minulla rattipoljin lukko sekä pitkiä aikoja ajamattomana kytkimessä ansoitus :=)Jos polkaseesen polhjaan niin lähtee taivaaseen.

      • ou jees

        uuden hondan tai bemarin käynnistyksenestot aukaisee liettualaisrosvo tietokoneella 5 minuutissa...


    • Mujeeeeee

      kyllä se vaan nii menee et autot uudistuu nii rikollisetki uudistaa toimintatapojaan ja tietojaan..

    • Ammattirikollinen???

      Se joka minun autoni pölli ja ajoi aikanaan myöskin paskaks ei todellakaan ole ammattirikollinen. Se oli säälittävä huumehörhö, luuseri, ei mikään penaalin terävin kynä. Käsitykseni ammattirikollisesta on aivan jotain muuta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      81
      1193
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      814
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      236
      708
    4. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      59
      655
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      571
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      538
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      76
      536
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      498
    9. 36
      494
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      26
      472
    Aihe