Miehen mielipiteitä sarjan naisista? Löytyykö heistä helmeä, jonka kaikki miehet haluaa? Mitä mieltä olette sarjan parisuhteista? Onko Reino tosimies, kilttimies vai väärin ymmärretty perheenisä?
Iholla
Utelias .
20419
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
En ole seurannut niitä narsisteja mutta mielestäni on epätasa-arvoista, että tässä sarjassa ei ole miehiä. (Paitsi sivuroolissa.)
Luultavasti eivät ole halunneet. Tuntuu sivuroolikin ottavan koville, ei olisi kannattanut suostua.
Niinku mitä narsisteja?? mä en kyllä kassää mitä narsistista sä näät? Ihan tavis naisia tavis juttuineen..sittenhän kaikki on narsisteja.
No, onhan siinä se Reino joka on kaiketi narsku..
Reino on täys kusipää ja se vaimo on idiootti, kun ei jätä sitä miestä.
Todella ala-arvoisesti kohtelee vaimoaan.
Mä näkisin että Reino on tosimies. Mielenkiintoinen vastapaino siinä, minkälainen muusikko jätkä on, kun taas "kotielämä" on jotain aivan muuta.
Voisin hyvin uskoa että muakin kyrpisi, jos oman "ekotalon" rakentaminen menee ihan vitusti pieleen ja joutuu (ärsyttävän?) anopin nurkissa elämään.
En sanoisi, että Maria on idiootti...ainoastaan kiltti ja aivan liian naiivi nainen :)
Esin on tunnevammainen hipsteri. Nuff said...
Saara on varmasti hieno äiti, vaikkakin esiintyy hieman päällepäsmärinä ja koppavana (omaa miestään kohtaan).
Pia on...noh...Pia on uskoakseni aika tavanomainen suomalainen päälle nelikymppinen nainen. Tietyissä asioissa hieman juntihtava, mutta kuitenkin hyvän tilannetajun omaava itsenäinen nainen.
Sini on tyypillinen teini. Lähinnä pahassa. Ei kuitenkaan menetetty tapaus :D
Helillä on hetkensä. Ne sellaiset vilpittömät naisen logiikan mukaiset, sekä ne sellaiset miehen silmiin ärsyttävät itsekeskeisyyden puuskat. Muuten kyllä hyvä huumorintaju ja itseironia.
Jokaisella naisella (plus Sini) on yksi yhteinen turn-off, eli "rumat" kädet. Mutta kyllä mä voisin sanoa että jokainen heistä on yleisesti vähintäänkin KTN.
Mielenkiintoista. Millä tavalla rumat kädet? EI pitkiä hoidettuja kynsiä? Varmaankin kädet tulevat liioitellusti esiin, koska kamera pitää laittaa päälle ja sulkea.Eli ainakin näyttävät kohtuuttoman suurilta.
Sä näät, mu nii määki näääää!! ! Muutamaa muijjaa voisin laittaa lerpulla lettuun!!
En ole seurannut sarjaa, mutta Sarah Jessica Parkerilla on pelottavat kädet joita juoksisin karkuun.
Onko sulla sitten kauniit kädet, kun piirsit ton sydämen? :DDD
Epäilenpä ettei kukaan niistä kuitenkaan tollasta hiipparia huolis, käsistä viis.
Muistaisit nyt vain ottaa ne aamulääkkeet ennen kuin yrität olla sosiaalinen.
Hahaa!
Hyvät naurut kuitenkin, kiitos niistä :P
Hmm, hyvä pointti.
En mä ollut analysoinut sitä sen suuremmin, mutta se voi nimenomaan olla juurikin noin. Kun ei sitä "luonnossa" muutenkaan näe toista niin läheltä jok'ikinen hetki.
2 jaksoa katsellut kyseistä sarjaa, olosuhteiden pakosta. ;)
Ja pakko todeta, että mikäli kaikki naiset olisivat yhtä rasittavia vinku-vilmoja kuin kyseisen sarjan naiset niin viettäisin ilomielin elämäni näkemättä ainuttakaan naista! Sen verta vastenmielisiltä persoonilta vaikuttivat. ;(
Sitten et varmaan katsonut eilen kuinka sarjan nuorin teki manikyyriä poikaystävälleen. Joka sormen jälkeen oli kamala vikinä, ihan hävetti. Mulle taas on sarjasta tullut oikeastaan vastenmielisyys miehiä kohtaan. Komentelijoita, sikoja laiskoja marisijoita, pettäjiä, ei kts mulle. Minusta vinkuminen on muutenkin enempi miesten "juttu" ei tarvitse paljon sattua niin hyvä ettei pyörrytä ja puolikylää pitää välittömästi juosta palvelemaan.
Kuten sanoin, ni katsoin 2 jaksoa olosuhteiden pakosta. Kyseinen sarja lähinnä ärsyttää.
Onneksi omaan tuttavapiirini ei kuulu ainuttakaan naista joka muistuttaisi kyseisen sarjan marisijoita. Sarjasta tulee kuva, että naiset ovat täysiä haihattelijoita ja miettivät ja pohtivat täysin turhanpäiväisiä ja irrelevantteja asioita ja uskovat kaiken maailman liirum laarumiin (jumala, ennustaminen ja muu vastaava roska).
Onneksi kyseessä on vain sarja, joka kuvaa vain kapeaa otantaa naisista.
PS. Mies ei käy manikyyrissä vaan hoitaa kyntensä itse.
Olisko sitten ollut parempi sarja sinkut-palstan miehistä?
Puolituntia katsoa kun dippainssi pyörii kehää ja miettii mennäkkö vai ei, josko kumminkin tulee pakit, ja voiko kassalle sanoa kiitos vai ymmärtääkö se nyt ihan väärin ja miksiköhän toi nainen tuli metrossa mun viereen istumaan kun muuallakin oli vapaata, ei kai se herranjumala yritä iskeä mua- tollanen yh- mikä sekin luulee olevansa???
Toinen, palstahörhö köpöttelemässä kädet taskussa pitkin kaupunkia miettien vastaan tulevista naisista monikohan totakin on n***ut ja oliko mahdollisesti joku ulkomaalainen. Puolituntia pelkää puhetta pildestä ja sen puutteesta.
Kolmas, keski-ikäinen neitsytpoika pitämässä kivaa itsensä kanssa ja paijaamassa marsuaan. Puolituntia puhetta lapsuuden herkistä kesäöistä joissa meinasi tapahtua ihan vallan kamalasti, muttei sitten kuitenkaan tapahtunut yhtään mitään.
..... parempi ja viihdyttävämpi "Iholla"????
;))
Ei se ainakaan sitä iholla sarjaa enää huonompi voisi olla. X) ..sen verta syvä riman alitus se oli.
Mutta en kyllä katsoisi yhtään sen enempää sarjaa sinkut-palstan miehistäkään. ;) Aika vähän TV:stä tulee mitään mitä jaksaisin katsoa. Uutiset ja joitain dokkareita...
Nyt meni sitten synopsis uusisk...*delete*, *delete*...*hmph*
Se Reino on niin feikki. Esittää koko ajan ja ihme show päällä kokoajan.
Itse olen nähnyt sarjasta vain joitain osia, mutta näkemääni sisältyi Reinon kiukuttelua vaimolleen.
Vaikutti hiukan säälittävältä, kun tuollainen kiltti tyttönen, joka vaikutti vielä lähes lapselta vielä itsekin, oli päätynyt tuolla tavoin käyttäytyvän ukon vaimoksi. Mutta ehkä Reinolla oli vain niin paljon stressiä työstä ja talosta tuossa vaiheessa, että se piti jotenkin purkaa. Hankala sanoa, kun en tiedä asiasta tuota näkemääni videopätkää enempää.
Sama meiniki ollut kaikissa jaksoissa. Saa hyvän kuvan suomalaisesta miehestä, ei yhtään harmita sinkkuus enää... :)