Tapasin viime vuoden lopulla aivan hurmaavan rasittavan miehen. Itse olin selvinpäin ja töissä kun taas tämä hurmaava rasittava mies oli aivan humalassa. Mutta kuitenkin jotenkin hän vaan kolahti minuun kuin metrinen halko. Juttelimme illan aikana jos jonkinlaisista asioista tosin, ei humalaisen kanssa juurikaan voi asiaa puhua. Työvuoroni läheni loppuaan ja hän pyysi numeroani, toki sen annoin ja loppujen lopuksi kuskasin häntä kotiinsa aamuyöllä. Matkalla paljastui että hän asuukin naisen kanssa ja heillä on yhteisiä lapsia, mutta suhde kuulemma loppunut jo aikaa sitten.
Sain hänet turvallisesti kotipihaan ja ennen kun hän nousi autosta, hän sanoi "minusta tuntuu etten haluisi nousta pois autosta" Ja minä olin myyty.
Aloimme tapailemaan sen minkä pystyimme töiden ja vapaa-ajan puitteissa, ja kaikki oli niin loistavasti, jopa muutama sana tulevaisuudesta. Mutta parin kuukauden kuluttua kaikki loppui, kuin seinään. Olin öönä aapisen reunassa et mikä ihme tähän tuli. Mietin että onko minussa jotai vikaa? Ei kuulemma ollut. Hän ahistui kun ei voinut olla mukana täysillä.
Nyt kun vihdoin ja viimein, monen kuukauden jälkeen hyväksyin että hän ei ole valmis viellä mihinkään ennenkuin vanha on pois alta, luovutin. En jaksanut elää toivossa että "jospa hän jonain päivänä viellä minut haluaa". Olen viime viikkojen aikana tavannut ainoastaan saman nimisiä miehiä kun hän on, ja taas hän vaan tulee mieleen. En saa häntä mielestäni, vaikka kuin yritän. Olenko takertunut fantasiaan? Vai olenko epätoivoinen? Vai onko hän se oikea minulle?
Se oikea minulle...
4
205
Vastaukset
- Punainen satiini
Hän on naisten romanttisten novellien aluksi vähän ärsyttävä, mutta mystisellä tavalla puoleensavetävä muukalainen. Hänen kanssaan mikään ei ole selvää, draama on aina lähellä.
- järjen käyttö sallit
Jos haluat tulevaisuudessa seurustella miehen kanssa, joka aina silloin tällöin pettää sinua parin kuukauden ajan, niin sitten hän on sinulle se oikea.
- Amanddaa
Millä tavalla hän oli hurmaava? millä tavalla hän oli rasittava? Kuvaile mahd. tarkkaan niin osaan neuvoa miten toimia ja saan kunnon käsityksen miten hän toimii ja mitä sinun tulee tehdä.
Mikä oli se juttu hänessä sillä ekalla tapaamisella että halusit antaa numeron ja olit myyty? Jos ajatellaan että jos perusjamppa sanoo että "minusta tuntuu etten haluaisi nousta pois autostasi" niin yleensähän naiselle tulee tuossa vaiheessa mieleen soittaa 112. Joten mikä teki eron tässä?
Entä mitä teitte tapailussanne ja miten hän käyttäytyi niissä?
Uskon että saat hänet. Jos noin kovaa kolahtaa, se ei ole sattumaa! Kerro lisää! - no jaa..
Meillä miehillä on se vika että me emme mielellään vaihda mitään. Jos sen exän luo pääsee, eli saa anteeksi, ja kun lapsikin on... sitten mennään. Erotilanne on todella vaikea. Jospa kohdallasi kävi juuri näin, tai voihan se olla että mies kertoi välien olevan poikki saadakseen mahdollisuuden tulevaa varten. Elämä on niin kovakurista että siinä joutuu käyttämään kaikkia mahdollsuuksi, pitämään monttaa rautaa tulessa, ja joskus pettämään kaverteita. Tälläinen tilanne on minulle tuttu, ja jos yhden neuvon annan: koska tämä ei palannu, älä odota häntä, hän ei sinua arvosta. Ole kiitollinen että hän sinulle tälläisen opetuksen anto, ja opi. Älä tuhlaa aikasi tähän kuvitteluun, vaan etsi sellainen joka ei sinua jäta. Toki järki ei aina kulje käsi kädessä sydämmesi kanssa, shit hapens.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama1328142Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1587354Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1855015Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2523368Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta1042842Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?82649Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh1502495- 1792341
Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n121959Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari181955