Kauneushoitoon vai ei?

Kasvohoidot kauneushoitoloissa, millaisia palveluja olette ostaneet, millaisia kokemuksia saitte? Punottiko naama, vai näyttikö heti hyvältä? Tuntuiko mikään miltään paitsi kukkarossa? Koskee myös miehiä.
368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen käynyt peruspuhdistuksessa (mekaaninen puhdistus), ultraäänipuhdistuksessas, timantti- tai mikrohionnassa (en enää muista kumpi se oli) ja lapseni ovat käyneet ultraäänipuhdistuksissa ja akneihon kasvohoidossa.
Itselläni ei ole iho kovinkaan punoittanut sen jälkeen, ainoastaan jos kulmat on muotoiltu on kulmien alueella näkynyt punoitusta. Lapsilla on iho tullut selvästi paremman näköiseksi, harmi etteivät muuten ole tykänneet (pojan mielestä varsinkin rahan haaskausta).
Kaikkein kannattavin oli mielestäni säärten vahaus ja jalkahoito, piti sääret nätteinä monta viikkoa. Itse asiassa pitäis jo varata aika, kohta saa pukeutua kesävaatteisiin.

Äänestä

Minulle on tehty joskus yksi kasvojen ihon puhdistus ja päätin sen lystin jäävän osaltani siihen. Kosmetologi kyllä noteerasi herkän laadun ja couperosan, mutta vaikka tuntui hyvältä, poskien alue tuli entistä punoittavammaksi. Se oli järkytys. Vaan milläpä asian enää korjaat? Jos päälle laittaa meikkivoidetta, sittenpä vasta hassun näköinen olen. Joten herkkikset ja couperosat, miettikää kahdesti ennen kuin nautitte sitä ylellisyyttä.

Äänestä

Esmes ultraäänipuhdistus ei tunnu melkein miltään eikä periaatteessa punotakaan. Kosteuttavia tai rauhoittaviakin hoitoja on. Suoraan juhliin ei mistään kannata mennä paitsi meikistä tai ehkä kasvohieronnasta, jos nyt sellaiseen haluaa satsata (luksuskuvauksissa mallien kasvoja hierotaan ennen kuvauksia). Mutta valitkaa hyvä paikka, selvinnee kyselemällä ja suosittu paikka on yleensä hyvä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vainko misseille? kirjoitti:

Kasvohoidot kauneushoitoloissa, millaisia palveluja olette ostaneet, millaisia kokemuksia saitte? Punottiko naama, vai näyttikö heti hyvältä? Tuntuiko mikään miltään paitsi kukkarossa? Koskee myös miehiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu