seuraa American Gothic (suom. Piru irti) sarjaa joka on tehty joskus -95. Siis mä käyn NIIIIIIIN kuumana tohon sheriffi Lucas Buckiin että mä näin siitä jo seksiunia :D Täytyy vaihtaa pikkarit aina yhden jakson välein :D Traileri: http://www.youtube.com/watch?v=V3xD3q0C3SM
Ps. Joko vappu meni?? XD
Ps. Joko vappu meni?? XD
Vastaukset 51
Vanhimmat
Aaaaah: http://www.youtube.com/watch?v=ECDzpMqfiT4 (tossa on pätkiä siitä äijästä. Toi on tavallaan musiikkivideo, alussa vaan tollasta höpinää. Sikäli että ketään vois vähempää kiinnostaa :D )
.
"Sherrif named Lucas Buck plays puppet master to the residents."
har-rah-har-rah-har-rah
.
Ei saa nauraa kun mä kuolaan täällä näppiksen pilalle :D Mulla on puutuoli joten tää on varmaan jo ihan turvonnut :D
.
Harmi kun tuohon aikaan ei tehty kaikkea laajakuvaformaatilla
Esim. eilinen "White Noise" oli tehty perinteisellä tv-kuvaformaatilla ja menetti kyl osan tehosta
.
pilde märkänä kahtelet sitä ?
Niinhän mä sanoin :) Ensin aattelin että mä etin ton äijän käsiini mutta sitten hokasin että eihän tollasta Lucas Buckia ole oikeesti olemassakaan. Pitää varmaan laittaa joku treffi-ilmo että jos joku voi samaistua siihen niin ottaa yhteyttä ja kiireellä - saa tehdä mulle ihan mitä haluaa :D
Saako se jauhaa sut minkinrehuksi.
Tollanen äijä antaa hyvät kyydit vaikka sillä että jauhaa... huoh... Mä H-A-L-U-U-N ton!!
Tavallaan ymmärrän joo :) Mutta pikkuisen liian v-mäisen ja itserakkaan oloinen mun makuun.. Saat pitää :P
Ootko nähnyt ton sarjan? Tosi hyvältä vaikuttaa :) Ei toi äijä edes ole mikään erikoisen näkönen mutta se on niiiiin.... en osaa sanoa :D
mistäs yb:n pikkarit menee pikasesti vaihtoon? XD
En ole. Vähän huonosti seuraan sarjoja tällä hetkellä. paitsi Idolssia :D On se tavallaan omaan makuun , mutta en tykkää sen v-mäisistä ilmeistä. Musta miehellä pitää olla kilttejä ilmeitä..
No tossa kohtaa meillä on sitten ihan eri miesmaku. Mutta sehän on hyvä vaan ettei mene tappeluks. Palstakansa olis varmaan kauheen pettynyt jos joutuisi seuraa kahden blondin kiimaista kissatappelua jostain Hollywood-hahmosta :D
palstamiehet tulis rinkiin tumputtamaan kissa tappelijoiden ympärille
Juu no onhan tota yritystä ollut paljon saada mua jonkun naisen kimppuun tai jotain naista mun kimppuun. Mun kohdalla aika turhaa koska näen tollasen läpi :) Mä olen varmaan liian "been there, done that"- tyyppi.
Vilkaisin nuo pätkät läpi ja olis varmaan sellainen, mitä kyllä katsoisin. Mitä sitten tuohon mieheen tulee, niin sellaisia on ja mieluummin ehkä vältän niitä.. elleivät käy liian ärsyttäviksi, jolloin se touhu menee hmm.. :)
..siis henkien taisteluksia. En vaan keksinyt sanaa :)
Mulle tollanen äijä sen seksikkyyden lisäksi tuo turvallisuuden tunteen. Sellanen joka ei varmaan hätkähtäis mun luonteesta suuntaan eikä toiseen - se oliskin se jolla on ohjat :) Nyt tää meni liian syvälliseks, hyi mun fantasiat menee pilalle :D
:'D :´D Sori. Fantsun ja inhimillisen raja on niin herkkä.
Itsehän olet se joka niitä usutuksia järjestää.
Se Lucas Black on silti ihqumpi. Oon aina tykännyt siitä näyttelijästä, siinä on jotain karismaa ja se etelän Alabaman murre kuulostaa kivalle korvaan. :-)
Mä mietinkin tota että kun sen pikkupojan oikea nimi on Lucas Black että miksi ne laittoi sille sheriffin hahmolle nimeksi Lucas Buck. Näh, joku taiteellinen twisti varmaan.
Tartteeks munkin linkittää Lucas? Aikuisena...sun linkissä Zisel se oli lapsena.
http://www.youtube.com/watch?v=NJUL-CaTRRw
Jännä juttu kyllä. Ehkä siinä on just joku tollainen twisti.
Joo hokasin kyllä ettet tarkottanut että tykkäät siitä pikkupoikana :D Mutta ei toi mun mielestä vedä alkuunkaan vertoja sille sheriffille. Huh huh, enpäs muista koska oisin kuolannut tällain jonkun tv-hahmon perään :)
Nyt tulin mustasukkaiseksi *murjottaa*
Itseasiassa kyllä mä tykkäsin siitä jo sillon, kun se oli pikkupoika. Ja tykkään edelleen, mutten nyt mitenkään seksuaalisesti tiettykään. Tykkään vaan sen olemuksesta ja tyylistä, taidosta esiintyä. Nimenomaan lapsena siinä oli olevinaan jotain särmää. Se oli sellainen pikkuvanha pikkupoika. Ei sellanen lapsellinen lapsinäyttelijä, kuten useimmat on. Lapsellisia. Se jotenkin uppos muhun.
Mähän tykkäänkin pikkuvanhoista vähän vanhemmista pojista tai pojasta korjaan yksikköön vieläkin. ;-P
Voi voi...
Niin ja olinhan mäkin tuolloin vielä paljon pikkutytömpi, mitä nyt joten se sallittakoon. :-)
jazuli on sanonut joskus, että sen mies on saman näköinen lucas blackin kanssa
Toi on näytetty tv:ssä... mitäs siellä wikissä nyt sanottiinkaan, en jaksa katsoa, tais olla -97 ja sitten uudestaan -04.
Joo joskus lapsinäyttelijät yllättää. Jos muistan oikein niin ihmettelin pikkupojan näyttelytyötä Stephen Kingin "Cujo"- leffassa. Ja onhan niitä paljon joista katsoo että onko ne aivopesty siihen rooliinsa kun niin hyvin näyttelee muttei enää muista mitä kaikkia leffoja ne nyt olikaan.
Jazun mies Pete kylläkin näyttää lähinnä Oiva Lohtanderilta .-)
Joskus silloin joo. Mä en nyt muista missä kaikissa elokuvissa ja sarjoissa toi Black on näytellyt, mutta monia sellaisia olen katsonut aikoinaan. Niistä jäänyt hyvin mieleen, että se yksi näyttelijä koukutti katsomaan koko ohjelman loppuun asti.
Cujo? En muista oonko katsonut sitä. Tappaja auto Christinen oon muistakseeni nähnyt. Penskana. Pitääkin ettiä toi Cujo käsiin ja katsoa. Onkohan siitä kirjakin olemassa, mä aikoinaan luin paljon Stephen Kingin kirjoja. Teinivuosinani.
Kyllä joskus näkee muksujakin aika vakuuttavissa rooleissa. Yks tyttö jonka nimeä en millään nyt muista, näytteli kuitenkin Nicholas Cagen (mikälie oli roolinimi) tyttöä jossain tämmöisessä Marvel tyyppisessä leffassa. Se on kans aika vakuuttava.
Sellasille ihmisille jotka on lukenut Kingin kirjoja ei kannata kauheesti mainostaa niitä sen kirjoista tehtyjä leffoja koska ne on kirjan lukeneiden mielestä kaikki ihan perseestä mutta olen kyllä samaa mieltä että esim Da vinci koodi, Manaaja jne - leffat on ihan perseestä kirjan jälkeen.
Muistin sen leffankin nimen, Kick-Ass. Mistä puhuin tossa.
http://www.imdb.com/title/tt1250777/
Ja se tyttö on tää Chloë.
http://en.wikipedia.org/wiki/Chloë_Moretz
No ei varmaan juu, kirjat ja elokuvat on aina erilaisia. Kirjoissa saa itse hahmotella jutun enemmän näköisekseen.
Huh, mä pelästyin että tarkotit Dakota Fanningia. Ei ollutkaan. Ei mitään Dakotaa vastaan, hyvä näyttelijä ja lahjakas tyttö mutta siitä vaahdotaan niin paljon ettei jaksa enää. Tulee Fanningia jo korvistakin. Vähän sama efekti kuin jos näkee Laura Malmivaaran jossain suomi-leffassa niin tekis mieli kaivaa köyttä jo esiin :D
Niin, tulee liikaa esille, niin alkaa etoa. Vähän sama ilmiö täällä miehen logiikassakin menossa. x-)
Mutta ihan totta turiset.
"Vähän sama ilmiö täällä miehen logiikassakin menossa"
Tehdäänkö Jazuli tolle yhdelle jankuttajalle mieliksi ja käydään yhdessä kynsin hampain yb:n kimppuun kun se sitä kokoaika ylistää ja koittaa herättää naisten välisen kateuden ja kilpailuvietin? Tai näääh, en mäkään jaksa. Liikaa omaa elämää että jaksais :D
Ei viitsitä, Ybis siinä vaan saisi turhaan kipeää. Eikä se ole taas kauheen fiksusti toimittu. Kiusataan mielummin sitä jankuttajaa olemalla niin kun ei nähtäskään sitä. Siitä ne aina hermostuu eniten. :-)
Vaan ihan oikeasti mä lähden nyt muihin hommiin. Illaksi elokuviin ja kesäksi töihin. :-)
Niin, tähän viel. jazuli jazuli jazuli jazuli dazu dazu dazu dazu ybis ybis ybis ybis jne......x satatuhatta. :-D Tää on se ilmiö.
Ookkei no pidä hauskaa! Mä istun tässä siihen saakka että musta saa tulla pyyhkii pölyt :)
Juu. Vappu meni ja sieltä hankittu flunssa vaan pahenee. En jaksa tänään lähteä edes kauppaan. Onneksi on viikonloppu. Yskä vaihtui aivasteluun ja nenäliinoihin..
Mitä sä sitten touhusit kun tulit kipeeksi? Ulkona mäkin suurimman osan olin ja kun heräsin 1.5 niin nenä oli ihan tukossa, paleli ja kurkku oli limaa täynnä mutta sitten päivän mittaan se jotenkin meni ohi. Mulla oli selkä sydämen kohdalta (mikä lapalihas nyt onkaan) ihan sikakipeä. Kun koitin venyttää sitä että saan sen taas toimii niin meni entistä pahemmaks. Nyt se on onneks jo parantunut.
Olin viikonlopun shoppailemassa ja pidettiin naamiaisia. Istuttiin partsilla ja terasseilla. Oltiin koko ajan menossa. Koko porukka on nyt flunssassa :)
zisel yrittää pokata sixin `´)
Niin onko sulla selkä kipeänä lapaluiden kohdalta? Mulle nauroi yksi terapeutti, et ei siellä ole edes lihaksia. Kun mun vasemmasta olkapäästä poistettiin pehmytkudoskalkki, katosi selkäkivutikin.
Mulla on ollut samalaista flussaa, et tuntuu kuin helpolla selviäisin. Mut tämä on nyt kuitenkin pahin päivä :(
Miten sä olit pukeutunut? Anna kun arvaan - kissaksi :D Mä olin vappupäivänä pukeutunut ämpäriin heti heräämisestä lähtien. Iltapäivällä luovuin ämpäripää-roolistani :)
No onhan siinä lihas, johan se näkyy ihmisen anatomia- piirroksesta. Wtf?
Niin onkin! Aika ammattitaidoton lausahdus. Ihan amatöörin olivat laittaneet työpisteitä kiertelemään.
Sain kuitenkin vinkin toiselta työkaverilta laittaa tennsipallon tuolin ja selän väliin, jolloin pallloa liikuttamalla löytää sen kipeimmän kohdan. Vähän hankala toteuttaa, jos onnistuu niin kyllä auttaa :)
Mä kysyin heti alkuun siltä mun terapeutilta (joka toimii siis mun päihde-terapeuttina) että "onko sulla kokemusta tällasesta ja tällasesta aiheesta kuinka paljon" ja jos terapeutti sanoi ettei ole johonkin aiheeseen kouluttautunut tai perehtynyt niin sanoin heti että älä sitten vaan rupee antaa mulle mitään kommentteja jos alan puhuu niistä asioista koska mä pimahdan heti.