http://www.susi1.net/forum_viewforum.php?2
Etenkin nuorten miesten mielipiteet naisista ja asepalveluksesta, voi taivas. Mukaellen lainattua: vain munahaukat haluavat inttiin, mä tiedän, tai no kaikkihan sen tietää, ei naiset sieltä muuta halua.
Missä vika että moista asenteellisuutta esiintyy vielä 2000-luvulla - kasvatuksessa varmaan.
Etenkin nuorten miesten mielipiteet naisista ja asepalveluksesta, voi taivas. Mukaellen lainattua: vain munahaukat haluavat inttiin, mä tiedän, tai no kaikkihan sen tietää, ei naiset sieltä muuta halua.
Missä vika että moista asenteellisuutta esiintyy vielä 2000-luvulla - kasvatuksessa varmaan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kumpikohan on armeijassa ollut, sinä vai nuo susi1.netin keskustelijat?
Eiköhän he tiedä asian "hieman" paremmin - ja paikalla olleena voin kertoa, että kyllähän siellä muijista osa on todella miehenkipeitä.
Mistähän kasvatuksesta kertoo se että töräyttelet "totuuksia" asiasta josta et tiedä yhtään mitään.
Pitäisköhän minunkin kertoa naisille miltä synnyttäminen oikeasti tuntuu - jotta saatte sen tietää :)
Olen pv:llä töissä, samoin mieheni, kiitos vaan. Tuo vastauksesi oli tosiaan loistoesimerkki asennevammasta, mitä muutamat naisia kohtaan osoittavat. Tiedän tasan että naisetkin kantavat kortensa kekoon, siitä sinun on turha tulla minulle naureskelemaan.
Sanot että: "muijista osa on todella miehenkipeitä". Niin. Ja kuitenkin heidät kaikki leimataan munahaukoiksi, jos joku tai osa on niitä miehenkipeitä.
Jos luit linkkivinkkiä yhtään pidemmälle, niin kysehän oli tuossa munahaukkaketjussa vieläpä siitä, että naiset ovat loppujen lopuksi täysin turhia armeijassa. Hieno juttu, miksi sitten heitä koulutetaan? Kerropa sinä vänrikkinä (ellet sitten ole ressu?)
Kiintiötasa-arvo. Ei ole naisilla tarpeeksi tekemistä, nääs. Kyllä valtivalta järjestää neitsyköille elämyksiä ihan ilmaiseksi. ;)
Kyllä siellä miehet myös on naisenkipeitä, todella naisenkipeitä.
Vielä odotan josko saisi asiallisen vastauksen ilman alentuvaa lässytystä.
Nimim Vänrikki? Miksi niitä naisia koulutetaan jos kerran ovat vain miesten perässä inttiin menneet?