Sikaflunssa rokote

olen lukenut että siinä rokotteessa on joku nanosiru,minä sain rokotteen,mitä tuo siru voi tehdä terveydelle,pitääkö tuo paikkansa?
153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitäs menit tuon piikin hakemaan? Tautihan oli lievää eikä edes kovin tarttuvaa. Monet niistäkin, jotka luulivat, että se piikki jotain auttoi, tulivat pelkästään uskossaan autuaiksi, koska tautia ei olisi tullut ilmankaan. Adjuvantin avulla oli ovelasti aikaansaatu vastaavia reaktioita, kuin influenssa aiheuttaa ja niin ihmiset luulivat, että nyt se auttaa. Itse en kuitenkaan tuohon retkuun mennyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mökinakkavaan kirjoitti:

olen lukenut että siinä rokotteessa on joku nanosiru,minä sain rokotteen,mitä tuo siru voi tehdä terveydelle,pitääkö tuo paikkansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu