Miksi palstan luuserit

ihastuvat varattuihin miehiin ja naisiin?


*henkinen moraalittomuus hirnuntaa*
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Wutt??!

Moraalitonta? Mitä/ketä kohtaan? Täysin järjetön ajatuskin. Se ei todellakaan ole moraalitonta. Jokaisella on oikeus päättää omat ihastumisensa silloin kun tuntuu siltä, kunhan edes toinen on vapaa.


Mä oon vapaa!!!!!!!! :D Rikuuuuuuuuuuuuuuu!!!

Äänestä

Miksi ihastuminen olisi moraalitonta? Kysehän on vain tunteesta. Teot on eri asia.Niihin pystyy vaikuttamaan. Moraalitonta on siis vain vehdata varatun kanssa tai varattuna toisen kanssa.

Äänestä
  • Henkistä pettämistä ja vokottelua. Lutkailua ei tueta!

    Äänestä

  • Har! kirjoitti:

    Henkistä pettämistä ja vokottelua. Lutkailua ei tueta!

    Niinno siinä tapauksessa tällä olis vähän joka toinen jonkun sortin lutka. Kun lueskelee noita ihastumisia ja puolustuksia niille, niin heikolta näyttäs monen kohdalla. :-)

    Yhdelle henkistä pettämistä on flirttailu, toiselle treffailu ja kolmannelle kaikki on yks haileeta. Yleensä jokainen silti osaa oikeuttaa omat syynsä kaikenmaailman selityksillä, mutkun..ihan eriasia tms. Tämmöstä tää on.

    Äänestä

Tuotanoin...

Siis... Heh... Naisethan on huonoja sängyssä. Enimmäkseen. He tarvitsevat osaavan miehen, joka heidät hyväksi saa. Eivät saa huonoa miestä hyväksi. Näinhän se menee...siksi olen olemassa.

Äänestä
  • Sulla on persoonallisuushäiriö se on saletti! NIIN! Näin ollen gentsu siis täytyy olla jollain tavalla tietoinen siitä, että käyttää projektiivista identifikaatiota ja minun täytyy olla varsin harkitusti hänen "uhrinaan". Tätä samaa juttua heittelee kirpela!


    Pientä mielikuvituksen puutetta tässä manipuloinnin tavoissa. Yleensä kaikki patologiset manipuloijat manipuloivat samoin sanoin ja iskevät samoihin asioihin. Näin ollen harvemmin parin kolmen kerran jälkeen tempuille ei enää jaksaa edes kohauttaa hartioitaan.

    Odotan edelleen analyysiäsi seksistä kirpelan kanssa.

    Äänestä

  • datzuni kirjoitti:

    Sulla on persoonallisuushäiriö se on saletti! NIIN! Näin ollen gentsu siis täytyy olla jollain tavalla tietoinen siitä, että käyttää projektiivista identifikaatiota ja minun täytyy olla varsin harkitusti hänen "uhrinaan". Tätä samaa juttua heittelee kirpela!


    Pientä mielikuvituksen puutetta tässä manipuloinnin tavoissa. Yleensä kaikki patologiset manipuloijat manipuloivat samoin sanoin ja iskevät samoihin asioihin. Näin ollen harvemmin parin kolmen kerran jälkeen tempuille ei enää jaksaa edes kohauttaa hartioitaan.

    Odotan edelleen analyysiäsi seksistä kirpelan kanssa.

    heh, taikasanat projektiivinen indentifikaatio. patologiset manipuloijat manipuloivat samoin sanoin ja iskevät samoihin asioihin.

    sä olet datzuni säälittävä...heh tai en jaksa tuhlata edes sääliäni...olet ilmaa.

    Äänestä

Varmaan siksi, että nekin on vaan ihmisiä. Ehkäpä siksi. :-)

Äänestä

Jos ei tiedä, että toinen on varattu. Eihän täällä sormukset kiilu eikä välky.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


........ kirjoitti:

ihastuvat varattuihin miehiin ja naisiin?


*henkinen moraalittomuus hirnuntaa*

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu