miten rengaskorun saa auki?

aaabbbaaajjjj

Moi! Ostin rustoon laitettavan rengaslävärin, jossa on siis se pallo, eli ilmeisesti se lukkokohta. Mun ongelma on vaan se, että en saa sitä avattua, eli en pysty vaihtamaan sitä korvaan. kun sitä palloa pyörittää, niin se vaan pyörii ympyrää.. voisitteko neuvoa, kiitos? :)

8

7847

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nakki

      Se lähtee irti vetämällä. Jos et saa itse auki, niin varmasti paikallinen lävistäjä voi auttaa =)

    • MAAHINE

      laita kynsi pallon ja "renkaan" väliin, nii lähtee irti. Sitte ku pallo on irti renkaasta, kannattaa vähän (huom. VÄHÄN) venyttää rengasta!

    • trololololotyttö

      pyörität vaa ja pidät siitä rengas osasta kii nii eiköhä lähe :DD

    • experienced

      Pidät siitä renkaasta kii ja vedät sen pallon irti.

      On muuten vaikeempaa ku kuvittelis :D

    • trolloloo

      mulla oli smileyssa pallokoru ja menin sitten lävistäjälle ja se sanos et sitä palloo pitää painaa. ja mää olin paniikis pyörittäny sitä :D

    • rosaamind

      tunget kynnen renkaan ja pallon välii ja yrität venyttää rengasta:D siinä pallossa on kaks pientä kuoppaa(eli reikä ei mee koko pallon läpi) ja renkaan päät menee niihin kuoppiin.:D se rengas ei siis oo kokonaa ympyränmalline.. toivottavasti jotai joku tajus:) itekki alussa pyöritin varmaa tunnin enkä saanu sitä ja sitte kysyin apuu joltai:)

    • Anonyymi

      miten saan ton hemmetin korun auki pallo ei hievahakkaa

      • Anonyymi

        Mietin ihan samaaaaaa en saa tätä auki


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      101
      1663
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      42
      1207
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      970
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      170
      806
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      770
    6. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      703
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      689
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      657
    9. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      35
      655
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      598
    Aihe