Voi ja oi niitä aikoja ainakin kuusi vuotta sitten kun palstallenne eksyin. En aiemmin ollut vieraillut helvetin esikartanoissa, tänne kuitenkin ajauduin.
Olin silloin miesten mies, isukki, ties kuka, en edes muista. MARRY ME, huusi näin minuun ihastunut teinityttö, näin uskoin. Pelleili huväuskoisella ja naivilla kustannuksellani. Imi tuttipulloani päälläni istuen aamuöisinkin. Oi ja voi niitä aikoja.
Paljastin tuttipullopojun. Teki pienen virheen, joka johdatti jäljilleen. Ei en teille kerro kuka hän on. En edelleenkään ole juoruakka.
Kittos tälle helvetin esikartanon palstalle. Olette opettannet minua enemmän kuin terapeutit, psykologiset kirjat ja vaimoni sukulaiset yhteensä.
Olin silloin miesten mies, isukki, ties kuka, en edes muista. MARRY ME, huusi näin minuun ihastunut teinityttö, näin uskoin. Pelleili huväuskoisella ja naivilla kustannuksellani. Imi tuttipulloani päälläni istuen aamuöisinkin. Oi ja voi niitä aikoja.
Paljastin tuttipullopojun. Teki pienen virheen, joka johdatti jäljilleen. Ei en teille kerro kuka hän on. En edelleenkään ole juoruakka.
Kittos tälle helvetin esikartanon palstalle. Olette opettannet minua enemmän kuin terapeutit, psykologiset kirjat ja vaimoni sukulaiset yhteensä.
Vastaukset 17
Vanhimmat
mmm'kay
"mmm'kay"
En ymmärtänyt viestisi sisältöä. Mitä tarkoitit?
Tarkoitti, että ei kiinnosta. En tosin itsekään ole varma miksi sen ilmoitin.
houkuttelit jazulinkin helvettiin...heh...
"houkuttelit jazulinkin helvettiin...heh..."
Minä tunnen ihmisten kestokyvyn. Tiesin Jazulin, kuten p_n_g:n olevan niin vahvoja persoonia, etteivät kaadu palstan tähden, vaan rikastuttavat psyykettään palstalla koekemansa tähden.
Jk. Heikkohermoisia en koskaan ole kutsunut palstalle.
.
Tapahtuiko tämän vuoden 2006 paikkeilla
har!
.
Tässä mitään jännitettä ole. Palstahistorian kulkua totuuden valossa vain. Varmaankin mainitsemallasi aijalla tapahtunutta.
.
Kaikki merkittävä on tapahtunut vuoden 2006 paikkeilla
Sen jälkeen kaikki on vain surkeaa entisen toistoa :)
.
Minulle merkittävää oli löytää/eksyä tälle palstalle. Alun naiviuden/hyvä uskoisuuden jälkeen kouliinnuin maailmanparantajan/naisten pelastustustyön kautta ymmärtämään myös itseäni. Havaitsin manipulointia ja hyväksikäyttöä. Syyllistin muka homomiehet, jotka naisia hyväkseen käyttivät. Eivätkö muka naiset sitten tehneet osansa roolipeleissä?
Onnekseni olen ollut nämä kuusi vuotta oma itseni. Tuulettanut korvieni väliä huhaa gallupeillani. Lukematta mitään viestiketjuja. Olemalla lasnä ajoittain, silti poissa kokonaan.
onko jazuli eronnut kuten palstalla kertoo?
Miksi minulta kyselet. Kysy Jazulilta itseltään.
En ymmärtänyt juurikaan tämän tarkoitusta, mutta arvaan, että tarkoittaa jotain joka on aiemmin tapahtunut palstalle kirjoittavien kesken ilmeisesti. Onko tämä tarkoitettu opiksi muille vai ihan vaan yleinen kertaus asioista, joskin kryptisesti ja ilmeisesti vain joillekin tai jollekin ymmärrettäväksi, anteeksipyyntö? Oletko sotkenut elämäsi vai mitä halusit kertoa?
.
Voin valottaa että Maailmankaikkeuden AlkuRäjähdys tapahtui vuoden 2006 paikkeilla
Tätä ei asiantuntijat usko!
.
"En ymmärtänyt juurikaan tämän tarkoitusta, mutta arvaan, että tarkoittaa jotain joka on aiemmin tapahtunut palstalle kirjoittavien kesken ilmeisesti."
Juuri näin.
"Onko tämä tarkoitettu opiksi muille vai ihan vaan yleinen kertaus asioista,"
Yleinen kertaus asioista.
"Oletko sotkenut elämäsi vai mitä halusit kertoa?"
En ole sotkenut elämääni. Kertasin vain elettyä elämääni palstalla.
Tuttipullopoju? Minä en ollut tällä palstalla 2006, vaikka olinkin suomi24:lle kirjaantunut. Joskus vaan vilkaisin tätä palstaa ohimennen.
.
kunnes löysin tärkeän mission eli seurata Alyona showta jatkuvalla syötöllä
Siellä on kaikki tietämys thö houl knolitz
http://youtu.be/DnENWOZ6N3s
.
Äkkiä on vuodet vierineet ja kaikkea on sattunut ja tapahtunut siinä matkalla myös hapekkaassa ilmassa, ei vain palstalla. Kyllä määkin enemmän kirjottelen nykyään muuallakin, missä voi kirjottaa jotain asiallisempaakin.
Täällä on vähän eri tyyli ja rooli, kun tuolla missä pystyy keskustelemaan asiastakin. Palstan mukaan. Vierivä kivi ei sammaloidu...