Oon miettiny jo tosi kauan et voisin ottaa ripsipidennykset, mutta hinnat on niin pahat tollasissa kampaamoissa, joten ajattelin että löytäisinkö täältä jonkun joka osaisi tehdä tai tietäisi jonku joka oisaisi tehdä mulle ripset, jos itse tilaan ne ?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ei kannata pilata omia ripsiä sillä että antaa jonkun itseoppineen laittaa!! sitten kun ne alkaa viikossa karista pois niin voit olla varma, että karisee omatkin pois.. panosta laatuun ja maksa myös siitä!
tarveaineet pidennyksiin ei maksa paljon vaan itse se työ maksaa. Missähän päin mahdat olla?
Minä laitan 50e ja huolto 40e
Olisin kiinnostunut asiakkaaksi noilla hinnoilla, miten saa yhteyttä?
Merja Lahdesta
missä päin laitat pidennyksiä? olisin halukas asiakkaaksesi :)
Kyllä se vaan niin on että laadusta kannattaa maksaa. Koska yleensä se takaa myös turvaa sille että omat ripsesi eivät joudu kovalle koetukselle.
Kuka tahansa voi sanoa olevansa ripsimuotoilija . Sitten kun laitetaan ripset kiinni väärällä tekniikalla niin omat ripset kärsii, on halpoja merkkejä joiden liimoja ei välttämättä ole testattu kunnolla ja siitä johtuen tulee allergisia reaktioita silmien kirvelyä ym. Ripset laitetaan liian lähelle ripsen tyveä iho rikkoontuu ja ärsyyntyy. Oikein laitetut ja laadukkaat ripset kestävät myös paremmin.
Moikka! Teen ripsienpidennyksiä Consult Ladyn koulutuksen saaneena omassa kotonani Vantaalla. Ripsinä ja liimana käytän XL Lashes-merkkisiä tuotteita, jotka on todettu kestäviksi ja myös herkälle iholle toimiviksi. Ripsiä olen tehnyt 2v ja opettelen kesällä myös kynsien tekoa. Aikeissa minulla on perustaa oma kauneudenhoitoalan yritys tulevaisuudessa. Teen ripsiä edullisesti, uudet ripset 30-40e ja huolto 30e, myös muiden tekemien ripsien :) Yhteyttä saa ottaa mikäli kiinnostaa, juttelen mielelläni ripsistä ja kauneudenhoidosta muutenkin. Laita postia tulemaan, vastaan varmasti! :)
[email protected]
Saako kotitalousvähennyksen?
voiko maksaa pankkikortilla?