oletko, haluatko

jos olet, oletko onnellinen blondi? miten olet onnellinen? riittääkö ihailijoita?
jos et ole blondi, haluatko blondiksi ja jos haluat miksi?
241553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Olen blondi luonteeltani en hiuksista. Ei ole yhtään kiva olla tyhmä ja kaikkien naurun alaisena tyhmyytensä takia. Kun oli tyhmä koulussa nii en päässyt edes amikseen. Nyt olen työtön ja köyhä eikä miestäkään ole.

Äänestä

En haluaisi olla blondi.Tummat hiukset,ruskeet
hiukse ja vaalee iho riittää.Mulle ei edes sovi
vaaleet hiukset(olen joskus blondannu), ei hyvä.
ihan hyvä kysymys kyllä

Äänestä
  • Nii oliki, tosi hyvä kysymys , hei joo... siis niinku... siis joo, meen tästä mutta mikä on paras väri muuten, musta se on pinkki. onko sustaki, jos ei oo niin miksi ja haluaisitko, että se pinkki just ois susta paras väri? Vastaa äkkiä, hoitaja tulee.

    Äänestä

En edes taida sovita blondiks.Mulla on tumman ruskeen kuparin väriset hiukse luonnostaan ja melkeen mustat silmät.Enkä ole koskaan haaveillu olevani blondi.Miehistä ei ole koskaan ollut pulaa
vaikka olenki brunette.

Äänestä

Arrggh.....miksi pitäisi olla blondi? Voi ...rkele..

Kyllä meikäläisen päässä väriä riittää. (Onneksi en ole mikään vetyperoksidi-ihme...) VAAN AITO PUNAPÄÄ!

Äänestä
  • Mulla on ruskeat hiukset enkä todellakaan ole ikinä haaveillut olevani blondi! Minusta tummahiuksiset ovat yksinkertaisesti 'parempia' kuin blondit. Jos olisin mies, niin varmasti ihastuisin tummahiuksisiin (tai punapäihin). En tiedä miksi pidän tummahiuksisia noin pääsääntöisesti kauniimpina kuin blondeja... Ne nyt vaan on... Blondit ovat yleensä jotenkin niin valjuja...

    Mutta mitä tulee miesten hiusväriin, niin olen heikkona 'ristiverisiin'. Eli sellaisiin miehiin, joilla ei ole blondit mutta ei tummatkaan hiukset. Siis sellaiset 'siltä väliltä'.

    Ja luonteeltaan voi olla 'blondi' vaik onkin tummat hiukset. Ja minusta on parempi näin kuin että olisin sekä mieleltäni että hiuksistani ihan blondi :)

    Äänestä

Mitä väliä hiusten värillä on onnellisuuden kanssa? Kyllä olen blondi ja onnellinen. Hyvin onnellinen. Ihailijoita riittää, riitti myös silloin kun olin kauan sitten brunette.

Äänestä

En ole blondi vaan aito brunette. En ole koskaan harkinnut blondaavani hiuksiani koska en näe siihen mitään syytä. Olen tyytväinen hiuksiini!

Äänestä

Heh, mitä naisen logiikalla ja hiustenvärillä on tekemistä toistensa kanssa? Muuta kun, että molemmat ovat samassa päässä.

Ja jos ostaa "lisä-älyä" kaupasta 5€ hintaan ja vaihtaa väriä, niin miten se muuttaa ajatusmaailmaa?

Ja näitä kuulen harvase päivä, mutta ei se häiritse...

Blondi joutui ratsiaan ja pysäytettiin. Poliisi tiedusteli ajokorttia. Ja blondi kysyi -Mikä se on-? Poliisi kertoi kyseisen kapistuksen olevan omalla kuvalla varustettu suorakulmainen pieni läpyskä. Aikansa blondi kaivali laukkuaan ja sitten ilahtuneen luuli löytäneensä hakemansa. Ja ojensi sen onnellisena poliisille. Poliisi otti kyseisen läpyskän käteensä ja aikansa sitä katseltuaan; Sanoi blondille -Ai mä en tiennyt, että tekin olette poliisi-

Äänestä

Kyllä jos hakisin nelos tv:n uutisten urheilu lukijaksi ja se taitaa ollakkin ehto, että pääsee sinne tai yleensäkkään tv:hen ja medioihin ja saa kaupan päällisiksi maineen seksikäs ja kaunotar, vaikkei olisikaan kunhan on vaan blondi.

Äänestä

Kyllä kun sillä pääsisi nelosen urheilu ankkuriksi, se taitaakin olla ainut ehto, että sinne pääsisi ja muuallekkin tv:seen ja medioihin ja saa kaupan päällisiksi maineen kaunotar ja seksikäs vaikkei olisikaan kunhan on vaan blondi se riittää.

Äänestä
  • Luulisin, että jopa siellä nelosella vaaditaan myös suomen kielen osaamista ja yhdyssanojen hallintaa...

    Äänestä

itse olen ihka aito blondi enkä aio pilata kauniin värisiä hiuksiani millään väreillä...ja kyllä olen erittäin onnellinen, mutta mielestäni hiusteni värillä ei ole osaa eikä arpaa sen kanssa...yläasteella ärsytti kun kaikki lähes aina sanoi tyhmäksi blondiksi vaikka todellisuus oli ja on edelleen aivan eri juttu...numerot koulussa on 8-10 ja muutenki olen fiksu enkä mikään tyhmä bimbo joka päästää suustaan ties millasia asioita...kyllä välillä pistää vihaks kun blondeja haukutaan ja pidetään tyhmempinä kuin muita ihmisiä...ja miehet pitää varmana nakkina ihan kun blondi tosta vaan levittäis koipensa kenelle tahansa...itse en levittele muille ku rakkaalle poikaystävälleni...ja ennen häntä minulla on ollut vain yksi seksikumppani...eli ei kaikki blondit oo mitään jakareita joilla löystyy pimppi ennen kun naamaan on kerenny tuleen ensimmäistä ryppyäkään.....mä en tiedä mitään yhtä kamalaa näkyä kuin vetyperoksidi blondi...yäk...nousee aina karvat pystyyn kun nään sellasen...sitäpaitsi mun mielestä on todella tyhmän näköistä jos esim. sellasella ihmisellä jolla on lähes mustat kulmakarvat on vaaleeksi värjätyt hiukset..ei hyvä...

Äänestä

eriväriset hiukset vetää erilaisia miheiä puoleensa. testatkaa muilla kokemuksia?

Äänestä

Olen aito blondi, ja ylpeä siitä. Ainut huono puoli blondina olemisessa on se, että miesten silmissä(miksei naistenkin) vaaleat ovat tyhmiä bimbo blondeja..aargh, se on hermoja raastavaa! Olen fiksu yliopisto-opiskelija ja joskus toivoisin olevani tumma, jos se kerran lisäisi uskottavuuttani, mutta moista en aio kyllä toteuttaa. Tyhmä se on, joka luulee hiusten värin vaikuttavan älykkyyteen!

Ainiin, eräs viisastelija-herra, johon olin vuosi muutama sitten ihastunut, tokaisi tylysti että: "sori, tykkään enemmän tummista"..no se siitä, ei sitä miesten logiikkaa aina ymmärrä :)ja sen kommentin jälkeen ei herra kyllä kiinnostanut minua tippaakaan..xD

Itselläni ei väliä onko mies tumma vai vaalea, kokonaisuus ratkaisee! Toivottavasti se on monella muullakin niin.

Hauskaa kesää kaikille, kesäauringon kimaltaessa hiuksiin,hiukset kuin hiukset näyttävät kauniilta!!

Äänestä

.. En ole blondi enkä koskaan tule olemaan. Ihailijoita on riittänyt ihan tarpeeksi brunettinakin ja se on osa minua ( siis ruskeat hiukset). En siis mistään hinnasta haluaisi olla blondi.=)

Äänestä

haluta olla blondi.
Meitä kun helposti väheksytään.

Äänestä

ESITTÄMÄ KYSYMYS, koska oli niin IDIOOTTI koko kysymys. Tämä blondien väheksyminen ja tyhmänä pitäminen on miesten keksintöä, joka on näkynyt etenkin elokuvamaailmassa. Naisten hiukset on värjätty blondeiksi aina kun roolihahmon on ollut tarkoitus esittää kaunista naista, jolla ei ole minkäänlaisia älynlahjoja. Lisäksi blondin on ollut tarkoitus olla miesten päiväuni, mutta jota ei kuitenkaan saa missään mielessä ottaa vakavasti.
Tämänhän voisi kääntää toisinkin päin: kohdistetaan kyseinen oletus blondimiehiin. NO, ehkä me naiset emme tähän alennu...! Ja mikä on ollut blondimiesten asema elokuvissa?
SIIS...voiko joku mies todistettavasti todeta, että tukan värillä on OIKEASTI jotain merkitystä älyn kanssa???
Harmillista, että kulttuuriministerinkin tukan väri vaihtui tummemmaksi heti ministerikauden alettua. Tuoko se sitten lisää uskottavuutta kys. tapaukseen?! Miesten maailma!

Äänestä
  • Ensiksi: Jatkuvasti lemmikkejään teloittava valehteleva, lahjaton, näkemyksetön ja kaksinaismoralistinen kulttuuriministerimme joutaisi juosta hirteen riippumatta hiustenväristä. Vastenmielisempiä ihmisiä saa hakea.


    Toiseksi: Vastasit typerään ja lapselliseen otsikkoon typerästi ja lapsellisesti.
    Onko nyt hieno olo?

    Äänestä

Kyllä ite en välitä olla blondi mut haluun ehdottomasti sellasen tyttöystäväks. Ne on nii söpöjä viattoman näkösii... Siis enkeleitä

Äänestä

Blondina on kiva olla...voi pyörittää miehiä miten sattuu ja kulloinkin haluaa (jos haluaa) ja sitte kattella ko ne on ihmeissään...))

Äänestä

Teinitytön gallup jälleen, ettekö te ikinä kyllästy? hohhoijaa... typeriä kysymyksiä...

Äänestä
  • Miks ihmeessä kaikki inhoo blondeja? taitavat olla vaan kateellisia kun blondit saa aina enemmän huomiota! heh! =P

    Äänestä

Olen aito blondi, mutta vain hiusteni värien suhteen. Olen onnellinen, fiksu ja tyytyväinen itseeni. En ikinä värjäisi hiuksiani muun värisiksi, mutta toisaalta kaikki terveet hiukset väriin katsomatta on kauniita.

Jos olisin tumma, pitäisin aivan varmasti myös silloin hiusteni väristä (enkä blondaisi niitä).

Joo, ja kyllä sitä seuraakin saa, mutta se taitaa enemmän liittyä kokonaisuuteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olla blondi? kirjoitti:

jos olet, oletko onnellinen blondi? miten olet onnellinen? riittääkö ihailijoita?
jos et ole blondi, haluatko blondiksi ja jos haluat miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu