:)

Sanokaas mulle mitä mieltä ootte joko on syntynyt työpaikkaromanssi? Olen viestitellyt nyt viikonlopun aikana aika tiiviisti yhden työkaverin kanssa. Molemmat on tuonut aika selkeesti julki että on ihastusta. Hän laittoi suoraan että ajattelee minua. Niin minäkin häntä olen ajatellut jo pitempään mutta en vaan ole saanut sanottua sitä ja nyt sain. Oisko vielä jotain mitä hänelle voisi laittaa? Olisin kiitollinen jos joku vaivautuisi vastamaan :)
121227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jos on vapaa ota häneen yhteyttä mutta jos on toisen älä jatka peliäsi!

Äänestä
  • On se vapaa :) Ehkä mun tarvii vaan rohkeesti laittaa sille viestiä että millonkas me oikein tapaamme. Saunassa vai ilman saunaa :)

    Äänestä

Ajattelee sua masturboidessaan? Selvä romanssi juu.

Äänestä

Ehdota tapaamista! Tänään on hieno ilma, lähtekää vaikka kävelylle. Tai terassille. Ellei toisella sitten ole Äitienpäivän takia pakollisia menoja.

Jos tapaaminen ei onnistu tänään, niin ensi viikonloppuna sitten. Työpaikalla ei kannata yrittää mitään yksityistä, siitä seuraisi vain turhia puheita, vaikka homma ei toimisikaan.

Jos tapaaminen onnistuu, jatko ilmeisesti selviää siitä.

Äänestä
  • Tarkotus oli tavata eilen mutta se meni toisen pakollisen menon vuoksi vähän niinkuin pipariksi. Ei sitä jaksa jos on ollut päivän eka menossa. Mutta kyllä me vielä tapaamme ja näämmehän me töissä melkein päivittäin :) Ja vielä sekin että onhan puhelimet keksitty :)

    Äänestä

Miten tää on jatkunut? :) MIelenkiinnolla oon oottanu reportaasia :D

Äänestä
  • Hei mun on pitänyt monena päivänä vastata tähän mutta en ole kerinnyt kun kiire pukkaa päälle. Me edetään rauahallisesti. Tekstarit lentää edes takas ja puhelin pärisee. Nyt ollaan käyty yhdessä saunassa ja jopa suudeltukkin ja jotain muutakin siinä mahtoi käydä. Mutta pää asia on että mennään molempien tahtojen mukaan. Jos toinen tai toinen ei tykkää jostakin niin se jää tekemättä :) Kyllä nyt voin olla onnellinen ainakin hetl´ken aikaa :)

    Äänestä

Sui sui sui hin hin hin otettua.

Äänestä

No olipa tosi kiva kuulla :) :)

Äänestä

Työpaikkasuhteet on aina tuhoontuomittuja.

Äänestä
  • KYLLÄ NÄIN ON! Arki tulee vastaan tosi nopeasti kun töissäkin nähdään, ei tule kauan kestämään sellainen suhde!

    Äänestä

Työsuhteet on aina tuhoon tuomittuja. T: viidesti monoa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihan ihastunut kirjoitti:

Sanokaas mulle mitä mieltä ootte joko on syntynyt työpaikkaromanssi? Olen viestitellyt nyt viikonlopun aikana aika tiiviisti yhden työkaverin kanssa. Molemmat on tuonut aika selkeesti julki että on ihastusta. Hän laittoi suoraan että ajattelee minua. Niin minäkin häntä olen ajatellut jo pitempään mutta en vaan ole saanut sanottua sitä ja nyt sain. Oisko vielä jotain mitä hänelle voisi laittaa? Olisin kiitollinen jos joku vaivautuisi vastamaan :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu