Hienostunut mies

epätietoinen75

Olen alkanut seurustelemaan miehen kanssa joka on paljon hienostuneempi kuin minä. Hän on todella kohtelias, puhuu aina sivistyneesti ja käyttäytyy hyvin. Hänen kotinsa on aina siivottu ja järjestyksessä. Minä taas puolestani olen vähemmän hienostunut. En muista olla aina kohtelias, asuntoni saattaa olla epäjärjestyksessä ja välillä puhun mitä sylki suuhun tuo. Tunnen itseni välillä huonoksi ihmiseksi kun en muista kaikkia kohteliaisuussäännöksiä tai en osaa kattaa pöytää hienostuneesti vaan laitan eriparia olevia aterimia/laseja pöytään. Hän myös pukeutuu merkkivaatteisiin ja ostelee aina kalliita ruokatarvikkeita/tavaroita kaupasta. Minulla ei ole varaa hienostella koska olen huonopalkkaisessa työssä. Tunnen tästäkin asiasta huonommuutta koska en minulla ei ole varaa luksustavaroihin. Voikohan tälläinen suhde pitemmän päälle toimia? Tulemme muuten hyvin toimeen ja pidän hänestä todella paljon ja ilmeisesti hänkin pitää minusta kun jaksaa kanssani olla.

5

405

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuuke946

      Tietysti voi toimia! Mies varmaan vaan nauttii siitä, että 'kaiken ei tarvi olla aina ajateltu etukäteen ja asiat järjestyksessä' vaan hän on paljon kaavoihin kangistuneempi.

      Hän varmaan nauttii siitä, että tuot hänen elämään spontaaniutta.

      Pidä hänestä hyvää huolta, niin saat hänestä upean ja uskollisen miehen itsellesi.

      • Näin miehenä, joka on järjestelmällisempi ja siistimpi kuin tyttöystäväni, on pakko sanoa, että parhaimmassa tapauksessa se tekee itsestänikin rennomman, ja tyttöystävästäni vähän siistimmän, eli ne toisen tavat vähän hioutuu tässä samalla.

        Pikkuerojen takia ei kannata ruveta säikkymään. Isommat asiat ne ratkaisee. Entä sitten jos mies on varakkaampi tai kohteliaampi. Ei sinun tapasi tunnu miestä häiritsevän, jos kerta parisuhteessa olette. Voithan aina ottaa asian puheeksi, jos jokin mietityttää.


      • epätietoinen75

        Parhaani koitan pitää miehestä huolta sillä hän on ihana ja hellä mies. Jos vain tulemme toimeen niin luulen saavani hänestä hyvän miehen loppuelämäkseni.


      • epätoivoinen75
        byronic.hero kirjoitti:

        Näin miehenä, joka on järjestelmällisempi ja siistimpi kuin tyttöystäväni, on pakko sanoa, että parhaimmassa tapauksessa se tekee itsestänikin rennomman, ja tyttöystävästäni vähän siistimmän, eli ne toisen tavat vähän hioutuu tässä samalla.

        Pikkuerojen takia ei kannata ruveta säikkymään. Isommat asiat ne ratkaisee. Entä sitten jos mies on varakkaampi tai kohteliaampi. Ei sinun tapasi tunnu miestä häiritsevän, jos kerta parisuhteessa olette. Voithan aina ottaa asian puheeksi, jos jokin mietityttää.

        Lohdullista kuulla että vastakohdat täydentävät toisiaan. Yhteinen tulevaisuus ei ole siten täysi mahdottomuus.


    • Mies,.----

      Aika tekee tehtävänsä. Tuskin kukaan viihtyy pitkään ihmisen kanssa, joka "unohtaa" olla kohtelias tai puhuu, mitä sylki suuhun tuo. Olet siis huonokäytöksinen. FIksu käyttäytyminen on eri asia kuin hienostunut.

      Muutoinkin kiinnität sellaisiin asioihin huomiota jo tässä vaiheessa,e ttä voi olettaa, ettet pitkään jaksa fiksua miestä kiinnostaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      89
      2984
    2. 68
      1038
    3. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      70
      969
    4. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      276
      843
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      140
      798
    6. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      20
      787
    7. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      59
      754
    8. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      72
      671
    9. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      642
    10. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      46
      635
    Aihe