22vuotias, ulkonäöltään hyvin "tavallinen", ei missään tapauksessa ruma (n.175 cm, hyvin hoikka, blondi), luonteeltaan voisi sanoa sosiaaliseksi ja avoimeksi, mutta ei kovin fiksu (peruskoulun käynyt ja amistutkinto mutta..yleistieto hyvin heikko ja muutenkin ns.bimbo :D), enemmän miesten kuin naisten kaveri, seksikumppaneita pyöristettynä n. 100 paikkeilla. Käy päivätöissä, viikonloput kuluvat yökerhoissa kaameassa räkäkännissä (siis oikeasti sellaisessa että hyvä kun pääsee baariin sisään saatika pysyy siellä valomerkkiin saakka) ja joka kerta baarista tarttuu joku mies mukaan (mainittakoon vielä että kun paikkakunta jossa asutaan ei ole erityisen suuri, on suurin osa näistä miehistä joko kaverin poikaystäviä, kaverien kavereita, kaverien veljiä jnejne...). Nainen on myös omalla tavallaan huumorintajuinen sekä kiltti. Vakavia suhteita takana 2, joissa kummassakin on joutunut miesten hyväksikäyttämäksi (ei seksuaalisesti, mutta kuitenkin..)läheisiä ystäviä muutama, n.2-3. Mitä mieltä olisitte tällaisesta naisesta jos sellaiseen tutustuisitte ? Haluan kuulla sekä miesten että naisten mielipiteitä!
mitä mieltä tällaisesta naisesta?
justask-1
20809
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
En oikein kestä ihmistä, joilla on "yleistieto hyvin heikko ja muutenkin ns.bimbo ", koska sellaisen kanssa ei voi keskustella mistään. Muuten kelpaisi kyllä ystäväksi.
Onko tuo joku satuolento vai oikea nainen? Suoraan sanoen ei kuulosta ihan tolkun naiselta. Hieman epätoivoista kohellusta on tämän naisen elämä. Kaipaisi viisaita ihmisiä rinnalla kulkemaan ja opastamaan. Muutos on aina mahdollinen, niin hänenkin kohdallaan. Jos tunnet hänet, pyri opastamaan häntä parempaan suuntaan. Elämä suo lukemattomia mahdollisuuksia kaikille.
Kyseessä on yksi läheisimmistä ystävistäni, jonka elämä kieltämättä on aikamoista kohellusta... yritän auttaa ja opastaa, mutta oikeasti tuntuu että mikään ei mene jakeluun... On-off peliä hakkaaja-pettäjän exänsä kanssa, myös luottotiedot mennyt tän kundin takia. =\
Ja sinun mielestäsi ystävän tehtävä on kuvailla hänen elämäänsä Suoli24-keskustelupalstalle ja kysellä mielipiteitä?
Todella ala-arvoinen "ystävä" olet!
no ei siitä haittaakaan ole, kun aloittaja ja hänen kaverinsa ovat täällä nimettöminä. ehkä aloittaja on turhautunut koko tilanteesta eikä voi puhua kenenkään kanssa, joten purkaa tunteitaan anonyymisti.
Joo no, en mä nyt tiedä, onko sittenkään asiallista. Kun kerran aloittaja tietää jo kirjoittaessaan, millaista palautetta tulee, tulee väkisin mieleen, että hän saa jotain omituisia kiksejä siitä, että täällä porukalla lytätään hänen bimbo-kaverinsa.
Herää kysymys, miksi aloittaja ees vaivautuu olemaan ystävä tällaisen bimbon kanssa, kun on itse niin kovin fiksu...... Ehkä saa jotain kohennusta omalle egolleen, kun kaveeraa bimbon kanssa?
Taluta hänet käsikynkässä kivalle, kiltille psykologisedälle juttelemaan elämästään, minne on menossa ja varsinkin miten tähän on tultu. Tekoja tässä hetkessä on turha tuomita.
Lyön vaikka mitä vetoa, että perhe, josta hän tulee, on ollut moniongelmainen "helvetti", ainakin alkoholismia, väkivaltaa, mitätöintiä ja hylkäämiskokemuksia löytynee.
Räkäkännissa oleva nainen ei ole ikinä viehättävä. Ei meinaan alkais seisomaan jos sellanen tulis ehdottelemaan.
En ymmärrä naisia, jotka ovat parempia kavereita miesten kuin naisten kanssa. Miksi? Oletteko jotenkin miehisiä vai tunnetteko alemmuuskomplekseja toisten naisten seurassa?
Miehet ovat reilumpia ja suorempia kuin naiset. Naisilla on aina jotain ongelmaa ja piiloviestintää.
Ja miehet ovat kavereita, kun voi saada pilua! Hiukan kyllä horahtava vaikutelma, ei ole itsellä niin kovaa itsetuntoa että tuollaisen kanssa viitsisi alkaa mitään vakavampaa. Kylillä kaikki virnuilisivat että jaha seuraava kierrossa :) Rajansa kaikella, 22v:nä 100 miestä on jo aika paljon. Toisaalta ei se järvi soutamalla kulu, mutta ei sinne kalastamaan kannata mennä jos ei sekaan mahdu (vitsi itse keksimä)
jos on ollut 100 miestä niin sitten on täysi horo
22 v. nainen vastaa: Hmmm ei kuulosta hyvältä, että miehet ovat vain käyttäneet tyttöä hyväksi. Hän tahtoo varmaan nyt kostaa sen kaikille miehille olemalla mahdollisimman monen kanssa ja leikkimällä heillä. Samalla exät näkevät että hänellä riittää vientiä.
Jjjoo, onhan näitä muijia tämäkin kaupunki pullollaan. En ole tämän kaltaisten tyyppien kaveri, koska en omista samanlaista mentaliteettia, jossa biletetään koko ajan ja vaihdetaan miestä kuin sukkahousuja. Nämä tytöt voivat olla ihan mukavia kun tuntee paremmin. Ovat vain eri maailmasta kuin minä.
Kaverisi tuntuu nyt hakevan ongelmia. Onneksi on sentään töissä.
Jos hän on muuten mukava ihminen ja tunnet hänet hyvin, niin ole nyt ihmeessä ystävä... Ja neuvo häntä niin kuin parhaaksi näet. Vielä tulee aika kun hän ottaa onkeensa, nähty on. Hän tulee vielä tarvitsemaan kavereitaan enemmän kuin tajuaa. Ei kannata miehiin vaihtaa hyviä ystäviä.
En oikeastaan tapaa tuollaisia ihmisiä koska liikun erilaisissa piireissä. Vaikea kuvitella että olisi mitään yhteistä. Kaveripiiri ja sukulaiset koostuu ihan tolkun omaavasta porukasta.
Olla provoa..Että 100 seksikumppania?! Siinä on ammatti toosanmyyjällekkin tekemistä.
Tuskin on provo. Jos on tuollainen elämäntilanne, niin niitä seksipartreneita löytyy vähintään joka viikonloppu. Siis vähintään. Siinäpä kertyykin helposti tuo sata jo vajaassa parissa vuodessa. Mutta ihmiset voivat muuttua.
Jos naisella on ollut nuin paljon kävijöitä. Niin minulle hän on tyhmä Huor* Vaikuttaa elämäänsä kyllästyneeltä ihmiseltä joka tarvitsisi vain rakkautta. Ei kukaan mies halua itseään vihaavaa naista.
Oletko, aloittaja, ollut kärpäsenä katossa laskemassa ystäväsi kaatoja?
En erityisemmin muuten noteeraa ihmisiä, jotka saavat kiksejä mollaamalla ns ystäviään takanapäin... Kyselet muka ystävänä täällä muiden mielipiteitä, vaikka koko kertomuksesi yleissävy on jotenkin inhoittava ja johdatteleva.
Olen nainen, ja uskoisin, että kyseisen tytön kanssa olisi varmaan hauskaa siellä baarissa. Jos häntä itseään ei häiritse lukuisat seksikumppanit, niin miksi meidän muiden pitäisi sitä kauhistella. Toiset ovat kokeilunhaluisempia ja tykkäävät seksistä mutta eivät välttämättä halua mitään parisuhdetta ja se on ihan ok.
Mulle tulee mieleen, että onko lapsuuden kodissa alkoholismia. Alkokotien lasten elämä saattaa ainakin nuorena olla aika tolkutonta, eikä osata arvostaa itseä ja käyttäydytään sen mukaan. Esim. tuo että ollaan useiden miesten kanssa, kännissä, eihän siitä edes mitään iloa ole. Voi olla vaan hyväksynnän hakemista.
Jos näin, niin voisit viedä ystäväsi al-anon tai aal-tilaisuuksiin tai tarjota luettavaksi tietoa.