Kortisoni ja turvonnut naama

Jouduin syömään kortisonia todella isoilla annoksilla pari viikkoa, ja nyt on naama aivan järkyttävän turvoksissa! Pyöreät posket ja kaksoisleuka.

Kuinka pian kortisoniturvotus lähtee? Näyttää aivan koomiselle, kun muutoin hoikalla likalla hamsterinaama...
2507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä se hoidon loputtua lähtee muutamasssa päivässä. Ainakin lähtee lääkkeen hyvät vaikutukset... :P

Äänestä
  • Toivon todellakin että lähtee viimeistään parissa viikossa. Aivan karsea turvotus! Ja hirveä nivelkipu tuli tuon lääkkeen lopettamisen jälkeen...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hamsterinaama kirjoitti:

Jouduin syömään kortisonia todella isoilla annoksilla pari viikkoa, ja nyt on naama aivan järkyttävän turvoksissa! Pyöreät posket ja kaksoisleuka.

Kuinka pian kortisoniturvotus lähtee? Näyttää aivan koomiselle, kun muutoin hoikalla likalla hamsterinaama...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu