Onko uusia maailmanloppuja tulossa, ja milloin on seuraava? Onko kukaan nähnyt kemikaalivanoja, ufoja tai muita kummallisuuksia?
Kysymyksiä palstan asiantuntijoille
tietoa janoava
2161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Vilkaisepas kalsareihisi. Siellä on lähin kemikaalivana katsottavaksi, jos haluat päästä fiiliksiin.
a) Maailmanloppua ei tule, koska eihän maailmalla (avaruudella) ole edes alkua.
b) Vain idiootit nukkuu silmäluomet auki, jolloin he näkee sairaita unia eli ufoja tms.
Lisää kysymyksiä.
kannattaisko sinun jättää maailman loppu Hänen käteen, joka on tämän kaiken käskeny syntyäkkin ?
Ja koska se on ennalta -hyvissä ajoin ilmoitettu tulevan,- se myös tulee, ja sitten lasketaan "leiviskät"-tykättiinpä me siitä, tai emme.
Ja kuten hyvin tiedämme, Jumala ei tartte meidän itsekehuamme, sillä' HÄN tietää kaiken paljon paremmin, ja HÄNELLÄ ON TODELLINEN kirjanpito, .-vai mitä ?
Ja SE EI perustu mihinkään budhismin "karmaan", -JOKA ON ääliömäinen käsitys koston kierteestä,-joka on täysin riippuvainen ihmispakanoiden henkisestä mielenlaadusta, ja anteeksiantamattomuudesta !!!
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10152794
Maailma on jo loppunu, -ja nyt elämme kaikenmaaliman hunsvottiYLTIÖPÄISTENHULLUJENdiktaattorien ja ATEISTISTEN pankkiekonomistien täysin IDIOOTTIMAISEN HULLUUDEN aikaansaamassa ALAKUhelevetissä.
Kysytkö tuota aivan tosissasi? Maailmanloppu on Illuminatin hollywoodpropagandaa.
Tosissaan tietysti kyselen, koska palstalla vilisee näitä maailmanloppu-, kemikaalivana- ja ufoasioista tietäviä. Nuo kemikaalivana-asiantuntijat ovat kaikkein hauskimpia noista porukoista joka tapauksessa.
omaperäisempi tyyli, niin sinua ei tunnista niin helposti viranomaisterroristien palkkaamaksi rotaksi.
21.12.2012 tulee auringosta suuri purkaus joka sekoittaa maan magneettikentän tuhoten samalla mirkopiirit ja alkaa pitkä talvi joka kestää kymmeniä vuosia.
Yhteiskunnat ovat kovilla pohjoisella vyöhykkeellä.
Sitten alkaa anarkia ja rikkaiden lahtaustalkoot ja vain vahvat ja elinvoimaiset jäävät eloon,minä ainakin haluaisin nallen pään seinälleni enkä nyt tarkoita metsän kontiota!
Mitä tämän maailmanloppumisen pelon aiheuttava tietoisuus onkaan? Onko se materiaa ja onko siitä todisteita?
Jäätelöissä on pieniä paljaalla silmällä näkymättömiä radiolähettimiä. Älkää syökö jäätelöä jos ette halua CIA:n tietävän kaikki liikkeenne ja puheenne. Lähetin aktivoituu kun jäätelö sulaa ja lähetin ottaa yhteyden satelliittiin. Tämän jälkeen satelliitin kamera seuraa sinua mihin ikinä menet ja kaikki liikkeesi seurataan CIA:n päämajassa Langleyssa reaaliaikaisesti.
ilman noitakin ne halutessaan saa tietää...
Taas olematonta 2012-paskanheittoa, suoraan valtion kustantamana.
Nimim "eiköhän ne nyt" on Suomessa CIA:n palkkalistoilla oleva amerikkalainen agentti ja tarkoituksena on esittää CIA:n mahti valtavana. Hoop!
Suomea on hallinnut Maailmanlopun Hallitus nyt jo 329 vuorokauden ajan.
http://valtioneuvosto.fi/hallitus/fi.jsp
Aikakirjat sanovat että 6 puolueen pohjalle rakentunut lopunajan hallitus hallitsee algebran 6-numeronsa tiedoilla Euroopan 6:ksi suurinta maata kaikkiaan 666 päivän ajan ennen päivien loppua.
Päivä 18.4.2013 on loppuhetken laskettu aika.
6 ei ole mitään vikaa, mutta kun sarjasta puuttuun 3 9, joita ei ymmärretä niin kyllä siinä varmasti paljon vikaa näkeekin.
Pelkästtä Suomessa sattuu lähes 50.000 maailmanloppua vuodessa - luonnollisia ja aaikanaan kaikille tapahtuvia.
Opettele käyttämään googlea, sieltä löytyy esim:
http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu.html
T. Kaikkien alojen erityisasiantuntija
Joo, itse ajattelen tuota kahdelta kannalta: On typerää ennustaa, että milloin se tulee, mutta eiköhän ihmiskunta tässä parhaillaan kylvä tuhoa.
Ihmiskunta ottaa enemmän kuin planeetta antaa ja kun planeettaa tarpeeksi kaavitaan niin eiköhän se näy kaikessa ilmakehän koostumuksista lähtien.
Se nyt vaan on niin, että loputtomiin ei voi elää levittäen myrkkyjä ja tuhoten elintilaa muut lajit mukaan lukien.
Minä vien aina meillä kahvinporot ja hajoavat homehtuneet leivät ja retiisinvarret ja kaikki muunkin keittöiön ylijäämän aina biokompostoriin.
Keväällä kipataan tämä perheen kasvimaahan ja siten istutetaan uusia taimia. Tällä tavalla meillä ollaan omalta osaltamme palauttamassa luonnosta ottamiamme entsyymejä maapallolle takaisin.
Kaikkia me ei aina vaan oteta, vaan paljon meillä annetaan perheessä myös takasinkin päin.
Joo, mä en tee sitä, mutta kierrätän kyllä muut roskat, ajan autolla silloin kun tarvii, harvemmin huvikseen, käyn ulkomaan reissuilla.
Mielestäni polliitiset päättäjät ympäri maailman ovat vastuussa siinä, että eivät anna kasvuedellytyksiä uudelle tekniikalle ympäri maailman, vaan mielistelevät suurpääomaa eli öljy-yhtiöitä ym:ta, jotka eivät piittaa muusta kuin rahasta ja vallasta.
Poliitikot, päättäjät ovat vastuussa siitä, että eivät uskalla luoda väestöjen rajoitus ohjelmia, eivät pyri edes sellaiseen.
En tunne syyllisyyttä siitä, että kulutan bensiiniä tai öljyä. Sitä liikutaan niillä välineillä, jotka markkinoilla ovat ja sillä siisti. Minulla ei oikeastaan ole mitään ylimääräistä, mutta liikkumista en rajoita ja se on ihan varma.
Kesä on tulossa ja hihhulit pääsevät taas telttoihinsa, tiedä mitä tulossa.