Monet

parit ns. kasvavat erilleen. Toiset taas ovat suhteessa vuosikymmeniä. Mikä on erilleenkasvamattomuuden salaisuus pitkissä parisuhteissa?
265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei haihattele uusien suhteiden perään... ruoho ei koskaan ole aidan takana vihreämpää. Täytyy olla toistensa hyvä ystävä ja puheen tulee sujua. Hellyyttä pitää olla ja molempia tyydyttävä seksielämä. Pieni ystäväpiiri ja vähäiset menot pitää enemmän yhdessä, ellei juokse menoissa yhdessä. Molemmilla terveet itsetunnot, ettei hae huomiota muualta jne.

Äänestä
  • Hyvin kiteytetty! Jotenkin erityisesti tuo keskusteluyhteys on niin tärkeää, pitäisi voida puhua ihan kaikesta ja sitten tuo sitoutuminen toiseen, sen merkitystä ei kai voi vähätellä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jus thinking kirjoitti:

parit ns. kasvavat erilleen. Toiset taas ovat suhteessa vuosikymmeniä. Mikä on erilleenkasvamattomuuden salaisuus pitkissä parisuhteissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu