Miehet ja politiikka

Miksi me miehet toimimme niin epäloogisesti, että äänestämme porvaripuolueita joiden tarkoitus on siirtää teollisuutemme halpatuotatomaihin ja kuinka kauan kestää että suomalaiset EU-poliitikot kuten Olli Rehn tajuavat Kreikan yrittävän vain siirtää väistämätöntä ottamalla lisää lainaa, eivätkä he pysty koskaan maksamaan velkojaan takaisin, koska he ovat eläneet jo vuosia yli varojensa ja rahoittaneet koko show:n lainarahalla?

Nämä ovat tietysti monimutkaisia asioita eikä niitä/niiden seuraamuksia kukaan oikein ymmärrä, mutta tuskin tästä ainakaan mitään positiivista seuraa.


http://www.youtube.com/watch?v=KJOCP2BA4B4

"Ajatelkaa nyt kuinka surullista olisi, jos jonain aamuna ei enää tarvitsisi lähteä töihin, koska työpaikka olisi siirretty Honoluluun >:/"

MarttyyriMallari-TTt

9

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sukkanauhat vinossa

      "Miehet ja politiikka" - taas näitä itsestäänselvyyksiä

      Miesten kykenemättömyys nähdä pitemmällä tähtäimellä suurempia kokonaisuuksia.
      Syyn ja seurauksen laki.

      • Niin, mutta toisaalta mistä sen voi tietää, että joku toinen toimintamalli olisi sen parempi ja toimivampi.

        "Nyt on vain odotettava ja otettava vastaan mitä tuleman pitää"

        MarttyyriMallari-TTt


    • iso karvainen mies

      En minä tiedä.

      Pitäisi kai saattaa ne poliitikot edesvastuuseen, jotka väittivät että Kreikan laina on hyvä sijoitus.

      Mutta taitaa olla helpommin sanottu kuin tehty? :D


      http://aijaa.com/0081210226757.jpg

    • kaarne.

      Koska uskomme valheellisiin vaalilupauksiin, prkl!

      Elleivät Kreikkalaiset maksa velkojaan, niin saavat luovuttaa velkojille maa-aluitaan.

    • Koska meillä menee hyvin. Suomalainen huonolla itsetunnolla varustettuna haluaa tuntea kuuluvansa parempaan kastiin. Sen mahdollisti 2000-luvun talouskasvu. Sen tuomassa huumassa Suomalainen sai taas helpot asuntolainat ja uskoa tulevaisuuteen kun kaikki näytti turvatulta. Tuossa tilassa Suomalainen alkaa uskoa olevansa porvari ja äänestää Kokoomusta koska huono itsetunto käsjkee pönkittämään sillä itseään. Voip olla huonon kansallisen itsetunnon seurausta, että Suomi meni tuhlaamaan Kreikan tukemiseen muutaman miljardin.

    • Ratikkakuski

      Sitä päivää ei tulla näkemään, että kansa äänestäisi oman etunsa mukaan. Olipa kyseessä sitten porvarit tai vasurit.

    • Äänestin perussuomal

      .

      "Persut kulkee jälleen Woitosta Woittoon"

      Har!

      .

      • hah.

        har-miehen ensimmäinen hyvä vitsi...


      • Tunnelataus:.!1#%?+
        hah. kirjoitti:

        har-miehen ensimmäinen hyvä vitsi...

        .

        kyl tässä on valtava tunnelataus päällänsä jatkuvalla syötöllä

        har!

        .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6334
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5398
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      61
      4264
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4132
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      67
      3891
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      74
      1208
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      327
      1082
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      58
      1038
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      870
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      821
    Aihe