Miksi me miehet toimimme niin epäloogisesti, että äänestämme porvaripuolueita joiden tarkoitus on siirtää teollisuutemme halpatuotatomaihin ja kuinka kauan kestää että suomalaiset EU-poliitikot kuten Olli Rehn tajuavat Kreikan yrittävän vain siirtää väistämätöntä ottamalla lisää lainaa, eivätkä he pysty koskaan maksamaan velkojaan takaisin, koska he ovat eläneet jo vuosia yli varojensa ja rahoittaneet koko show:n lainarahalla?
Nämä ovat tietysti monimutkaisia asioita eikä niitä/niiden seuraamuksia kukaan oikein ymmärrä, mutta tuskin tästä ainakaan mitään positiivista seuraa.
http://www.youtube.com/watch?v=KJOCP2BA4B4
"Ajatelkaa nyt kuinka surullista olisi, jos jonain aamuna ei enää tarvitsisi lähteä töihin, koska työpaikka olisi siirretty Honoluluun >:/"
MarttyyriMallari-TTt
Miehet ja politiikka
9
164
Vastaukset 9
- sukkanauhat vinossa
"Miehet ja politiikka" - taas näitä itsestäänselvyyksiä
Miesten kykenemättömyys nähdä pitemmällä tähtäimellä suurempia kokonaisuuksia.
Syyn ja seurauksen laki.Niin, mutta toisaalta mistä sen voi tietää, että joku toinen toimintamalli olisi sen parempi ja toimivampi.
"Nyt on vain odotettava ja otettava vastaan mitä tuleman pitää"
MarttyyriMallari-TTt
- iso karvainen mies
En minä tiedä.
Pitäisi kai saattaa ne poliitikot edesvastuuseen, jotka väittivät että Kreikan laina on hyvä sijoitus.
Mutta taitaa olla helpommin sanottu kuin tehty? :D
http://aijaa.com/0081210226757.jpg - kaarne.
Koska uskomme valheellisiin vaalilupauksiin, prkl!
Elleivät Kreikkalaiset maksa velkojaan, niin saavat luovuttaa velkojille maa-aluitaan. Koska meillä menee hyvin. Suomalainen huonolla itsetunnolla varustettuna haluaa tuntea kuuluvansa parempaan kastiin. Sen mahdollisti 2000-luvun talouskasvu. Sen tuomassa huumassa Suomalainen sai taas helpot asuntolainat ja uskoa tulevaisuuteen kun kaikki näytti turvatulta. Tuossa tilassa Suomalainen alkaa uskoa olevansa porvari ja äänestää Kokoomusta koska huono itsetunto käsjkee pönkittämään sillä itseään. Voip olla huonon kansallisen itsetunnon seurausta, että Suomi meni tuhlaamaan Kreikan tukemiseen muutaman miljardin.
Sitä päivää ei tulla näkemään, että kansa äänestäisi oman etunsa mukaan. Olipa kyseessä sitten porvarit tai vasurit.
- Äänestin perussuomal
.
"Persut kulkee jälleen Woitosta Woittoon"
Har!
.- hah.
har-miehen ensimmäinen hyvä vitsi...
- Tunnelataus:.!1#%?+
hah. kirjoitti:
har-miehen ensimmäinen hyvä vitsi...
.
kyl tässä on valtava tunnelataus päällänsä jatkuvalla syötöllä
har!
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va651812Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661199- 138973
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu16871Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63642- 81636
- 41628
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa99611- 45528
- 47515
