kyl mun mielestä DIABLO on suomen kovimpia bändejä,ei monen kurkku kestä laulamista/örinää niinkuin nygårdin ja kyllä suomen parasta lavakarismaa löytyy AADOLF VIRTASESTA.se ei kauaa lavalla paikallaan pysy.
vai mitä ootte mieltä asiasta?
vai mitä ootte mieltä asiasta?
Vastaukset 8
Vanhimmat
.. yhdyn edelliseen puhujaan!!!! ;D
Jos sanot Diablon solistin tyyliä örinäksi, niin sinun tulisi luoda uusi katsaus metalliin.
no prkl.oot kai oikeas!taidan laittaa örinäksi ja laittaa vanhaa napalm deathia tai obituarya soimaan.ja kiitos sulle tiedottaja!
Aika tiukkaa tavaraa, mutta enpä menisi ihan suomen parhaaksi kehaisemaan. Suomesta kun kuitenkin löytyy myös noita omalaatuisia ja helvetin mahtavia bändejä. Mutta hyvää se on, sitä en kiistä. Aina yhtä pirteä "The Precher" -biisin alun "voi prkele!!", jätkä kuulostaa siltä kun just olis menos studiolla vetään lauluja ja meinas kompastua piuhoihin.
No onhan se Bablo joo ihan hauskaa kamaa...Ja muutamissa biiseissä on kyllä meno päällä (Symbol Of Eternityn alku on hyvin leppoisa, ja saa aina virneen naamalle, ja tietty Preacher), mutta ei se kunnon örnöä ole, eikä nyt suomenmaan parastakaan.
Tsekkaappas Behexen ja Sotajumala.
mun mielest diablo on hyvä bänsi mut ei se suomen parhaisiin lukeudu... mä olin kattoo niitten keikkaa kauhajoen kasinolla, ja keikan jälkee juttelin niitten kaa.. tosi ystävällisii ja mukavii!!=) niitten nimmaritkin on mun yhen kirjan välissä.. suosittelen diabloa livenä jos joku ei oo nähny!=) ja se voi prkl, homma.. tulee kyl mielee se mitö sanoit... siel ylhäämmäl se txt,siis....;)
Aivan totta!
Diablo on kovaa ja vielä kovempaa...
Jätkät vetivät ruis rockissa upeimman keikan aikoihin!!!
juu ja lovedivided on paras biisi! ja diablo mahtava livenä! kolme kertaa tuli viime kesän aikana se nähtyä..