Kallion kaikki punanenät ovat baanalla. Mulla kun on tämä värivirhe, eli kalvakkuus riippana, niin nyt minullakin on punainen nenä, enkä syönyt kuin muusia muikuilla.
Prinssiporkkanat olivat kumisia. En suosittele.
Kaikki puistot ja bulevardit ovat täynnä ihmisiä, ja minä poika päätin jatkaa dekkarini kirjoittamista. Sankarittareni, Gunilla Bundschaft, seuraa salaperäistä naista, joka hienostoalueella kiipeilee muurien ylitse kuin kissa ja hiiviskelee puhtaiden pyykkinarujen lomassa tunnustellen tuuleen jätettyjä pesutuloksia.
Gunilla luulee, että nainen on suunnittelemassa jotain kavalaa, sillä toimeksianto on perin mystinen.
(Join myös siideriä ja kaljaa.... röyh)
Prinssiporkkanat olivat kumisia. En suosittele.
Kaikki puistot ja bulevardit ovat täynnä ihmisiä, ja minä poika päätin jatkaa dekkarini kirjoittamista. Sankarittareni, Gunilla Bundschaft, seuraa salaperäistä naista, joka hienostoalueella kiipeilee muurien ylitse kuin kissa ja hiiviskelee puhtaiden pyykkinarujen lomassa tunnustellen tuuleen jätettyjä pesutuloksia.
Gunilla luulee, että nainen on suunnittelemassa jotain kavalaa, sillä toimeksianto on perin mystinen.
(Join myös siideriä ja kaljaa.... röyh)
Vastaukset 10
Vanhimmat
Minä söin kotona uusia perunoita ja savusiikaa. Voita ja tuoretta sipulia. Maitoa.
Kuulostaa ällöttävän terveelliseltä. Kelloni ilmoitti jälleen minulla olevan harjoittelupäivän. Jätin kellon vessaan.
Minä sormillani hipelöin kaikki kalapalat läpi sillä aikaa, kun perunat kiehuivat. Silti niistä löytyi ruotoja vielä syödessä. Viikko sitten taisin nielaistakin yhden ruodon ja valmistauduin jo kuolemaan.
Unohdin mainita, että söin myös pari ruisleipäsiivua. Maito oli rasvatonta.
Syö pillereitä äläkä kalaa.
Rajuin kauhutarina on sisätautiklinikalta, jossa potsku kuoli vatsapeitteen tulehdukseen muutamassa tunnissa sisääntulosta. Ruumiinavauksessa löytyi ruoto - ihan väärästä paikasta.
Kalassa on kaikki kohdallaan...d-vitamiini, omegat ja kalsium. Pelkkä kalaöljy ei riitä. D- vitamiini tarvitsee kalsiumia imeytyäkseen ...jos sitä ei tule, se ottaa sen luista. Not so nice.
Syökää kalaa.
Yllättävä on myös basilika
http://www.fineli.fi/food.php?foodid=33433&lang=fi
ps. ne pirinssi porkkanat ovat aina kumisia. En tiiä mikä pilaa sen...pakastus vai mikä?
Juo maitoa välillä.
Kroppa on aina kertonut basilika hyvää. Raudan maku oikein jää suuhun.
En juo purkkimaitoa. Se on luonnotonta myrkkyä. Joisin vastalypsettyä jos sitä saisi jostain. Maidosta poistetaan d-vitamiini, rasvat, kalsium ja se tapetaan. Jäännös laitetaan purkkiin ja siihen lisätään ostettua d-vitamiinia, kalsiumia, vettä jne. Jolloin elimistö ei tunnista sitä ravinnoksi enää ollenkaan vaan heittää sen ulos tai sairastuu.
Jos tahdot rasvaista rahkaa- pitää ostaa rasvaton rahka (muuta ei ole kaupoissa) ostaa kerma erikseen ja yhdistää ne. D-vitamiinia rahkassa ei enää ole. Otat sen purkista.
Kaikki tajuaa, ettei bensakone toimi dieselillä. Mitä tässä ruokajutussa mättää?
Tai no...kai se jonkin aikaa menee...näkeehän sen näistä over-doze muusikoista.
Kumisia pikkuporkkanoita pakastepussista? :)
Sain jonkun ihmeherätyksen viimetalvena just noista kumipelleteistä joita työntelin lautasen reunaaan. Ostin tuoreita porkkanoita ja selleriä, ja laiton paloina pakastimeen. Mun inhokkijuurekset maistui yllättävän hyviltä ruokiin tarvittuina. Nuo veriset kumipalat ei ansaitse nimeään.
Söin eilen ensimmäiset muikut. Paikalla ei ollut kuin rähjäinen koju, jossa viekkaan näköinen näköinen nainen opasti ulkomaalaista naista myyntityöhön. Nainen yritti rahastaa isosta annoksesta ja huomatessaan minun hintalistaan harhailevan katseen, palautti euron.
Voilla paistetun rapeus puuttui. Oli vain sitruunatiivistettä. Muikut oli lötköjä. "Maistuivatko?", huikkasi nainen. "Tämä oli iso annos", mutisin jotain ja heitin loput roskiin.
Ohio. EI ne nyt niin verisiä, vaan vetisiä :´D