VW- caddy 1,9 Tdi -00

hei, olisiko täällä sellaista herras miestä joka kertoisi tai antaisi vinkin mikä voisi olla mun pikku caddyssä vikana kun se starttaa aamusta hyvin jne..kun pääsen kaupungille ja sammutan ja koitan startata niin ei käy, startti pyörii mut ei lähe käyntiin :( 10min odottelun jälkeen lähtee käymään.
6251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Myy pois, mulla oli 2010 vuoden Caddy , 11000 km ja hajos vaihdelaatikko, 3 viikkoa Laakkosella remontissa. Nyt on Kiia ja kaikki toimii

Äänestä

Yksi vikavaihtoehto on syöttöpumpun ajoitus. Toinen vaihtoehto starttimoottori. Nuo lähtisin itse ensimmäisenä tarkistamaan.

Äänestä

Ai kun starttimoottori pyörittää, niin siinä on vikaa?! heko, heko.........tarkista ensimmäiseksi, ettei vedä mistään ilmaa polttoaine järjestelmään. jos vetää, niin vika löydetty, ja letkut ja putket tiiviiksi, niin eiköhän se siitä tokene.

Äänestä

Paha mennä kuulematta sanomaan pyörittääkö startti normaalilla nopeudella, ellei ole selvännäkijän lahjoja kuten sinulla.
Lämpölaajeneminen on siitä metka asia, että loppuun pyöritelty startti voi toimia kylmänä lähes normaalisti, mutta tietyn lämpötilan ylitettyään toimii vajaateholla. Siihen kun lisää vielä startin likaisuuden ja hapettumat, niin yhtälö on valmis.

Äänestä
  • Eikös tuossa aloituksessa sanottu juuri näin:"startti pyörii, mutta ei lähde käyntiin". Ei siis tarvitse olla selvännäkijä, kunhan ymmärtää kirjoitetun tekstin!
    .

    Äänestä

Hei.
Vaihdata polttoainesuodatin ja tarkista samalla ettei polttoaineputkistossa näy vuotoa, älä unohda paluuletkuja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pirjo ja Caddy <3 kirjoitti:

hei, olisiko täällä sellaista herras miestä joka kertoisi tai antaisi vinkin mikä voisi olla mun pikku caddyssä vikana kun se starttaa aamusta hyvin jne..kun pääsen kaupungille ja sammutan ja koitan startata niin ei käy, startti pyörii mut ei lähe käyntiin :( 10min odottelun jälkeen lähtee käymään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu