Tunnetko ketään, jolla on fibromyalgia? Jos, kuinka kauan se on hänellä kestänyt?
Onko se oikea sairaus vai luulotauti?
Fibromyalgia
9
70
Vastaukset
- sairaus
Tunnen useita.
- 7+1
http://www.tritolonen.fi/index.php?page=articles&id=44
http://www.google.com/search?q=fibromyalgia&rls=com.microsoft:fi:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7HPEB_fi#hl=fi&rls=com.microsoft:fi:IE-SearchBox&rlz=1I7HPEB_fi&q=fibromyalgia keskustelu&revid=1474466617&sa=X&ei=_-PET7q0KZGXhQeNx8GQCg&ved=0CBQQ1QIoAA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=799edadb00161932&biw=1280&bih=603 - nuukku-
En nyt henkilökohtaisesti tunne, mutta olen jutellut yhden kanssa, jolla oli se sairaus.
- nuukku-
Sitten tunnen yhden, jolla on dystonia.
Tunnetko ketään, jolla on fibromyalgia? - Itseni lisäksi muutaman..
Jos, kuinka kauan se on hänellä kestänyt? - Muista en tiiä, itelläni todettiin ekan kerran 1996..luultavasti lapsesta, ainakin oireita muistan sieltä saakka..
Onko se oikea sairaus vai luulotauti? - Jos on luulemista niin helvetin kovilla kivuilla.. :-)Joo ja aika hyvin tunnekin. Äitini siis.
Jos, kuinka kauan se on hänellä kestänyt? Yli kymmenen vuotta, mutta alle 20, ehkä 15? Alkoi välilevyleikkausten jälkeen jossain vaiheessa. Ei ole paranemaan päin, muttei huonontunutkaan parin viime vuoden aikana. Vointi vaihtelee, välillä on parempia kausia.
Ei ole luulotauti.- puskalisko
Tunnen. Yli kymmenen vuotta. En tiedä.
Tunnen muutamia.
Itselläni oli se 10-vuotta ja minä parannuin siitä täydellisesti kun noudatin homeopaattini neuvoja, käytin 6 erilaista homeopaattista valmistetta ja muutin ruokavalioni samaan syssyyn.
Nyt olen ollut kivuista vapaa jo 6- vuotta.Kyseessä oli kamala sairaus, reisiä poltti sisäpuolelta ja ihonalainen kudos oli kamalan kipeä en voinut nukkua kunnolla moneen vuoteen tai sitten heräsin siihen kipuun se oli kamala vaiva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062481Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441845- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141413- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011124Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81928