Nina style / tykkääminen

Etsimpä tuossa itselleni uutta kampaamoa espoon keskusta , muutettuani keskisuomesta tänne piäkaupunkiin, ja löysin netistä sattumalta tämmöisen. On se kummallinen tämä nykymaailma ,95 tykkää jostain , mitä ei ole edes avattu vielä , ja ei ole hajuakaan työnlaadusta tai asiakas palvelusta,kummallista tykkäämistä , ennen sentään ansaittiin ammattitaidolla asiakkaat.Vielä heti alennusten anto viittaa mielestäni asiakas pulaan, joten menin kuitenkin mansnerille ja tykkäsin !
192144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ninalla on siis peräti 95 hyvää kaveria :)

Äänestä
  • Niin taitaa olla monta kaveria , ne vaan ei riitä kyllä
    minkään yrityksen pyörittämiseen . Siinä tarvitaan
    kokemusta ja ammattitaitoa !

    Äänestä

Niin taitaa olla , tosin luulisin , että ei elätä vielä tuollaista bisnestä
kovin pitkälle. Kyllä se on joka alalla tuo kokemus ja vuosien rutiini ,
joka näkyy kaikessa tuloksen teossa, ainakin meillä kiinteistö puolella,
luulisin korostuvan vielä käsityöammatissa.

Äänestä

Kyllä on kummallista tykkäämistä sanon minäkin.Vuosien kokemus kyllä
mielestäni on erittäin tärkeää , kun on kyse käsityöammatista. Ei sitä opitata
kun tekemällä vuosia töitä. Itse käyn kampaajalla joka on ollut alalla jo
yli 20 vuotta , ja sen kyllä huomaa jo laadusta. Ammattitaito kunniaan !

Äänestä

Eiköhän jokaisella uudella liikeellä oli alalla kuin alalla ole avajaistarjoukset? Kyllä meillä ravintola-alalla ainakin on. Ihme nipottamista taas. Ja mistä sitä tietää vaikka kyseisestä kampaamosta löytyis vaikka kuinka paljon ammattitaitoa? käy kokeilee ja valita sitten jos on aihetta.

Äänestä

Tuo aloitusviesti ja kolme muuta viestiä ovat selkeästi saman kirjoittamia. Pilkun eteen ei tule välilyöntiä... :D Onnea ja menestystä kuitenkin uudelle yrittäjälle.

Äänestä
  • Heipat! Kokemusta ei synny,jos ei työtä joskus aloita! Itse olen käynyt Ninalla ja aion käydä jatkossakin. Taitoa löytyy ja hinta- laatusuhde kohdillaan.Suosittelen lämpimästi : )

    Äänestä

  • eejamä kirjoitti:

    Heipat! Kokemusta ei synny,jos ei työtä joskus aloita! Itse olen käynyt Ninalla ja aion käydä jatkossakin. Taitoa löytyy ja hinta- laatusuhde kohdillaan.Suosittelen lämpimästi : )

    Oon käynyt 2 kertaa ja juuri oon tilaamassa aikaa .oon käynyt läpi kaikki espoonkeskuksen hiusmaakarit kohta25 vuotta ja hyvin on mun pään laittanut..

    Äänestä

  • Ei muuten pidä paikkansa , minäkin käytän välilöyntiä , kun en
    pilkuista perusta !

    Äänestä

Kävin eilen eikä voi valittaa. Työn jälki oli hyvää...ja mikä tärkeintä, kolme vuotias poikani myös sai hiustenleikkuun ja neiti käsitteli pentua oikein hyvin. Hinnaltaan vielä edullinen. Käyn toistekin.

Äänestä
  • Jos, tänä päivänä maksaa verot ja alvit, ei voi tehdä edullisesti kukaan.

    Äänestä

ja ihan näin vielä lisäyksenä vanhaan ketjuun johon törmäsin.
tuleeko mieleen että moni kampaaja on ollut töissä (en tiedä tässä tilanteessa) ennen liikkeen perustamista ja ainakin itselläni vakioasiakkaat seurasivat minua omaan liikkeeseen joten tyhjän päältä ei tarvinnut aloittaa. Ja mitä sitten jos toinen laittaa alkuun tarjouksia, ne niitä uusia asiakkaita houkuttelevat ja sitä kautta asiakkaalla on pienempi kynnys ostaa kyseisen tekijän palveluita. täytyyhän kampaajan elää ensimmäisetkin kuukaudet ja kassaan pitää tulla rahaa, älkää ihmiset olko noin ilkeitä ja tuomitsevia, antakaa toisten elää ja yrittää, keskittykää siihen omaan tekemiseen. älkää mustamaalatko ihmistä jota ette ole edes nähnyt, ja vaikka olisikin tapahtunut joku vääryys, mielestäni on naurettavaa tulla ulisemaan tänne keskustelupalstoille. luojan kiitos itse en ole joutunut kenenkään hullun kohteeksi. kiitos

Äänestä

Olen samaa mieltä alennusten annosta. Sille tielle, kun lähtee pitää aina
myydä halvalla, koska sitä ihmiset odottavat jatkossakin. Toisaalta, jos
ammattitaitoa ei ole kerääntynyt ja jälki on mitä on, niin sitten se on ainoa
keino ! Paras ja kallis kunniaan, vielä mansnerin asiakas kuitenkin !

Äänestä

No tulipa käytyä tuollakin paikassa, ja voin sanoa, ettei mitään uutta bisnestä pidä aloittaa suoraan koulunpenkiltä. Kyllä sen huomaa kaikessa tekemisessä, ettei ole vielä kokemusta karttunut. 15 - 20 vuoden päästä on varmaan hyvä paikka. Nyt olen käynyt clipsolla ja olen tyytyväinen ! Hyvää jatkoa vaan !

Äänestä
  • Tulipa kans käytyä, ja kokemusta ei voita näköjään mikään.Kyllä koulunpenkiltä ei kannata yritystä perustaa, ennen kuin tietää, mitä tekee, ja osaa ?
    Nyt kän käyn omenassa, ja olen tyytyväinen.

    Äänestä

Makuasioita kampaamokäynnitkin..Nina oli pitkästä aikaa kampaaja, joka tajusi mitä haluan. Ja nyt mein suhde on kestänyt jo yli kaksi vuotta ja jatkuu edelleen.Ja kun kasityöstä on kyse,sitä työtä pitää tehdä valmistumisesta alkaen..Ei se kokemusta muulla keinoin kartuta.Ja jos joku haluaa tehdä sen uuden bisneksen kautta niin so what. Ja ale hintoja markkinoille pukkaa,mansnerit,åhmanit yms.jo menestyneen nimensä ansainneet kampaamoalalaiset..Ja olen kuullut,että nimikampaajat käyttävät hiustenpesijää,värjääjää ja sitten itse vain leikkaavat..Ei kovin henkilökohtaista palvelua. Mutta kampaamoalanliikkeitä on pääkaupunkiseudulla pilvin ja pimein. Varmasti jokainen meistä löytää makunsa mukaisen. Ilman, että jotain tartteis varsinaisesti mollata! Rauhaisaa Joulunodotusta t ejamä

Äänestä

Kävinpä katsomassa ikkunan takaa kyseistä paikkaa, ja on mielestäni
ihan samanlainen, kuin sata muutakin ! Yhtä saman lainen, ei ollut edes
wellan värejä !

Äänestä

Olen käynyt pari vuotta Ninalla ja suosittelen erittäin lämpimästi. Mukava ja rento kampaaja, jonka ammattitaito on kohdillaan. Osaa kuunnella asiakasta ja suunnitella hänelle sopivan värin ja mallin, ainakin minun tapauksessani nyt jo useamman kerran. Hinta on edullinen suhteessa esim moneen ketjukampaamoon.

En ihan ymmärrä osaa täällä olevista kommenteista, joiden mukaan ainoastaan kokemuksen myötä voisi pätevöityä kampaajaksi. Kyllä joillakin vaan on sitä osaamista jo heti alkuun, ja toisaalta osa ei opi koskaan yhtä hyviksi, osalla tuntuu jopa iän myötä tatsi häviävän. Eikä Ninakaan ole suht nuoresta iästään huolimatta tuota omaa kampaamoaan pistänyt pystyyn suoraan koulunpenkiltä, vaan ollut muilla töissä ensin.

Äänestä

Nina Style on Espoon paras kampaamo alkuajoistaan lähtien 2012. Ex-kampaajani oli muuttanut toiselle paikkakunnalle ja etsiskelin uutta kampaajaa, ONNEKSENI kävelin Reviisorinkatua pitkin ja poikkesin Ninan uuteen kampaamoon elokuussa 2012. Nina osasi leikata hiukseni juuri sellaisiksi kuin toivoin, jopa paremmin kuin ex-kampaajani.
Erinomaisen leikkauksen lisäksi ystävällinen, iloinen, persoonallinen, ammattitaitoinen palveluasenne kruunasi ensimmäisen käyntini! Kampaamosuhteeni on jatkunut keskeytyksettä kuukausittain ensi käynnistäni lähtien. / n 12 v.
Nina toimii hyvin asiakkaan edun mukaisesti myös kampaamotuotteiden myynnissä esim. kokeillaan kampaamokäynnillä jotain sävyttävää shampoota tms. ja ostopäätöksen voin tehdä vasta kokeilun jälkeen. Hän on asiantuntija myös värisävyissä, mikä sopii hyvin ja mikä taas ei.
Mahtavaa, persoonallista palvelua - kuukausittainen terapiakäyntini jota aina odotan!
Suosittelen sydämellisesti / Sydän terkuin Riitta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Margareetta kirjoitti:

Etsimpä tuossa itselleni uutta kampaamoa espoon keskusta , muutettuani keskisuomesta tänne piäkaupunkiin, ja löysin netistä sattumalta tämmöisen. On se kummallinen tämä nykymaailma ,95 tykkää jostain , mitä ei ole edes avattu vielä , ja ei ole hajuakaan työnlaadusta tai asiakas palvelusta,kummallista tykkäämistä , ennen sentään ansaittiin ammattitaidolla asiakkaat.Vielä heti alennusten anto viittaa mielestäni asiakas pulaan, joten menin kuitenkin mansnerille ja tykkäsin !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu