Mitä teidän miesten päässä liikkuu, kun

te treffeillä vaikutatte olevanne kiinnostuneita ja niiden päätteksi lämpimän halauksen lisäksi suutelette, vaikka teillä ei ole sen jälkeen aikomustakaan ottaa/pitää yhteyttä.. Itselleni ei tulisi mieleenikään suudella tyyppiä, josta en pidä tai jota en haluaisi nähdä uudestaan. Ja nyt en puhu ekoista treffeistä..
151720
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

sama pätee myös naisiin...

Äänestä

panokaveri on eri kaveri....

Äänestä

Naisiin pätee samat jutut. Miksi puhutte, että nähdään uudelleen ja pidetään yhteyttä ja jopa olette myöhemmin sopimassa uutta tapaamista, mutta ette sitten kuitenkaan tapaa uudestaan vaan perutte tai katoatte tai ylipäätään ette pidä yhteyttä.

Äänestä

Minulle ainakin käynyt niin, ettei suoraan treffien jälkeen ole ollut varma, että tahtooko toista nähdä enää. Sitten miettii asiaa hetken ja tuleekin siihen tulokseen, ettei se toinen olekaan sitä, mitä elämäänsä kaipaa. Sitä ei välttämättä aina ole ihan varma juuri treffien jälkeen.

Toisaalta suurin syy on luultavasti se, että ollaan pelkureita, eikä uskalleta suoraan ilmaista sitä. Helpompi esittää livenä, että kaikki on hyvin ja lopettaa homma puhelimitse/viestillä.

Äänestä
  • Niin jos homman todella lopettaisi rehellisesti puhelimella/viestillä :) Usein vaan käy niin ettei edes tuota vaivauduta tekemään.

    Itselleni kävi niin, että treffien jälkeen mies halusi mitä ilmeisimmin tavata uudestaan, mutta eipä näin tainnutkaan todellisuudessa olla. Viestiin olisi voinut laittaa sen suoraan, eikä tökerösti "sopia" uusia ja perua "kiireiden" vuoksi :) Hassua touhua.

    Äänestä

  • näihän se useinkin menee, että heti ei ole varma onko toinen se jonka pitäisi sytyttää sytyttää. Voihan hän olla muuten ihan mukava ja yhteydenpito voi jatkua ihan juttukaverina vaikka tuntennetta ihastumiseen ei olisikaan. Itse aluksi ihastuin liian helposti naiseen pelkän viestittelyn ja kuvan kautta ja odotukset oli liian suuret ja pettymys sitä suurempi kun sitä kipinää ei syntytkään puolin tai toisin.
    Nyt olen deittaillut 2kk naisen kanssa josta vasta nyt sain valokuvan (hän oli työkomennuksella) ja tapaaminen on ensiviikolla, suuria en odota tapaamiselta, mutta haluan kuitenkin nähdä hänet ehdottomasti livenä ja sitäpaitsi en ole vielä varma mitä hän minusta sitten ajattelee tällä hetkellä.
    Ei siinä tapaamisessa tarvi olla selvänäkijä kun jo näkee toisen ilmeistä mitä hän ajattelee, turha sitä on yrittää peitellä millään kliseillä.
    Vieläkin haluaisin tavata sen jalat alta vievän naisen, menkööt sitten syteen tai saveen, on se hurja kokemus ikääntyvällekin ihmiselle.

    Äänestä

Tai treffit on olleet mitä mahtavimmat, huomaa että toinen tykkää ja on oikeasti läsnä. Sovittu seuraava tapaaminen ja puff.... täydellinen hilajisuus :(
En minä osaisi esittää ja näyttää tunteitani, jos toinen ei kiinnostaisi yhtään. Pettymys on valtava ja se usko, hyviin ihmisiin vähenee entisestään.
Surullinen juuri nyt...

Äänestä
  • Joo, tuo ristiriita on aika outoa ja ärsyttävää. Mulle on kyllä esitetty joku (teko)syy varmaan aina.

    Äänestä

  • Eli varmaan olet yrittänyt ottaa yhteyttä itse jo muutamaan kertaan mutta kaveri ei suostu vastaamaan?

    Äänestä

Kävin pari viikkoa sitten treffeillä yhden potentiaalisen naisen kanssa. Oli ihan kivaa, en kyllä hirveästi lämmennyt. Pari päivää myöhemmin soitin ja ehdotin uutta tapaamista, nainen sanoi että hänellä ei ole tässä sellaista kipinää mitä pitäisi olla. Minulla oli vähän samat fiilikset hänen suhteen. Minusta tuo oli älyttömän reilusti tehty häneltä! Kiitin häntä siitä rehellisyydestä. Ei jäänyt yhtään paha mieli.

Naiset sekä miehet! Olkaa rehellisiä niitä ihmisiä kohtaan ketä tapaatte, sanokaa ei jos siltä tuntuu! Toinen kun ei voi tietää mitä päässäsi liikkuu jos et sitä kerro, ja hiljaisuus on kaikista pahinta.

Äänestä
  • Niin totta! Ei kannata uskotella toiselle että suhteesta voisi tulla jotain, jos ei itsellään ole sellaista tunnetta.

    Äänestä

Suutelu kertoo paljonkin yhteensopivuudesta!

Jos suutelu ei miellytä, ei kiinnosta jatkossakaan tavata.

Äänestä

Yksi juttu mikä ihmetyttää on, jos olen kiinnostunut, nainen lähtee vähän karkuun. Sitten jos en ole kiinnostunut, naisen kiinnostus herää ja hän alkaa kysellä mitä kuuluu, miksi en ota yhteyttä. Eli naisen mielenkiinto pitää herättää ja sitten pitää alkaa pelailla ajan kanssa?
Sama pätee kyllä toisinkin päin. Liian helppo nakki ei ole kiva.
On tää hankalaa, mutta vaikea on sanoa päin naamaa jotta sä et kiinnosta mua.

Äänestä

Mikä vit.tuu teitä naisia vaivaa. En ole ikinä päässyt edes treffeille.?

Äänestä

En määkään ! Mikä teitä miehiä vaivaa ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelenpä vaan kirjoitti:

te treffeillä vaikutatte olevanne kiinnostuneita ja niiden päätteksi lämpimän halauksen lisäksi suutelette, vaikka teillä ei ole sen jälkeen aikomustakaan ottaa/pitää yhteyttä.. Itselleni ei tulisi mieleenikään suudella tyyppiä, josta en pidä tai jota en haluaisi nähdä uudestaan. Ja nyt en puhu ekoista treffeistä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu