Mulla on sen verran ollut huono onni miesten suhteen, että valitsen aina väärin. Ottajia on löytynyt aina, ehkä jopa liikaakin, mut valinnat on olleet vääriä.
Esimerkki tilanne:
Mies1:n kanssa ollut pitkään tietynlaista kemiaa, voimakasta ihastumista. Mutta kumpikin näyttää vain odottavan oikeampaa hetkeä tehdä aloitetta. Sitten pamahtaa paikalle mies2, joka pokaa mut ja vaan jotenkin ajaudun tapailemaan häntä vaikka ajattelenkin edelleen mies1:stä. Kestää hetken tajuta tilanne ja laitan poikki mies2:n kanssa, niin kappas.. Mies1 onkin samoihin aikoihin löytänyt uuden..
Suunnilleen samaa kaavaa ollaan tässä menty ainakin kolme kertaa.. Mua ei ole koskaan jätetty, enkä ole pahemmin itse aloitteitakaan tehnyt, joten en ole itse koskaan saanut sitä, ketä todellisuudessa olen tosissani halunnut.
Pitäisi vain olla rohkeampi ja ottaa ohjat omiin käsiin, mutta että se voikin olla vaikeeta.. :(
Valitsen aina väärin.
Parempi meni.
3
134
Vastaukset
- qwxsa
Ehkä kannattaisi keskittyä yhteen asiaa kerrallaan. Olla vähän pidempi näköinen asioissa.
- Rottweis
"Pitäisi vain olla rohkeampi ja ottaa ohjat omiin käsiin, mutta että se voikin olla vaikeeta.. :( "
Noinhan siinä käy, jos on toisten vietävänä. Mikä siinä on niin vaikeata? Pelkäätkö ottaa vastuuta valinnastasi? - 20
Niinpä, siitä se paljon käytetyn naisen ura urkenee, aikansa kun panoeinojen leikkikaverina pyörii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925941
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv943011Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48764