LUKEKAA!:)

Topiiiiiiii

Hei olen 11v poika ja minulla on tyttöystävä.
Mutta äitini ei tiedä hänestä ja olen ujo ja en hirveästi uskaltaisi kertoa tyttöystävästäni joten olisiko apua?

3

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • talk about it

      Apua mihin? Jos haluat äitisi tietävän että sulla on tyttöystävä, niin kerro. Ei tuohon mikään muu auta. :D Ja eiköhän sun äiti sitten ole ihan hyvillään, kun hänelle kerroit noinkin tärkeästä asiasta.

    • Oot liian nuori ...

      Jos on niin ujo, ettei uskalla kertoa mutsille, niin miten ihmeessä niin ujo on saanut "tyttöystävän"? Lapsilla on kavereita, niin tyttö- kuin poikapuolisia, ei vielä sellaisia tyttöystäviä, joista ei uskalla mutsille kertoa. Kasva ja kehity ensin, siinä se uskalluskin sitten kasvaa ja kehittyy.

      • yrtsgf

        Juurikin noin. Mikä ihmeen kiire on aikuisten maailmaan...??? Oma 11 v tyttäreni juuri tänään pohdiskeli, että onko liian vanha jo leikkimään - mutta kun ei haluaisi lopettaakaan, kun se on niin kivaa. Hymyilin itsekseni, että ihanaa, kun tyttö ja tytön kaverit ovat vielä kiinni lapsuudessa eivätkä porukan painostuksesta muuttumassa turhautuneiksi teineiksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6033
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4782
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3035
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2833
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2095
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1506
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      970
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe