"Sisäsittoisin" opiskelijarhmä

LuokkatoveriSeksi

Keskustelin yhden tuttavan kanssa, että linjalla, jossa hän opiskelee, about kaikki on harrastaneet irtosuhteita kekenän. Rupesin mietti, et mikäköhän opiskelijaryhmä on "sisäsiittoisin".

Mietin, et tuskin kyseessä olisi insinöörit, ku siel on about vain miehiä, ja homot on niin harvinaisia loppupeleissä, että kunnon "sisäsiittoisuuta" ei synny. Sama juttu sosionomeilla ja liiketaloudessa, mut naisten suhteen, koska niissä ei koommin miehiä ole. Vois olettaa, että taideopiskelijat, mut about kaikki taiteilijat, jotka tunnen elää tahattomassa selibaatissa. Jos kaveriani uskoo, niin "siäsiitoisimmat" on "konservativisten" alojen yliopistotyypit, kuten historia, teologia ja lakitiede.

Mites kanta on? Onko kellään idoita asiasta?

3

709

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • arvauksia

      voi kai noidenkin "sisäpiirissä" olla ristiinseurustelevaa porukkaa mutta kun ei ole mitään yhteisöllisyyttä niin suurin osahan ei edes tapaa koskaan toisiaan luentoja lukuunottamatta. mä veikkaisin jotain alaa jossa on sitä käytännönpuoltakin, siinä syntynee ihan erilaisia siteitä, etenkin kun on yhteistä projektia ja työharjoittelua.

      poliisikoulu? teatteri yms. esittävän taiteen koulut? tavallisemmista korkeakouluista kai lääkiksellä olis mahdollisuudet kun sitähän sanotaan koulumaisimmaksi yliopistopaikaksi. tosin he menee naimisiin opiskelutoveriensa kanssa eli varmaan irtosuhdekulttuuri ei ole niin vallallaan.

    • läääkärit

      Lääkis nähdään perinteisesti hyvin sisäsiittoisena opinahjona. Tosin noista irtosuhteista toistensa kanssa en osaa sanoa mitään, mutta lääkäri(sopiskelija)t solmivat mielellään seurustelusuhteita keskenään.

    • pettynyt opiskelija

      mun mielestä opiskelijoiden rietastelua liioitellaan vahvasti. suurin osa edes käy missään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1967
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      959
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      866
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      260
      740
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      726
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      709
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      680
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      79
      665
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      659
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      205
      652
    Aihe