Baari-ilta

Mies1985

Kävin tyhjähkössä paikassa ja lauloin vähän; tosi laiskasti ja tunteettomasti.
Sitten seuraavaan paikkaan missä oli lähinnä keski-ikäisiä ja olin lähes ainut joka ei ollut porukassa. Paikalle tuli vanhahko nainen joka alkoi juttelemaan koska myös vanhalla naisella oli musiikillisia intressejä. Vanha nainen oli melko mukava ja sanoin että voisin tulla vanhan naisen kaveriksi laulamaan toiseen paikkaan.
Vanha nainen siveli kasvojani ja sanoi minua ihanaksi. Sitten vanha nainen meni ja jäin odottelemaan omaa vuoroa jota saikin odotella.
-
Sen jälkeen kävin vielä paikassa jossa vanhan naisen piti tavallaan odottaa minua (olisihan se kiva että olisi edes jotain seuraa) mutta häntä ei siellä näkynytkään, minun nolostuksekseni. Tosin hänen viimeiset sanansa olivat sikäli ambivalentteja ettei se ollut suuri yllätys.
-
Nuorista naisista ei ollut juuri tietoakaan noissa paikoissa vaikkakin minulla oli vähän 'silmäpeliä' niiden ainoiden kanssa.

1

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Reipas Mies

      Tota joo. Jos katsot tubesta Ei yhdeksän uutiset sketsi-sarjan titel musiikkenin, niin tulee sama olo: tutu asiat on asetettu päinvastoin miten niiden tulisi olla.

      (klipissä esim. mies ja nainen tanssii normaalisti iloisina, sen jälkeen on leikattu kuva miehestä jolla on pahin wtf-ilme päällä).

      Jos baareissa käynti ei ole omalla mukavuus sektorilla olevaa aktiviteettia niin ei siellä juuri mitään "natsausta" tapahdu.

      Siispä silloin tulee vetäistyä aivan naamat ja koettaa löytää valoisia puolia jokaisesta potentiaalisesta keskustelu kumppanista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      49
      3747
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      60
      3709
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2841
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      52
      2579
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1973
    6. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1679
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1639
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1317
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe